Proposition (2005)

Koncentrovaná beznaděj plná špíny, krve a prachu.

Zkažená mládež (2007)

//na konci komentu minispoiler, zvlášť pro osoby s s dobrou dedukční schopností// Trošku mi vadila domnělá přehnanost ve vymaštěnosti některých "studentů", ale co já vim, třeba jsem jen naivní idealista a dnešní studenstvo na některých školách opravdu vypadá jako místí "elita". Předvídatelnost snímku naprosto nevadila, protože i tak dokázal vyvolat záplavu emocí a otázek, zvlášť u lidí, kteří mají s něčím podobným, i když ne třeba tak výrazným, zkušenost, a je jedno na jaké straně barikády. Klass zanechává hlubokou stopu a doporučil bych ho jako povinný film pro školáky v rámci, občanské výchovy, jen aby si z toho nevzali příklad až moc doslovný, jelikož je vcelku jasné s kým nakonec budete v závěru filmu sympatizovat. Ve výsledku se pro mě Klass stal téměř nehodnotitelnou záležitostí, protože pod 4 nemohu a víc jak 5 nejde. Co tedy?.

Judas Priest: Live Vengeance ´82 (2005) (koncert)

Zatraceně nadupanej konzert, který už v takové atmosféře nikdy nemohu zažít (nejen tím, že "prísti" už krapet zestárli). Glenn Tipton a K. K. Downing hrají jako by se s kytarou v ruce už narodili a největší mistr a otec Heavy Metalu Rob Halford nám předvádí to naprosto nejlepší ze svého hlasového repertoáru a své šoumenské duše. JP forever!!!

Miloš Forman: Co tě nezabije… (2009)

Přiznávám, že nehodnotím ani tak technické zpracování, jako spíše osud jednoho člověka. Ale i tak se domnívám, že dokument je to velmi zdařilý a hodný pozornosti. (FNR Písek 2009)

Případ pro začínajícího kata (1969)

Unikát v české filmografii pohybující se na hranici reálna a fantasie. Velký zážitek, který chci rozhodně vidět nejen jednou. Navíc na velkém plátně a s úvodem páně Landovského nezapomenutelné. (FNR Písek 2009)

Ruka (1965)

Vynikající dílo Jiřího Trnky o jehož smyslu jistě nikdo ani na chvilí nepochyboval. (FNR Písek 2009)

Zámek (1968)

Kafka každým coulem. Velmi působivý snímek, s dokonalou atmosférou i hereckým obsazením. Ve srovnání s novější adaptací (http://www.csfd.cz/film/33750-schlo-das/), nepoměřitělně lepší, ač závěr byl v tomto filmu uzavřen a nezůstal tak jako v knize, což si myslím, není zas tak na škodu. jeden z vrcholů v Písku. (FNR Písek 2009)

Intimní osvětlení (1965)

Až neuvěřitělné, že jsem tento klenot české filmografie objevil až tak pozdě. O to ale bylo větší mé nadšení z perfektní filmařské práce a výborné komedie. S osobním okomentováním Ivana Passera byl zážitek ještě výrazně umocněn. (FNR Písek 2009)

Zánik domu Usherů (1980)

Jan Švankmajer se s odkazem k Poeovi vypořádal vskutku dokonale a neumím si představit lepší vystihnutí oné atmosféry, kterou jsem cítil nad povídkou. Corman sice adaptuje obstojně, ale nikdy z toho nevyjde ten pocit, který navozuje literární předloha. Jak sám Mistr řekl, kdyby se v tomto filmu jen na chvilku objevila jakákoli postava, celé by to šlo do háje. A měl pravdu! (FNR Písek 2009)

Rok klidného slunce (1984)

Těžko dodávat další superlativa k tomuto téměř bezchybnému počinu Pana Zanussiho. Maja Komorowska klasicky excelentní. (FNR Písek 2009)