Run! Bitch Run! (2009)

Co asi tak vede člověka k tomu, aby natočil film jako Run! Bitch Run!? Technickou stránku raději nebudu komentovat a ani samotný děj není nijak originální a překvapivý, ale stejně má tenhle snímek něco do sebe. Ať to je absence zábran v ukazování nahoty a sexu na mnoho způsobů, spíše jejich vyhledávání, tak i ultrabrutální způsoby zabíjení a vyžívání se v bolesti. Taktéž, i když jen v malé roli, potěšil "mladý Michael Mayers", , u kterého diváka napadá, co z toho herce asi vyroste když hraje zatím jen ve snímcích podobného rázu. Film by rozhodně mohl mít i na víc, ale i tak je to v určitém smyslu radost pohledět a pocit, který ve mně tento lehce úchylný film zanechal hodnotím na 4 hvězdy. Na druhou stranu pochopím, když někdo ohodnotí odpadem, ale nebudu se divit ani plnému počtu. Trailer sice navnadí více a vyčerpá většinu "zábavných" scén, ale i tak R!NR! považuju za obohacující zážitek, ovšem zřejmě jen pro silnější povahy...což už je dnes asi velká část místního uživatelstva.

Temné lesy (2003)

Zatraceně velký potenciál na 5 hvězd, ale rozhodně, pokud ještě bude někde k vidění, tak nepromarnit. Atmosféra jako poleno a i když se zdá námět příliš klasickým, stále funguje, i na digitální kameře. Navíc závěr velmi potěšil, i když ani ten není mistrovstvím invence.

Strážci - Watchmen (2009)

Komiksy a jejich adaptace nejsou mou velkou zálibou, ale Strážci dokázali jet kupředu a ani chvíli nenudit neuvěřitelných 215 minut. To je třeba ocenit.

Rubber's Lover (1996)

Tak další Fukui, tentokrát nejlépe charakterizovatelný jako řev, řev a řev. Je znát jistá podobnost a inspirace jeho starším Pinocchiem, případně i fenomenálním Tetsuem. Rubber´s Lover, ač se zdá, že se nejvíce věnuje i rozvoji dějové stránky, mi přišel velmi zmatený a neustále jsem měl problémy rozeznávat jednotlivé postavy, ať už zmateností, tak i absencí něčeho co by pevně připoutalo mou pozornost, I tentokrát mam pocit, že další projekce by výrazně pomohla, ale jestli se k ní odhodlám, to je ve hvězdách.

964 Pinocchio (1991)

Že má Pinocchio něco do sebe se popřít nedá, ale film je po celou dobu strašně nevyrovnaný. Jsou momenty, kdy bych s plnou chutí okamžitě střelil 5 hvězd, pak další, kdy už mi tvůrcova snaha připadá natolik hnaná do extrému, jen s cílem zhnusit, že bych z fleku dal jednu alespoň za tu zajímavou kameru. Tato kolísavost měla nakonec střed někde mezi 3 a 4 hvězdami a i přes povedený závěr se přikloním k nižší příčce. Tohle však rozhodně není konečný verdikt, jelikož u podobných filmů se mi často stává, že se dojem rozleží a další projekce už může působit naprosto jinak, ať už lépe nebo hůře, na tom nesejde. Na druhou stranu, alespoň je tu značný pokrok od Fukuovi předchozí, sice jen krátkometrážní, záležitosti "Gerorisuto", a to nejen po stránce blicí, ale hlavně filmařské. Nakonec se nabízí srovnání s mnohem známějším zástupcem tohoto žánru a tím je samozřejmě můj velmi oblíbený Tetsuo. Jedou z věcí, kterou bych Pinocchiovi právě v kontrastu s Tetsuem vytknul je výrazně nedostatečné hudební podbarvení, které pro mě znamená nezanedbatelnou část úspěchu, také by neuškodila kratší stopáž, jelikož divák si na "úchylnou" atmosféru časem přivykne a poslední část už se zdá méně působivá. Až na zmíněný závěr. Na druhou stranu má film Shozina Fukuie na prní pohled výraznější zaměření na děj a chápu, že to může u mnohých rozhodnout v jeho prospěch, minimálně je dějová stránka srozumitelnější, ale to pro mě po dvacetkrát viděnném Tetsuovi už nehraje roli, jelikož i tam se jistý děj nakonec vyselektuje, zpřehlední a ve finále i zjednodušší.

Gerorisuto (1990)

Bláznivá záležitost, předzvěst Pinocchia, hlavně tedy v blití, že, ale i přes bizardnost jen málo zajímavá práce, která ani dostatečně nezhnusí, natož něco víc...

Nenávist (2002)

Těžkohodnotit originalitu, když člověk vidí ten příběh už potřetí, ale něco do sebe stále má.

Doom (2005)

Nebetyčná blbost, ale naštěstí tak moc blbá, že pobavila a byla koukatelná.

Hotelový pokoj (1993) (seriál)

Po dlouhé době jsem se zase vrátil k Lynchovi a podíval se na něco z toho mála, co ještě neznám. Dostalo se mi z části klasického Lynche, tak jak si ho pamatuju a jak ho mám rád, ale nadšení Hotel Room rozhodně nevyvolal. První povídka docela ucházející, zvlášť závěr vyvolal spokojený úsměv 3,5*/ Druhý příběh jistě nejhorší, neslaný, nemastný, televizní "zápletka", prostě nezajímavé 1,5* / Poslední příběh, řekl bych nejlepší. Klasická Lynchovina, aneb jak konverzací v potemnělém pokoji vyvolat dosti nepříjemné pocity a nevěřícné přemýšlení, o co sakra jde. Avšak pár nepříjemností tu také je. Závěr trochu moc vysvětlující (což u Lynche stejně znamená, skoro nic nevysvětlující, ale něco přece). 4,5* // Za zmínku také stojí hudba Angela Balamentiho. Celkově, to jsou lepší 3 hvězdy a to především vinnou oné druhé epizody.

Knight Rider - legenda se vrací (2008) (TV film)

Konečně jsem se po roce a půl otálení a přesouvání složky "Knight Rider 2008" z jednoho místa na disku na jiné odhodlal a kliknul na tento film a překvapení se kupodivu nekonalo. Kitt znovu na scéně, aneb Knight Rider v hávu nejmodernější techniky. Ptákovina, po stránce děje, postav, křečovitě zábavných dialogů, efektů, technologií a prostě všeho, ale pobavila. Tedy spíše směšné, než vtipné, za to ta hvězda. Aspoň můžu věřit tomu, že seriál by za to nestál a uchovám si vzpomínku na klasiku.