Pobertové (1969)

Nic moc, hloupoučká komedie, takového Sawyerovského stylu, název filmu je výstižný, není to ovšem můj šálek kávy. McQueen tradičně dobrý, o zbytku se už tohle říci nedá.

Stůj při mně (1986)

Příjemný film o výpravě mladíků za dobrodružstvím, kde poznají svět mimo své městečko, a každý si nese nějaký ten neduh v sobě. Je to natočeno tak, že to nemůže nikoho urazit, herci jsou dobře typově vybráni a hudební doprovod z té doby skvěle podkresluje atmosféru.

Dunkirk (1958)

Na začátku byl dobrý nápad, způsob vyprávění a provázanosti je opravdu dobrý, jenomže by to chtělo kvalitnějšího režiséra, větší rozpočet a pár známějších tváří. Samotné pokusy o naloďování jsou skvělé, až při nich mrazí, jenomže to omáčka kolem už tak kvalitní není.

Jeho dívka Pátek (1940)

Nemám moc rád Na titulní straně a tohle se mi nelíbilo ještě více, ikdyž přímo září Grant, není to můj šálek kávy, moc jsem se nebavil.

Byli obětováni (1945)

Velká reklama na námořnictvo, bohužel velice nepodařená, na jedné hromadě se sešly všechny neduhy válečných filmů té doby. Kdyby tam nehrál Wayne, tak se ani snad nedodívám.

Byl jsem lynčován (1936)

Opravdu síla, mé 4 setkání s Langem a opět plné hodnocení. Lynč, proměna charakteru, morální stránka činu, láska , to vše zkombinoval Lang skvěle. Tracy hraje úžasně, nechápu že nedostal za svou roli Oscara. Líbila se mi věta: Byl to jen dav, ten nepřemýšlí! Jak bych se zachoval na jeho místě já? Opravdu velice těžká odpověď.

Mladé pušky (1988)

Kombinace westernu s akčnějšími prvky, moderní hudbou a takovou režií 80. let. Až po shlédnutí této moderní verze začínám pomalu doceňovat Peckinpahovu verzi legendy o Billy Kidovi, ve skutečnosti to bylo samozřejmě úplně jinak.

Příliš pozdní hrdina (1970)

Tvářilo se to jako hrozný film o skvělých vojácích, kteří zvládnou všechno a stalo se z toho docela solidní drama, útočící i na psychiku hlavních představitelů. Až mě překvapilo, že to byl kvalitní námět, jen bohužel roztažen do 2 hodin.

Ran (1985)

Lear v Kurosavově japonském a jak už to u něj bývá zdlouhavě nataženém provedení. Samotný příběh je zajímavý a dobrý, ale vleče se. Další mínus je to, že za celou dobu válek mezi bratry, se neobjeví ani jedna bitva, což je dost škoda.

Proposition (2005)

Drsný klokaní western s obyčejným příběhem, který zaujme skvělou hudbou a nádherně vybranými lokacemi, případně kostýmy. To že se děj dá shrnout do dvou vět je už druhá věc.