Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Označil bych první díl jako ,,Blbý" a tohle poračování je ještě blbější, takže alespoň v něčem se tvůrci nespletli. Ale výsledek tedy nic moc. Ze stejného důvodu nemám ani moc rád filmy s Benem Stillerem, obvykle místo smíchu je mi trapně i za herce. Tomuto stupidnímu druhu humoru založeném na hlouposti a sebeztrapňování za každou cenu příliš nehovím

Blbý a blbější (1994)

Celý film je příliš stupidní na to, aby byl vtipný. Asi jedna z nejhorších rolí Jima Carrey

Wonder Woman (2017)

Docela sympatický film u kterého mi asi podívanou pokazil jen překombinovaný závěr s nepříliš dobře koukatelným soubojem 2 bohů.

Liga spravedlnosti (2017)

Copak DC studio neumí udělat pořádný superhrdinský film? V porovnání kupříkladu s Avengery nebo Batmanem podle Christophera Nolana je tohle naprostý odpad u kterého skoro lituju, že jsem našel ty 2 hoďky na koukání. Režie se vůbec neobtěžuje cokoli vysvětlit a museli zřejmě vystřihnout zásadní scény, protože tak 50% stopáže absolutně nedává smysl. Herci se pak občas teleportují z místa na místo a jednají nanejvýš pofiderně. Mimochodem, myslím, že Ben Affleck nemá na svoji roli a vypadá tlustě.

Neutečeš (2014)

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů, nad jehož tématikou jsem se nejednou zamýšlel a polemizoval tak, jaké by to asi bylo mít podobnou bytost v patách. Obzvláště zajímavé mi připadají návrhy, jak se podoného monstra zbavit a v případě odmítnutí předat štafetu (ať už z jakéhokoli důvodu), by mne zajímaly případné rozvrhy cesty po světě. Tak daleko však film nezacházel. Dlouhá léta jsem v očekávání vyhlížel jedničku, až nakonec vyšlo alespoň něco velmi podobné: Smile. Asi začínám být nenasytný, neboť jsem to shlédl teprve včera a již se těším na volné pokračování něčeho dalšího na tento způsob. 80% (Edit: 07.11.22)

Sherlock Holmes (2009)

Opravdu skvělý detektivní film se silným nádechem mystična. Ritchie prostě podobné téma skvěle ovládá a prostředí přesvědčivě zpodobněného industriálního Londýna tomu dodá tu správnou atmosféru. Herecké obsazení také bezchybné. PS: Odsledováno kdysi v kině. 90%

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Robert Downey Jr. a jeho nejlepší role vůbec. Nezapomenutelné akční scény, skvěle vybraný záporák a neuvěřitelně propracovaná zápletka. Také jsem nadšený z úpravy role a celkové úlohy Dr. Watsona, který v prorovnání s knihou a tajé v každém filmu v minulosti hrál ňoumu a poskoka a zde je to plnohodnotný parťák. Moc se těším na další pokračování 100%

Logan: Wolverine (2017)

Film začal slibně a dlouhou dobu si držel takovou tajuplnou ale velice zajímavou atmosféru. To vše vydrželo až do doby kdy přijeli do tábora dětí, kdy film naprosto ztratil na své předešlé úrovni. Finalní scéna, plná zmateného pobíhání lesem (nepočítaje zabití Logana) se mi nelíbila natolik, že strhávám jednu hvězdu. Mimo samotný konec však byl film velice dobrý a bojové scény také výtečné. 65%

Prometheus (2012)

Film je dokonalý, fungují hororové prvky a stejně tak akce i děj jsou výtečné. Opět Michael Fassbender skvělý v roli robota.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Myslím, že zaslouženě nejlepší X-Meni vůbec. Líbí se mi, že Wolverine zde má hodně prostoru a pak obzvláště kladně hodnotím last stand který krásně vystihuje zoufalství mutantů.