Proces (1962)

Wellesovský Proces ve výsledku zklamáním. I přes noční projekci nudné a bez výživnější atmosféry. (FNR Písek 2009)

Normal (2009)

Zajíměvě a netradičně natočené, ale například technické záležitoti typu "zpomalovačky" film v mých očích naprosto shodily. Podobné vymoženosti mi do doby, kdy se příběh odehrává prostě nesedí. I přesto, že jsem měl tu možnost vidět film s osobním úvodem režiséra a následnou diskuzí po projekci, nezanechal ve mně téměř nic. Zábava příjemná, ale prázdná. (FNR Písek 2009)

Miloš Forman: Co tě nezabije… (2009)

Přiznávám, že nehodnotím ani tak technické zpracování, jako spíše osud jednoho člověka. Ale i tak se domnívám, že dokument je to velmi zdařilý a hodný pozornosti. (FNR Písek 2009)

Případ pro začínajícího kata (1969)

Unikát v české filmografii pohybující se na hranici reálna a fantasie. Velký zážitek, který chci rozhodně vidět nejen jednou. Navíc na velkém plátně a s úvodem páně Landovského nezapomenutelné. (FNR Písek 2009)

Bloudění (1965)

Jedinnou poznámku, kterou jsem si po projekci do zápisníku napsal bylo: "název přesně odpovídá, ať už se jedná o děj, taki o diváka a jeho snahu film nějak uchopit" (FNR Písek 2009)

Ruka (1965)

Vynikající dílo Jiřího Trnky o jehož smyslu jistě nikdo ani na chvilí nepochyboval. (FNR Písek 2009)

Hraniční hlídka (2006)

Hraniční hlídka se sice odehrává v době války, ale to je asi tak jedinná spojitost s ní. Příběh je i přes komediální formu těžkým dramatem a závěr se mi zaryl do paměti jako ocelová skoba. (FNR Písek 2009)

Milosrdné lži (2008)

Nevěděl jsem jestli se dívám na zvláštní jihoamerickou komedii nebo na vážné, ale netradičně odlehčené drama. Mé dojmy z filmu zřejmě také ovlivnila těžká únava a fakt, že to byl asi šestý film v řadě, navíc noční projekce. Ale jak napsali klucí, rejža velmi sympatický a snad se s jeho filmy ještě setkáme, i když mezi debutem a prvním celovečerákem měl dlouhých 11 let. Snad už to příště zvládne rychleji. (FNR Písek 2009)

Krysy (1997)

Debutová záležitost Diega Sabanése, která mi v mysli zanechala spíše zmatek než nějaký dojem z filmu. (FNR Písek 2009)