Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný

Recenze (1 037)

Vyproštění (2020)

Tak já tomu ten uslzenej konec odpustím, protože do tý doby je to pocta akčnímu žánru, jak se na rok 2020 sluší, a to i přesto, že si film půjčuje různé berličky z jiných pecek. K nim totiž přidává technickou brilantnost dlouhých záběru a skrytých střihů, za což budu asi vinit a děkovat režisérovi, kterej vzešel ze stejného těsta jako duo Leitch&Stahelski - totiž z řemesla, který si zaslouží svoji kategorii na Oscarech: stuntwork. Bravo, Netflix.

plakát

Valerian a město tisíce planet (2017)

[Netflix] Tak jsem si vygooglil, že je to podle komiksu, což leccos vysvětluje. Vizuál je Pátej element, protože Luč, že jo. Příběh je hromada klišé. Ale budiž. Co ale budiž není, to je casting a fakt, že příběhově je Valerian totální Dracula, kterou do vod průměru IMHO dotahuje aspoň design potvůrek. Kolem a kolem, dá se to přežít, ale pouze s vypnutým mozkem. Nepřemýšlet a ignorovat, že ústřední duo zkrátka a dobře prostě nesedí.

Země na scestí (2019)

Neskutečná bejkárna, kterou jsem objevil při brouzdání po netflixu a nakonec zkouknul byť s malou přestávkou. Až bude někdo nadávat na americkej patos a klišé, odkážu ho na tenhle čínskej velkofilm, kterej těží z každýho myslitelnýho sci-fi, až to ve výsledku působí po scénáristický stránce neskutečně lacině (a to podle titulků na scénáři makalo kvantum lidí). Už jenom za vlasy přitažená premisa (pravděpodobně z předlohy), neskutečně bejkovní celej příběh (z předlohy už nikoliv!) a patetický finále, kterýmu by Bruce Willis mohl jen závidět. Ale těch 50% nakonec tenhle čínskej výplach dá, byť jen za to, že střihačský nůžky aspoň zkrátily do snesitelný délky, a vcelku ucházející efekty.

Čertí brko (2018)

Doprkennýohrady, proč se tam zase zpívá? A proč to má hudební podkres jako z éry němýho filmu? Proč ke všemu ty punk-rockový riffy? A kdo se rozhodl obsadit do role Bonifáce Honzu Cinu? Nic ve zlým, Honzo, ale stejně jako já bych nemohl hrát superhrdinu, vy nemáte somatotyp, vy jste ektomorf (já endomorf) a do rolí princů, zachránců krásných děv a ochránců světa se prostě nehodíme. Naštěstí Judit, Vetchý a jemnounká připomínka toho, že ať už peklo bylo či nebylo...

plakát

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Takový nádherný scenérie a taková pěkná Julča a dohromady tak hnusně rychle uvařenej a řídkej guláš, že je ho až škoda jíst.

plakát

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Ruml na pána. Evička už, sorry, na princeznu nemá, a Prachař tak láskyplně přehrává, až si bere vlastně hlavní roli. Celkem cringe scénář a dialogy, ale - protože jsem na Štědrej večer hákoval - se to na druhej svátek vánoční dalo zkouknout i najednou. Eben hrůza btw. Protože 50% jsou u mě tři hvězdy, tak tři hvězdy.

plakát

Zaklínač (2019) (TV seriál)

BIng-watchnul jsem to, jak jsem jen mohl. Knihy jsem nečetl. Hry nehrál. Matně si vybavuju polskej seriál někdy z doby mojí puberty, co běžel na ČT2. Měl jsem nějaký obecný povědomí o tom, kdo to Geralt z Rivie je. A to je asi tak všechno. To mi ale nebránilo, abych si novýho netflixáckýho Zaklínače neužil (skoro) na maximum. Četl jsem někde výtky, že seriál má levný triky (viditelný v masový bitvě), že nectí slovanskej feeling (no a co?), že se v něm lidi, co neznají předlohu, můžou ztrácet. Neztrácel jsem se. Všechno bylo dávkovaný tak, abych se o postavách každou epizodu něco dozvěděl, abych postupně začal chápat zákonitosti světa, což vzhledem k povídkovýmu formátu jednotlivejch epizod je solidní práce. Zároveň, ačkoliv jsem jen blbá lopata, jsem neměl problém s časovými liniemi. Když k tomu všemu připočtu skvělýho Cavilla, úžasnou Anyu Chalotru (do který jsem se bez milosti zamiloval už v její hrbáčský podobě), a naprosto chytlavej song "Toss a coin to your Witcher", nezbejvá mi než jen říct, že jsem to po svátcích sjel znovu ještě jednou a užil o krapet víc celý najednou. Doporučoval bych sjet celou řadu ve dvou dnech. Na to, že se ve výsledku jedná o pokusnou řadu, co si Netflix může s předlohou dovolit, se jedná o víc než jen návnadu na druhou řadu. Využívá standardních fantasy postupů a klišé a pracuje s tématy jako osobní volba, osud, zároveň je (možná až příliš) moderní v otázkách ženství, ženskosti, rovnoprávnosti, rasovosti. Takže i když se nejedná imho o nejlepší seriál, co jsem viděl, má ohromnej potenciál do dalších řad, a já už se jich nemůžu dočkat. Mejch 88% si Netflix za tuhle vánoční zábavu zaslouží.

plakát

6 underground: Tajné operace (2019)

Oh come on, dyť je to bayhem. Čekám snad od Baye nějakej oduševnělej akčňák? Nečekám. Čekám lítající auta, výbuchy ve slowmo a pěkný holky. No je pravda, že od dua Reese - Wernick bych čekal trochu chytřejší dialogy, ale co se dá dělat. Tenhle film je prostě totální píčovinka, u který se dobře chroustá popcorn a s nástupem levnejch velkejch placatejch televizí a levnýho kvalitního audiosystému si ho nemusím ani užít v kině. Pro mě osobně skvělej odpočinek po náročný dvanáctihodinový šichtě, a za to jsem Bayovi a Reynoldsovi, kterej očividně už bude do konce života zaškatulkovanej jako hláškující antihrdina, fakt vděčnej.

plakát

Dora a ztracené město (2019)

Když se dívám na to obsazení, nechce se mi ani věřit, že to bylo až tak špatný, levný a tak moc pro děti, že ani moje duše šestiletýho kluka nemohla zajásat nad jedinou scénou. A tak je cti filmu budiž aspoň to, že se nebral vážně.

plakát

The Morning Show - V temné noci duše je vždy 3:30 ráno (2019) (epizoda)

Hodím si sem takovej krátkej komentář k prvním třem epizodám: Prozatím to na mě působí spíš jako lehoučkej dotyk toho, čeho by TMS mohla dosáhnout. Všech závažných témat se dotýká jen tak zlehka a mimochodem. Chybí tomu podle mě opravdu ta poctivá novinařina, o které seriál mluví, ale doposud ji neukázal. Na druhou stranu je seriál narvaný výtečnými hereckými výkony.