Slovo (1955) odpad!

Trpěl jsem jako zvíře, nicméně dodíval jsem se. Mám rád Bergmana, ale tohle bylo příšerné, těžký film s náboženskou tématikou, na kterém není nic zajímavého, každý dialog je absolutně o ničem, plus kamera je absolutně statická a herci nejsou o moc lepší. Není to můj šálek kávy, ale chápu ty kterým se to líbí.

Dokonalý svět (1993)

Celkem zklamání, průměrný snímek s sice hezkým příběhem o zločinci a malém chlapci, ale zase je tam naprosto zbytečná a nudná linie s policisty. Každopádně takový nemastný neslaný výsledek.

Cesta (1974)

První polovina je skvělá, o nenaplněné lásce a obětování, pak se to zlomí a po nehodě už je to taková pomalu plynoucí drama s předvídatelným průběhem i koncem.

Obchodník s deštěm (1956)

Je to normální komedie z 50. let (dějově dost ubohá), jenomže pak na scénu doslova vyskočí Burt a kompletně si film získá pro sebe. Svým pozitivním energickým vtipným vystupováním působí velice sympaticky a opravdu září. Katharine naopak vypadá dost sešle a na svou roli se hlavně věkově nehodí.

Tajemná řeka (2003)

Normální krimi s vraždou, která rozděluje 3 přátele. Hodně průhledný děj s očekávaným koncem. Jediné co je hodně nadprůměrné je oscarový výkon Penna. Jinak nic moc extra, natažený průměrný příběh.

Faust (1926)

Na němou éru to byl velkofilm nejen tématem ale i zpracováním, v dnešní době už ale téměř nedívatelný s otřesným koncem, kde vyhrála nesprávná strana, podvodem, co jiného je upravování pravidel v průběhu hry.

Ostrov (1960)

Spíše než film je to dokumentární sonda do života rolníků na ostrově, kde ani smrt nemlže zastavit rutinu života. Kdyby by mi někdo řekl, že to je dokument, tak mu budu věřit.

Rvačka mezi muži (1955)

Klasický noir to teda není, je to spíše taková gangsterka rozdělená na dvě poloviny, loupež a boj s konkurenčním gangem. Vyzdvihnul bych syrovost jaká z filmu vyzařuje, to v 50. letech nebývalo běžné. Jinak to ale není nic extra.

Piknik na Hanging Rock (1975)

Naprosto bez děje nebo smyslu, zfilmovaný fiktivní příběh, jehož děj zabere 20 minut filmu, k tomu kritika poměrů na internátu zabírající 20 minut a co zbude? Vata nabalená na vedlejší linky čí pouze pohledy na krajinu. Dost mě to zklamalo.

Páni mají radši blondýnky (1953)

Skvělá komedie o nejlepší zlatokopce na světě, nejen Marylin je krásná a hraje svou roli skvěle, ale i Jane je dokonalá. Opravdu vtipné situace jsou proloženy sympatickými muzikálovými čísly. Ani jsem nečekal, že se od Hawkse dočkám dobré komedie. Že si ale uměl vybrat herečky, opravdu radost pohledět.