The Changeling (1980)

Velmi zajímavá duchařina, která má jistě něco do sebe. Drsný začátek vystřídá celkem pomalý děj a rozplétání souvislostí. Klasický obraz domu z pohnutou minulostí, ale dál nebudu spoilerovat. Dobrá režie a solidní herecké výkony. Na konci mi to možná připadalo až trochu příliš přhnané, přece jen ten vozíček.....no dobrá, ale pak ten výbuch....Ten konec prostě film v mých očích poněkud strhnul.

Angel Heart (1987)

Skvělý film, který působí jako hodně mysteriózní thriller a až výborná závěrečná pointa tomu dodá hororový ráz a vlastně nám vysvětlí mnoho podstatných scén, které nebyly úplně jasné. Děj se nikam nežene a divák má čas přemýšlet nad jednotlivými obrazy. Mickey Rourke, kterého jsem předtím zahlédl jen v pár filmech, zahrál svou roli naprosto dokonale a jeho postavu si budu ještě asi dlouho pamatovat. Nechybí zde nic, co má takovýto film mít a zároveň je jiný než ostatní. Hodně tomu pomohla i atmosféra 50. let. Tohle opravdu stojí za trochu času, tak vřele do toho.

Bourneovo ultimátum (2007)

No a poslední Bourne. Ještě propracovanější, ještě rychlejší a ještě drsnější. V podstatě vše důležité je napsáno v Douglasově komentu, ale pro mě bohužel nejsou všechna tato fakta pozitivní jako pro jiné. Tento moderní zběsilý styl mi prostě nějak nesedí. Na mě se musí pomalu...pohoda, klídek, pivečko.

Bournův mýtus (2004)

Možná krapet lepší než jednička, ale pro mě tyhle moderní akčňáky něco postrádají. Možná je to ta "duše", kterou měly klasické osmdesátky. Ale i samotnou filmařskou práci je nutno ocenit, proto i třetí hvězda.

Agent bez minulosti (2002)

Počkal jsem s hodnocením až na chvíli, kdy se podívám na celou trilogii o agentu Bournovi a udělal jsem dobře. Po shlédnutí dalších dílů musím tomuto filmu ubrat jednu hvězdičku z původně zamýšleného hodnocení. Na dojmu mi možná i trochu ubral Matt Damon, který sice hrál výborně, ale mým oblíbencem se zřejmě zatím nestane.

Blutige Exzesse im Führerbunker (1984)

Přece jenom je to alespoň krapet lepší než Captain Berlin a Horror Heaven, tak nakonec jednu dám, ať nevypadám zaujatě proti Jorgovi. Ale je dost možný, že nakonec z toho bude taky odpad, je to na hranici.

Horror Heaven (1984) odpad!

Jako domácí video pro pobavení příbuzenstva to je zajímavý, ale obávám se, že já musím poslat Jörgovi další odpad. Chvilku už to začínalo vypadat, že se to od toho dna odpíchne, ale nakonec zase ne. Nevim co to mělo být. Posta hororovému žánru? Těžko říct. Kdyžtak, jestli chcete promarnit přes 20 minut svého času, tak klikněte zde http://www.youtube.com/watch?v=3-eR04-YjTE&feature=related ,to je jen první část, tak se nezapomeňte podívat i na zbytek, ať vám něco neujde :-).

Teď už jsi velký chlapec (1966)

Coppolu mám mezi nej režiséry, ale tohle mou víru v něj trochu narušilo. I když, na druhou stranu, nikdo není dokonalý, přece jen je to ještě v celku ranný snímek. V podstatě zatím asi to nejhorší, co jsem od F. F. C. viděl, ale naštěstí jsem toho kousek prospal, tak to uteklo rychleji. Nesympatické postavy, absolutně nudný děj. Komedie? -Kde?. Několikrát, asi dvakrát se tu vyskytla scény, či část děje, která se mi líbila, ale jinak absolutně nic. 30%.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Jeden velkej dlouhej trip. První hodinka filmu je naprosto bravurní, vtipná a řádně v rauši. Druhá polovice filmu už jede v trochu klidnějším už jen čtyřhvězdičkovém tempu, ale i přesto je tento film naprosto vyjímečný. Pro někoho možná k smrti nudný, ale pro jiného super zážitek. Velice osobitý a reálný pohled do mysli narkomanů (nebo snad jen lidí, kteří se snaží objevovat nové možnosti a pohledy na svět?:-)) Nakonec mi z toho vychází nějakých 85, možná 90%. Konečně zase něco za plný počet.

Hausu (1977)

Tak Hausu, to je případ sám pro sebe. Mám velice rád experimentální filmy, ale tohle bylo trochu mimo mou mísu. Obdivuji nesmírnou originalitu, nápaditost a velice zajímavou vizuální stránku filmu. Už mi trochu připadá, že poslední dobou kazím filmům s málo hodnoceními celkový průměr. I přes jmenovaná pozitiva jsem se totiž u tohoto filmu nesmírně nudil a docela se těšil na konec. Horor z toho nakonec ani nebyl, ale to by v podstatě vůbec nevadilo. Celkově až příliš moc barevné a ta hudba. Tu hudbu, kterou zde někdo zmiňoval jako dobrou, to bylo snad to nejhorší. Celým filmem se linula v každé situaci taková slaďoučká znělka, která už mi na konci lezla extrémně na nervy, a proto jsem byl rád, že alespoň závěrečný song byl jiný. Ani ty mladé ječící Japonky mě nijak nezaujaly. Nejlepší byla asi postava tetičky. Hodnocení je nejisté, protože film byl oproti mým očekáváním dosti zklamáním. Asi tak, místy 2* místy skoro až 4*, ale to jen hodně vzácně. Budu shovívavý a prozatím, za tu originalitu, dávám tři, ale je klidně možné, že ta jedna ještě časem ubude.