Osudový dotek (2004)

Jistě velice zajímavý snímek, ale zdá se mi, že tvůrci to chtěli tak dobré, až to nakonec trochu překombinovali a na něco místy zapomněli. Mohlo to být lepší. U mě si to první dvoustovku nezaslouží, je to tak 75%.

Cool Blue (1990)

Hodně mdlé romantické drama s komedií navrch (ne thriller jak je tu uvedeno). Mladej Woody nevýraznej, více zaujme postava, kterou hraje Hank Azaria. Příběh celkově krutě nedotaženej, dialogy slabý (viděl jsem to teda s dabingem, ale ani v originále to asi nebude žádnej zázrak).

Patologie (2008)

Asi jsem se moc těšil. Primitivní příběh, primitivní uvažovaní. Nechutné? Nijak zvlášť, alespoň teda pro mě. Herci nezajímaví.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Skvělý film, konečně zase něco, čemu můžu dát jasných pět hvězdiček. Celý film čekáte, jak Arnie (Leo) dopadne a nakonec....no jen se podívejte sami, rozhodně to stojí za to.

Konec sázek (1997)

Docela příjemná zábava. Možná až v trochu příliš poklidném tempu, ale za ten čas to stálo. Na filmy tohoto stylu se zas tak často nekoukám, takže mi ani nevadila udájná menší míra originality.

Mad Monkey (1990)

Zajímavý thriller se skvělým Jeffem Goldblumem v hlavní roli. Možná ne tak temný, jak je prezentováno na obalu DVD, ale přesto s velice dobrou dobrou atmosférou, psychikou postav i dialogy. Možná by se to dalo ještě trochu rozvést, ale i tak příjemný film.

Havran (1963)

Hororová komedie s Vincentem Pricem a snotnou dávkou fantasy. Navíc se zde objevuje i několik dalších, ať již starších, nebo ještě skoro neznámých hvězd. Nejzábavnější je asi Peter Lorre, protože ož jen pohled na něj vás rozesměje. Jinak tohle musím bohužel označit za jednu z horších Cormanových adaptací E. A. Poea. Proto jen 3. Ke konci už jsem se začínal trochu nudit.

Masky (1987)

Docela netradičně natočený film. Atmosféra dobře stavěná, nenudí, dobře se na to kouká.

Toulavý pes (1949)

Bohužel, má očekávání splněna nebyla. Ve srovnání s Opilým andělem (jiný film od Kurosawy zatím neznám) to byla nehorázná nuda. Možná to bylo i proto, že jsem byl už na začátku dosti unavený, a tak jsem taky musel trochu přemlouvat spánek, aby ještě chvíli počkal. Ale na víc než 50% to rozhodně nebude. Dlouhá hluchá místa mi dovolovala nesledovat film a věnovat se věcem kolem, což je u filmu vždy spíše na obtíž, zvlášť u takovéhoto.

Tower of London (1962)

Opravdu dosti nudná záležitost. Výkon Vincenta Price opět skvělý.