Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný

Recenze (1 037)

Sněží, sněží... (2019)

I'm sorry, but no. Prostě ne. Jako mám asi středně-věkovou-pedo-krizi-crush na Isabelu, to se klidně přiznám, a Shameik Moore pro mě navždycky bude Miles Morales, takže osazenstvo fakt jakože snesu, ačkoliv si nemyslím, že Stuart měl bejt teda černoch, ale... prostě ne. Napsaný je to tak jakože absolutně nijak, respektive víc klišé už to bejt nemohlo (což mi nevadí, ale klišé klasika z toho prostě nebude), scénaři se nepodařilo naroubovat aspoň trochu kreativity nebo originality, dialogy může člověk, kterej viděl aspoň jeden vánoční film, skoro předvídat... a já prostě nevím, víc ochuzenej předvídatelností jsem se ještě necejtil, a to prosím osobně kýč a klišé jednoduše miluju. Ty dvě hvězdy si dovolím přihodit opravdu jen za casting - herci imho utáhnou mnohem víc, než tuhle sračku, kterou do deseti dnů zapomenu, že jsem viděl. Jacob Batalon, Kiernan Shipka a hlavně Odeya Rush pro mě příjemný překvapení za dvě *

Nevědomí (2013)

Po sedmi letech musím hvězdu navíc přihodit. Když už ne za nestárnoucí vizuál nebo filozofickej přesah, tak už aspoň za hudbu.

plakát

Dámský gambit (2020) (TV seriál)

Seriál o šachu, který o šachu vlastně není. Fikce tak dobrá, že mě donutila si vygooglit, zda jsem jako šachovej amatér nějakou náhodou prostě jedno jméno z historie tohohle sportu neminul. Absolutní herecký koncert jedné mladé ženy, které se dá lehce věřit jakákoliv z poloh, kterými si jako Elizabeth Harmon prošla. Na můj vkus příliš málo záběrů na šachovnice v partiích, obzvlášť pokud byla Elizabeth Harmon přirovnávána k Alekhinovi (Aljechinovi). Skvělá výprava, kostýmy a hudba. Za mě kolem a kolem možná nejlepší seriál roku a jeden z nejlepších, co se mi podařilo zhlédnout. Absolutní spokojenost.

Sváteční rande (2020)

Lehce zkonzumovatelná a zapomenutelná (sváteční) jednohubka.

Ženy v běhu (2019)

Asi za to může moje rýmička nebo co, ale jsem celkem vděčnej, že jsem díky Netflixu mohl strávit večer pod peřinou ve společnosti až nečesky příjemný jakože komedie. Kromě Kostkový a Adamovský jsem si užil celý osazenstvo, byť na to, že hlavní postavy maj bejt ženy, to nejlepší vyprodukovali chlapi v čele s Vetchým a jeho dětma. Současnejch 71% je imho vystihujících.

Enola Holmesová (2020)

Solidní náznak potenciální frančízy, kterou by mohl klidně spolu s šestnáctiletou hlavní hrdinkou táhnout Henry Cavill a vůbec bych se za to nezlobil. Dějové linky se ne vždycky podařilo dobře propojit, a vůbec ta jakože hlavní o hledání je zbytečná a místy dokonce otravná. Přesto je film sympaticky hravej, na můj vkus sice zbytečně feminizovanej a moderně korektní, ale protože a přesto, že nejsem cílová skupina, i zábavnej na hezkejch 70%.

Hybná síla (2015)

Výplach. Nemyslet. Koukat na Olgu.

plakát

Chůva na zabití: Krvavá královna (2020)

Ještě větší bejkárna než jednička, ale nebere se absolutně vážně, a proto je to ještě větší výmaz než jednička.

Avanpost (2019)

Totální blbost. Po příběhový stránce. Po logický stránce. Jeden ze dvou hlavních hrdinů šíleně nesympatickej (čili špatně obsazenej). Na obě krasavice se hezky kouká, obzvlášť, když jedna z bůhvíjakýho důvodu chodí na rande oblečená jako štětka, ale do herecký polohy moc silně dotlačený režisérem asi nebyly. Ale ty ruský rubly jsou ve filmu poznat, spousta vizuálních efektů je povedená (a spousta zase ne), a z nějakýho důvodu se tvůrcům podařilo přitáhnout k projektu i Mika Shinodu, kterej pro film složil jeden song. A to byl pro mě důvod, proč jsem se na ruskej film podíval, a ke svýmu ohromnýmu překvapení si tuhle bejkárnu s totálně ujetým finále na ty čtyři hvězdy fakt užil. Nevím proč.