Merillovi záškodníci (1962) odpad!

Totální blbost, horší než Zelené barety, opravdu stupidní děj, boje jsou směšné, dialogy psal nějaký senilní stařec a herce vzali v nějakém venkovském ochotnickém spolku. Přesně vše to co nesnáším na amerických patriotických filmech, jednoznačně pro válečný film!

Vysoké nebe (1952)

Takový naivní, hodně přikrášlený western o výpravě proti proudu Missouri. Místy opravdu směšné, realitě vzdáleno na stovky kilometrů, pohádka tak typická pro westerny té doby.

Práskač (1962)

Belmondo ve velice netradiční roli práskače, kterému dopadne vše tak jak chce. Ten konec, kde všechno dopadne špatně je ale přehnaný a až k smíchu, jinak hezká sonda do života francouzského podsvětí.

Mimo zákon (1986)

Nemám moc rád Jarmusche a jeho filmy a i tento mě minul a moc se mi nelíbil, ale i tak věřím že to má své nesporné kvality. Benigni je opravdu skvělý a táhne celý film.

Malá pistolnice Jo (1993)

Tak takovou hloupost může natočit jenom ženská, nejen že film absolutně postrádá logiku, ale je tak špatně natočen že jsem si myslel že paroduje sám sebe. Hlavní hrdinku vzali někde v ochotnickém spolku, navíc je škaredá až to bolí. Doufám, že někdo dostal za tohle padáka. (nic proti ženám režisérkám, ale western by opravdu točil neměly)

Psanec Barbarosa (1982)

Takové neucelené, moc dějových linií najednou a v reálu to vyzní do prázdna. V polovině filmu už nebudete vědět, že před deseti minutami zabil toho a toho. Jinak takový průměr, nic nového pod sluncem.

Kafka (1991)

Soderbergh zkombinoval horor 30. let a prvky z díla Kafky a vyšel z toho podivný výsledek, chvíli působící jako pátrání po šíleném vědci, a chvíli jako variace na Zámek. Objevuje se tam opravdu spousta narážek a prvků nejen ze Zámku, či jiných Kafkových děl, ale i z filmové branže (Murnau...).

Krajina střelců (2003)

Měl jsem to jako na houpačce, na začátku to vypadalo jako v krásném hávu zabalení Nesmiřitelní, pak se z toho stalo zdlouhavé čekání na přestřelku, ale čekání se vyplatilo, konečná půlhodinová přestřelka nemá chybu, je naprosto strhující a skvělá. Costner se vrátil do westernu a je v něm jako doma, pistolník toho nejlepšího ražení, měl by točit další a další westerny, protože v nich nikdy nezklame.

Major Dundee (1965)

Za celý film se tolikrát změnilo to o co tam jde, že na konci bylo úplně jedno o co jde, s kým se bojuje a jak to dopadne. Absolutně se to zhroutilo po dějové a smysluplné stránce. Nezachránil to ani Heston, skvělý jako vždy. Peckinpah prostě je přeceňovaný režisér a zde to jen potvrdil.

Měla žlutou stužku (1949)

Kdyby to nerežíroval Ford a nehrál tam Wayne, tak jdu s hodnocením asi ještě dolů. Příběh už téměř vysloužilého kapitána není moc zajímavý, takový typický film pro tu dobu.