Tour de France: Bez příkras (2023) (seriál)

Posledních šest let už nemůžu sledovat Tour denně. Svět cyklistiky už můžu sledovat jen nárazově, a Le Tour jen tehdy, když náhodou nemám směnu. Proto jsou některý příběhy pro mě nový, zajímavý a je pro mě celkem osvěžující vidět, že za tou dřinou se schovávají osobní dramata. Ale to je všechno, co mi tahle série může nabídnout. Nechronologický vyprávění a vynechání dost důležitejch okamžiků... vlastně je to celý spíš pro fanouška, ale zároveň pro aktivního fanouška nemůže série nabídnout nic navíc, než co fanda samotnej už zná. Ale dobrej binge watch.

Pánský klub (2022)

To má tak strašně blbý dialogy a má to tak špatně napsaný postavy, až mě děsí, že je to z divadla. Hrušínská je ale kus.

Vyproštění 2 (2023)

Jestli jsem dal 5/5 prvnímu, musím dát i druhému. Technicky je totiž Extraction 2 totální terno, hitparáda a perfektně natočená a choreograficky brilantní akční jízda. Definice (akční) zábavy. Takovej Hargravův Wick - takže třetí díl bude ještě víc over the top.

Případy 1. oddělení - Podnájemníci (2022) (epizoda)

Jo, k závěru to zasmrdělo pořádným černým humorem. Čočka doma pečenej vařenej, vařím čočku, jojo, oba scénáristi sice taky zestárli o šest let, ale jejich smysl pro humor se nezměnil. Pilka na závěr byla perfektní. "Vy teda musíte mít žaludek." _____ Na Slováka si snad zvyknu, Bočková je kost a kůže. Pan ředitel potěšil. Korejs taky. ____ Osobně se mi líbí naznačenej příklon k osobní rovině dramatu.

Případy 1. oddělení - Poslední případ (2016) (epizoda)

Borci nechaj stát neoznačenou služební ofci na chodníku a na žlutý lajně. Jo, policajti. :) Druhá řada zakončená povedeně. I s úsměvem.

Případy 1. oddělení - Krádež století (2016) (epizoda)

"To jsou hajzlové. Takovej balík ukradnou, a tak malý spropitný nechaj." Ten Korejs, to je fakt archetyp policajta za stolem, kterej leze jen nahoru. Jojo, realita bolí.

Případy 1. oddělení - Súdánský student (2016) (epizoda)

"... přišli dva lulani a sbalili mě kvůli alimentům. Chápete to?" ×_× "Voni, jak maj voholenou palici, vypadaj všichni stejně." ___ Kdyby bylo míň Korejsů... ____ První role, ve který mi Kozub nevadil.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Celkově mi vycházejí 4* za první sérii, ale to asi kvůli slabšímu závěru, kdy zhruba tři čtyři epizody měly prostě slabší tempo. V televizi jsem to neviděl, doháním to v roce 2023, nejsem moc velkej fanda český televizní nebo filmový produkce, ale Česká televize občas zaperlí nějakou peckou, kterou pak na ivysilani s odstupem s chutí sjedu. Případy prvního oddělení jsou přesně tou perlou v moři sviní. Skvělý herecký obsazení, někdy až mrazivě přesná realita policejní kultury, žádný hi-tech hračky ale poctivá operativní práce v terénu. O to zvědavější jsem na další řady, protože před deseti lety jsem o policejní práci věděl hovno a byl bych úplně stejně nepřesvědčivej jako ti komparzisti v uniformách. Dneska moderní technologie práci v terénu určují úplně jinak, a proto se na další řady těším o to víc. Updaty přijdou, seriál sjedu s chutí dál.