Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Škoda, příběh tuctový, lekačky prvoplánové, atmosféra jen v náznacích, celkově absolutně bez invence a špetky skutečného hororu. Absolutně zaměnitelné a rychlé zapomenutelné. A jelikož nepomohlo ani plátno, tak už je to skutečně zlé. Zajímalo by mě, zda šel Sandberg do kytek sám, nebo ho tam poslal až Wan. Hvězda navíc za ústřední písničku a pěkné exteriéry (teda pokud nebyly taky digitální). 30%.

The Raven (1935)

Aneb jak by vypadal film od Asylum v roce 1935. Neuvěřitelně špatné, nelogické, ale občas alespoň směšné. Chudák Poe, ten se musel v hrobě desetkrát obrátit.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Všechno, co bylo na jedničce tak dobré a udělalo z ní blockbuster roku, se v Age of Ultron někam ztratilo. Postavy působí jako hadroví panáci, které tvůrci nechali dvě hodiny pohupovat ve větru před zeleným plátnem, dialogy už jsou tak nějak vedlejší, přehledná akce taky zrovna není tím, co by divák mohl vyzdvihnout. Dojmu ani nepřidá, že z kapitána a Thora jsou takový dvě usmívající se polobuzny. Spousty logických lapsů asi netřeba rozebírat (ale připouštím, že vysvětlení jsem v té změti mohl přehlédnout). Na druhou stranu potěší, že některé scény jsou tak dokonalé, až vhánějí slzy do očí (ultimátní souboj: Captain America vs. poleno). Age of Ultron nakonec působ spíše jako špatná parodie plná nepovedených fórů. Ale něco přece jen potěšilo – Vision. Teda potěšil možný potenciál postavy, který se snad bude dále rozvíjet.

Ghoul (2015)

Že Jákl do žánru nic nového nepřináší, je mi tak nějak jedno, a ani bych to nečekal, ani nevyžadoval. Jen je mi trochu líto, že náznaky atmosféry jsou pravidelně zabíjeny lekačkami toho zcela nejprimitivnějšího charakteru (zbytečné, nevhodné, předvídatelné), a potápí tak i námět, který je natolik ujetý, až se mi nakonec sám o sobě docela líbil. Copak už dneska není možné budouvat "strach" jinak, než že se někde přibouchne víko, na kterém je dle výsledného zvuku jak naschvál přidělaná výbušnina? Škoda!

Vlčí vytí (1974) (TV film)

Typická televizní zábava, ještěže Dan Curtis předváděl už v začátcích, že docela umí. Pointa nepřekvapila, triky spíš žádné a vše je na fantazii diváka, vzhledem k zápletce se zas asi není čemu divit. Zaujme geniální hudební doprovod při zásahu policie. // PS: Podle novely Davida Case - Lovec (The Hunter, 1969)

Torture Garden (1967)

A když už mam rád ty hororové antologie, tak aspoň jednu jsem musel dát. Kdo už pár podobných filmů viděl, tak pointou nebude příliš překvapen. V rámci žánru spíš podprůměr. Ani jedna povídka, která by nějakým způsobem vynikala, pouze pobavila třetí (SPOILER), aneb zlomyslný klavír schovaný za skleněnými dveřmi. 50%

The Poughkeepsie Tapes (2007)

The Poughkeepsie Tapes (2007) Asi už jsem viděl tolik dokumentů a filmů o reálných sériových vrazích, že Poughkeepsie Tapes mě nedokázalo přesvědčit ani na chvilku a celá ta šaškárna na mě působila spíš parodicky. Už jen ty pitomé střihy, divné záběry a "odborníci" poloidioti. 30%

Noe (2014)

Škoda, škoda. Hned od prvních titulků to vypadalo na krásnou sračku (v lepším slova smyslu) a už jsem se těšil na ten odpad!, ale v druhé polovině se to nějak zaseklo a už to bylo jen blbé. Ale Noe vykreslený jako záporák byl dobrý, jen to chtělo ještě víc epiky. Výsměšné dvě hvězdy. P.S. A nějaká píča vedle mě mi pořád svítila mobilem do ksichtu. Ale doma pak byla správně po biblicku řezaná, takže vlastně dobrý.

Take This Waltz (2011)

Já fakt nevim, filmy o znuděnejch nadrženejch děvkách hodnotit neumim. Alespoň, že tady se nám tvůrci nesnaží prezentovat hlavní hrdinku jako kladnou postavu (teda pokud jsem to pochopil). Jedna hvězda za ty skvělé bobry, druhá za zbytek.