Úžasňákovi 2 (2018)

Skvělý sequel k původním Úžasňákům se povedl. Humor pobavil i mne, ačkoli nejsem cílovka publika. Animace povedená, scenérie se více než povedly a celkově se na to dobře koukalo. Nemůžu si na ten film stěžovat. Geniální záležitost.

Kryštůfek Robin (2018)

Kryštůfek Robin je důkaz, že jde převést dětskou pohádku na plátno a udělat to zábavné pro starší. Uběhlo pár let od doby, z dítěte se stal working class hero Ewan McGregor a plyšáci z dětství jsou zapomenuti, ale to se brzy změní. Není to primárně mířené pro děti, což jde cítit na každém kroku. Místy film působí smutně, především ze strany Púa, ale tento pocit nepřetrvává celou dobu, je vyvážený povahou ostatních postav. Není to film, u kterého byste se jako starší nudili. Celkově to působí jako nostalgické pomrknutí na dětství, které se výtečně povedlo.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Můj oblíbený film. Nazval bych tzv. horrorovou pohádkou, čímž bez pochyby je. Budete se bát? Pravděpodobně ne. Budete se bavit? Určitě ano.

Colette (2013)

Češi umí historické filmy, bez debat. A Colette je důkazem. Téma 2. sv. v. ještě není out a stále se dá využít ve filmu. Stále je co ukázat. A Colette vám ukáže prostředí koncentračního tábora z pohledu dvou milenců. A to dobře.

Baby Driver (2017)

Přiznám se, nejsem fanda závodních filmů, Rychle a zběsile jde absolutně mimo mne, ale Baby Driver mě mile překvapil. Atmosféra, soundtrack, postavy, příběh. Vše skvělé. Není to vážný film. Je to jeden z těch filmů, ke kterému si sednete a odpočinete si a náramně si to užijete.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Není třeba popisovat tenhle doslova kultovní film, jelikož jeho kvality jsou nesporné. Bezchybný film, který by měl každý vidět.

Sherlock Holmes (2009)

Iron Man se okoukal, avšak když si Downey Jr. oblékl kabát místo oblek superhrdiny, přišel i můj zájem. A musím říct, že jako Sherlock je skvělý. Kvalitní humor, prostředí a atmosféra Londýna mě zaujala. Oproti například seriálovým Sherlockům tento nabídl i pro oko příjemnou akci. Charaktery si užijete, především vztah Holmese a Watsona, bez debat. Doporučuji.

Temné stíny (2012)

Komedie s dobrým obsazením, humorem a atmosférou. Bavil jsem se.