Káronoš

okres Liberec
student/ Smithofil

• 2.6.2013  11:10
    Hellraiser (1987)

Oceňuji dobové efekty a atmosféru. Kromě tech trapných laserových efektů mi stáří filmu vůbec nevadilo. Přesně takhle si představuji napínavý horor. Škoda jen že potenciál jedničky už nebyl v pokračováních nikdy znovu využit. Napětí, hrůza, krev, masakr, dobře napsané postavy i scénář a jako třešnička mocný a děsivý pinhead. Kultovní záležitost.

• 2.6.2013  11:04

Puštěno hned další den po líbivé jedničce. Bohužel už jsem tak spokojený nebyl. První polovina plula na vlnách jedničky a ta druhá byla absolutně chaotická, nudná a zbytečná. Cenobiti zde byli velice trapní,směšní a zostudění (na rozdíl od jedničky kde byli děsivý, hrůzostrašný a pinhead pekelně cool).

• 8.5.2013  20:34

Prča až jsem se několikrát válel smíchy v posteli. Nechápu ty nominace na maliny ani zdejší "hejty", pokuď se neumíte naladit na vybroušený humor nebo jste trapný konzervativci (a že jích je na csfd až moooc), tak si tento snímek ani nepouštějte a vyberte si z tisíce jiných filmu. Je zde pár hluchých míst a trapných gegů, nicméně to vyvažují některé opravdu zábavné až legendární scény a hlášky. Celý snímek doprovází dobrá nálada a pozitivní energie, která ve mě zůstala dlouho po shlédnutí a zpamatovávání se z této crazy jízdy. Dávam o hvězdu víc na protest zdejším neoprávněným hodnocením. Doufám že Sandler bude pokračovat v psaní podobných komedií, páč tohle je velmi ojedinělá podívaná. Všichni hateři stejně padnou temnotou stínu Dicka Shadowa.

• 25.2.2013  09:17

Oproti dokonalé trilogii nedostačující. Ovšem jedná se o nápaditý vyvedený snímek.

• 25.2.2013  09:14
    Big Lebowski (1998)

Čekal jsem víc, po přečtení zdejších komentářů. Zápletka působivá, postavy zajímavé a dialogy velice zábavné. Několikrát jsem se z plna hrdla zasmál. Ovšem něco mi ke genialitě chybělo... BTW: Postava Dude byl trapnej, srabáckej povaleč

• 2.1.2013  22:12
    Trosečníci v ráji (TV pořad) (2006)

Co to je za parodii na Kdo přežije? Tvrdá soutěž?! Vždyť mají vše co potřebují k přežití..nudá..skoro o nic tam nejde!

• 21.10.2012  18:46

Film naplnil moje očekávání. Ještě, že jsem si nepřečetl oficiální text distributora! Jakej kok.t to sem dává? Stalo se mi už párkát,že mi to zkazilo celý film. Od kdy se lidé rádi dozvídají hlavní myšlenku a děj mi. první poloviny filmu ?!

• 15.9.2012  20:14
    Boží show (TV pořad) (2006)

Jedna hvězda za okurku :D. Nevydrželi jsme se na to koukat moc dlouho. Příšerný!!

• 15.9.2012  20:08
    Bílé peklo (2001)

Dokad se brodil nehostinou sibiří v úžasu jsem hleděl do obrazovky.

• 15.9.2012  18:46

konečně po těch video shitech přišli pravý prcičky! koláč od maminky jak má být :P

• 15.9.2012  18:32
    Beethoven 4 (2001)

Na tento film se opět podívám možná se svým dítětem...čím déle jsem se na to koukal tím více jsem si připadal hloupý.

• 26.8.2011  10:36
    Halloween (2007)

Skvělá první polovina, Rob nám detailně odkril celé klišé ohledně Mikova dětství a vzrůstajícím zlu v něm. Též vykreslil jeho osobnost, také velice podrobně. Prostě nás nechal podívat se bestii do tlamy a spočítat chybějící chrup. Je to pravý opak originální verze, kde se snažil rejža zachovat mrazivou nevědomost, velký temný otazník. Stejně jak záhadně vraždil a vystupoval, tak záhadnou měl minulost. Obě verze mají své kouzlo a kdyby pan Zombie v druhé polovině nesklouzl do poměrně všední teen vyvraždovačky, mohlo se jednat o opravdu re-masterpiece. Nicméně Rob ukázal že umí vnést do takové legendární "classic" vyvraždovačky vlastní světlo (no spíše tmu :D ) a osobitost.

• 18.8.2011  11:32

Další zbytečný akční film. Sice se na to dá koukat (ani stopáž není přetáhlá), avšak není zde nic výjmečného, žádná pamětihodná scénka, hláška, ani prachobyčejný moment. Jedná se pouze o další příběh o děsivě cool, dokonalém a za každé situace klidném zabijákovi (takže šité na Jasonův oblek, opět...) ...ohrané a, předpovídatelné a zbytečné....po slibném začátku (dokonalá, vkusná vražda) jsem čekal větší "nášup", bhužel to byla první a poslední atraktivní scéna ;)

• 14.8.2011  18:58

Opravdu "dumb", avšak svůj účel to plní, je zde celá škála opravdu vtipných situací kde se dva blbci předhání o vetší demenci. Působí to usměvavě (sice ta "krimi" zápletka rýsující se ke konci byla dosti chabá a nebavila)... já se bavila a o to mi šlo ;) _ 71%

• 29.7.2011  22:25
    Shutter (2004)

Mrazivé a díky gurmánskému finálnímu twistu i velice děsivé! Při zpětných myšlenkách naskakuje husí kůže...až na pár formalit se jedná o dosti vydařený počin... sice si asiati vystačí se zaběhlími, klasickými, lekacími klišé, ale "damm it", téměř vždy jim to vyjde a já nadskakuji z postele ;) oprava: má drahá princezna mě upozornila na to, že kromě nadskakování jsem jí při lekacích momentech velice bolestivě svíral (mačkal, drtil, rval) její dokonalá prsíčka, tkž horor opravdu splnil svůj účel...btw: (pro skeptické uživatele) - žádný strach, její prsa to přežili v celku a už se těší na další hororovou mačkanici :D

• 25.7.2011  23:24

Po poslední klapce sem impulzivně dosti strádal nad kvalitou tohoto pokračování. Pochybuji že to Michael dělal s takovou láskou jako první díl, jestli se nejednalo spíš o rutinní povinost. Chyběla mi ta chemie, to kouzlo, kterým mě vždy ve svých "dítkách" fascinoval, to co bylo zajímavé zanevřel a tuctové, neatraktivní děj. linky naopak rozváděl a napojoval na jedoucí vlak. I humor zde patřičně vyschl, spíše mě odrazoval nežli kouzlil úsměv na tváři. Nová "tras-girl" mě nikterak neoslovila (jen jsem celou "chicago bytvu" žasnul, že něco takového úspěšně absolvovala s těma jehlama na nohou :D), vůbec sem jim tu jejich lásku nebaštil :/ . Když snímek docválal do svých nejsilnějších momentů, byl jsem již podstatně znuděn celým dosavadním průběhem, takže jsem si ty koulervoucí efektové orgie neužil tak, jak bych mohl a chtěl. Jediná pamětihodná scéna filmu se odehrála na dálnici, když se camaro transformovalo s Shiou na palubě, to bylo vymazlené. Akční sekvence byli velkolepé, velice detailně promyšlené, avšak občas trochu monotonní a chaotické (ikdyž jak udělat bytvu obřích auto-robotů nechaotickou?). Bohužel nemám moc co chválit, až na pár 3D záběrů, které mě brali dech. Ač to bylo dobré, tak to nestačilo abych odešel nasycen a spokojen. Dobrý 3D zážitek, to je asi vše...Michaele, doufam že už nebudeš prznit svůj výtvor dalším pokračováním, ikdyž mi je jasný že tenhle brak bude mít velké kasovní úspěchy (jako by však mělo i dalších 10 potencionálních pokračovnání), ale stejně se na to radši vyser, nebo skončíš jako tuctový, rutinní příživník na filmové nebi (a že už jích tu je dost ;) )

• 11.7.2011  18:11
    Avatar (2009)

Viděno v kině v 3D. Netřeba slov...dokonalý filmový zážitek, krása pohledět ;)

• 11.7.2011  17:12
    Jackass 3.5 (2011)

Vzpomínka na kulodrť aneb střih momentů bolavých genitálií po srážce s míčem ve zajímavě promyšlené dráze letu mě vždy rozesměje xD

• 11.7.2011  17:06

"fast five" přešlo z přehlídky závodních aut na akční, krimi jízdu. Je to ostré, našlapané, nebojácné, drsňácké, nabušené ...prostě extrémně "cool" ve všech ohledech, avšak ... je zapotřebí nezaobírat se logikou a rozumem, nýbrž posadit se do křesla (možná i připoutat) s krabicí popcoru a užít si pekelnou jízdu. něco málo k nedostatků,: Příběh je tuctový, až usměvavý (Diesel, Walker a Superman se narodili na planetě Krypton a na zemi si pouze dělají srandu z našich pozemských zákonů...snad v dalším pokračování zjistíme, že Dom má ve skříni červený létající plášť). Pocit nudy nastával vždy, když zrovna hrdinové něco nedevastovali či nekradli, protože jak přišlo k stupudním (rádoby emotivním) dialogům uvnitř "gengu", vůbec to nefungovalo. Žádná chemie, cit...přehlídka plastových figurín s vycpaným hrudníkem. Jediné co mě vždy rozesmálo, byl pohled na D. Johnsona (pohled na jeho držení těla, chůzi, mimiku i vždy spocenou tvář xD )

• 11.7.2011  16:36
    Antikrist (2009)

Silný, místy až dechberoucí psycho s velice dobrými hereckými výkony (chemie mezi manželským párem působila více než věrohodně po celou dobu). Mysteriozní atmosféra a čekání s čím má vlastně divák tu "čest" mě provázela celým snímkem (pořád máte pocit, že teď přijde dějové prozření skrze záhadu, až při závěrečném hvizdu rozhodčího si uvědomíte, že tvůrčí záměr byl ponechat vše zamlžené a neodkryté pro divákovu vlastní analýzu, pro povznesení se nad danou problematikou a pro zděšení, že mentální deviace (posedlost) může mít mnoho podob a variací a sama posedlost se nedá logicky vstřebat, pochopit). Důležité informace jsou tu úžasně dávkovány (zakódovány), čím více se dovídáme, tím více chaotické a záhadné se nám to zdá, což koresponduje s pocity "nemocné" paní a nastoluje tu onu důležitou atmosféru (možné spojení diváka s hrdinkou). Tento snímek je sonda do nitra, kde spatříme čisté "zlo" uvnitř psychicky narušeného člověka. Jsou zde drobet hluchá místa i přehnaně sadistické momentky, ale stejně se jedná o vydařený, hrůzostrašný kousek ;)

• 16.9.2010  22:34

Moc sem se těšil, když jsem se dozvěděl o filmovém zpracování, mé velice oblíbené akční hry. Jen co se začalo šeptat o možné režii M. Baye, mé očekávání stouplo na maximum, přecijenom Michael opravdu umí natočit skvělý blockbuster u ktetého se nenudíte a "vyždíme z pomeranče všechnu šťávu". Po změne režie jsem se smířil s pravděpodobným poklesem kvality akčních scén (moc sem Newellovi nevěřil, že kousl do správného krajíce chleba) a jak se nakonec ukázalo nebyl jsem moc daleko od pravdy. Možný potenciál snímku byl zcela nevyužit a kromě slušné výpravy a přijemného hereckého dua, snímek vskutku vyhořel. Samozřejmě je to koukatelné (za ty prachy ještě aby nebylo), bál jsem se, že z toho vzejde přehnaně slazená romantická fraška, avšak vůbec mi romatické pojetí snímku nevadilo, ba naopak. Nicméně, mohlo to mít větší koule (hlavně po akční stránce), akční sekvence byli dosti nepřehledné. Škoda, mohl to být akční nářez jak hrom, kdyby se ujal režie skušenější pán s filmy tohoto žánru. Hodnocení : 60% mírné zklamaní

• 15.9.2010  12:36
    Kick-Ass (2010)

Skvělý "popcorňák", který si pustíte s přáteli a společně se pobavíte, dokonce občas až nečekaně brutální, nicméně stále velice optimistický a stylový snímek. Tento chytrý film má v sobě všechno, co dnešní divák od filmu očekává.

• 15.9.2010  12:23

Měl jsem možnost shlédnout oba remaky texas. masakru po sobě a "počátek" mě rozhodně uspokojil více. Určitě se nejedná o hororový masterpiece, ale za parádně pošahanou rodinu Hewittů ( hlavně za bráchu "magora" policistu) daruji snímku 5/10. = zařazeno do kategorie: ten lepší ze špatných hororů.

• 18.11.2009  19:41
    Sedm epoch rocku (TV seriál) (2007)

První díl: Skvěle mapovány počátku rocku ( hlavně The Who mě zde potěšili, mám pro ně slabost), avšak mrzí mě absence The Beatles (alespoň o jejich pozdější "LSD" tvorbě se mohli zmínit), či The Doors.

• 28.10.2009  00:32
    District 9 (2009)

Sci-fi nářez s pořádnou atmosférou, pestrým příběhem, slušnými triky (avšak při přihlédnutí k poměrně "malému" rozpočtu jsou triky více než slušné) a výbornou režií, doplněný bravůrným výkonem neznámého hl. herce. Druhá polovina se malinko "dusila" v ději, oproti pestré první polovině a sázelo se zde spíše na shoot 'em up , stejně ponechám max. hodnocení, přotoože se jedná o VELMI poutavý snímek se skvělým nápadem (což je u sci-fi velmi důležitý aspekt).

• 21.10.2009  00:22

Úžasná podívaná. Poměrně exoticky laděný příběh, jenž vyžadoval opravdu poctivé a náročné herectví (kterého jse mi také dostalo). Zajímavá náplň, stylizace a samozřejmě ta hlavní myšlenka snímku, bravo.

• 16.10.2009  20:32

Velké zklamání, další zbytečný popkorňák pro vyprodané kinosály, avšak bez duše. Jackman je za každou cenu děsně cool, přičemž příběh a nedodělané postavy působí uměle. Někdo tu psal, že by Wolverine mohl být nanejvíc dobrý a předražený pilotní díl k seriálu, bohužel tohle nebyl žert, ale pokus o zfilmování příběhu úžasné komiksové postavy a to neúspěšně=(

• 10.10.2009  21:52
    Tyson (2008)

Velice zajímavé, pro diváka nezasvěceného do Tysonova pestrého života dobrá příležitost k seznámení a pro znalce důstojný a kvalitní filmový počin. Nemám co bych vytknul, dobře odvedená přáce.

• 6.10.2009  00:19
    Gran Torino (2008)

nemám co bych dodal, snad jen "UUUFFFF"

• 6.10.2009  00:13

Smekám pane Hrušínský. Skvělá kamera, příběh a hlavně tíživá až morbidní atmosféra s ještě morbidnější hlavní postavou džentlmenkého psychopata. Chutný gothický bonbónek před spaním pro krásné a ničím nerušené sny=)