McLintock! (1963)

Místy opravdu vtipné, jenže většinu času naprosto stagnující až nudné. Wayne dobrý jako vždy, ale to jak jediné co na filmu vyzvednout. McLaglen se teprve zahříval, lepší filmy přišly později.

Vzpoura na lodi Caine (1954)

Výborné námořní drama s skvělými herci, výborně vykreslenými charaktery i bláznivým Bogartem. Nikdy jsem si neuvědomil jak je Bogart malý, oproti ostatním. Atmosféra a děj, ať čitelné jsou opravdu silné.

Muž zvaný Kůň (1970)

Jako bych se díval na film podle románu Maye, taková naivní oslava indiánů, jakoby v očích desetiletého dítěte. Ale stejně jako u Mayovek to přijmete a díváte se jak blonďatý lord žije s indiány.

Melancholie (2011)

Zkoumání toho jak se kdo zachová a zareaguje na extrémní situaci, po krátkém představení postav na svatbě. To je v jedné větě vše co se o filmu dá říci. To je ale pro 2 hodinový film, kde se absolutně nic jiného neděje hodně málo. Připadá mi to že Trier začíná o sobě myslet bůhví co.

Souboj na slunci (1946)

Romantický film typický pro 40. léta, western to moc není, spíše romantická zápletka s dobrým Peckem. Hrozně dlouhé.

Psanci (1980)

Je to mix Velké Northfieldské loupeže a Divoké bandy, tudíž to nepřináší vůbec nic nového, všechno jako bych už někde viděl. Tohle by zapadlo i v sedmdesátých letech.

Apokalypsa (2006)

Ale ano, to je přesně tak jak to má být, vykreslení apokalypsy v budoucím světě nejen morálního úpadku, který kromě desítky narážek přikreslilo i obsazení herci z filmů pochybné kvality, ale i neustálého dozoru Velkého bratra, proti kterému se postavily skupiny odporu. To že jsou trochu hloupě postavy mezi sebou propojeny a hlavní záporná postava je jako z animovaného filmu ani tak nevadí. Někteří to chtějí srovnávat s Orwellem nebo Lynchem, to ale přece nejde, tady jde o něco úplně jiného, o pouhý konec světa. Navíc mě to připadalo srozumitelné, až mi bylo líto jak to bylo jednoduše odbyto. A že je to tvůrčí onanie? Ano je, taky to chce pořádné ego natočit něco takového, ale to už přece u podobných tvůrců takhle bývá, Lynchova tvorba je také tvůrčí onanie a jak je to geniální. Je jen škoda, že nízké hodnocení vlivných uživatelů, nejspíše pohřbí film do zapomnění, ale tohle určitě stojí za to vidět, je jedno zda se to bude líbit nebo ne, každý máme jiný pohled.

Velká Northfieldská loupež (1972)

Zvláštní realistický western se zajímavým hudebním podkreslením a velice sympatickou postavou Colea. Trochu netradiční, a právě o to šlo nově nastupující generaci režisérů.

Sedmá kavalérie (1941)

Byla to celkem zábavný, rádoby životopisný western. Opravdu je jeho život zfilmován vtipně a dobře, bohužel se vůbec nezakládá na pravdě. Vše směřuje k velké závěrečné bitvě, která tak neslavně vešla do dějin.

Chicago (2002)

Oscar? V žádném případě, byl to sice hodně slabý rok, ale to neomlouvá Akademii z toho, že zvolila tento film. Je to jako nejlevnější bonbón zabalený do překrásného obalu, takže potom co ho rozbalíte jste hodně zklamaní, v tomhle případě navíc dostanete ještě příšernou Zellweger a naprosto se nehodícího Gerea. Jediný kdo tam něco odehraje a odzpívá je Zeta-Jones.