Káronoš

Tomáš Kohút

okres Liberec
student/ Smithofil

• 18.7.2008  22:54

"Potřebujeme Forresta Gumpa hulícího mezi bonboniéry" :-D. Intelektuální a svižná satira plná trefných fórků a drsného černého humoru. Fascinující příběh, který má pravidelné tempo a výbornou přetvářku. Aaron Eckhart zahrál excelentně a jeho postava mě svým darem řeči ohromovala. Nickovi jsem "zbaštil" asi vše co za celý snímek vypustil ze své prohnaně vyčůrané pusy. Úžasně nápaditý film, který nenudí a svou barvitou náplní zaujme. Pořát mám chuť a nutkání k repete a to jsem Thank You for Smoking viděl včera. Hodnocení: 8/10 BTW:Každý splácí hypotéku.

• 18.7.2008  11:17

Po dlouhém čekání, jsem se konečně dočkal. Znovu jsem se zasmál tragikomickému(nemyslím to zle) a harmonickému duu, které je určitě největší lákadlo snímku a je vidět že na to scénáristi (kteří se uchopili i režie) spoléhali. Vkusných i nevkusných dialogů je zde mnoho, avšak inteligentnímu humoru (kterému více fandím) se tu nedočkáte, pochopitelně. V určitých aspektech je film vyspělejší a velkolepější než první díl, ale naopak ke konci trapnější a až moc monofonní. Příběh se začne propadat někde v polovině a jenom klesá, což mě po výborném začátku mírně zklamalo. Postupně strácí na humoru, intenzivitě a jsou zde záblesky trapné předvídatelnosti. Je to přesně typ filmu u kterého musíte vypnout mozek a čistě a nezávazně se bavit (v tom snímek prosperoval). Hodnocení: 6.5/10

• 15.7.2008  15:59
    Wanted (2008)

Akční masakr! Wanted je neskutečně nadupaná efektová bomba (jak vizuálně, tak zvukově). Všechny akční scény ve filmu byly impulzující, velkolepé a děsně cool, což snímku dodávalo sentiment. Takovou souhru zvuku a obrazu, která byla zde obsažena po celou dobu, jsem v kině ještě nezažil. když se angelina líbá z hl. představitelem, nastane šumivé ticho s pískajícím tónem, cítil jsem po celém těle mravenčení a scéna se jakoby zastavila (v ten moment se mi zastavil dech stejně jako lidem v celém sále). Timur Bekmambetov je umělec, který ví moc dobře co dělá, z Wanted mě šla hlava kolem, snímek mě připoutal do sedadla a nosem přilepil na plátno tak, že jsem si při monstrózních akčních scénách málem vykutálel oči z důlku. Film je též plný originálních záběrů (třeba letící písmena z klávesnice, kterou McAvoy praští kolegu z práce). McAvoy hrál velice sympaticky, Angelina byla svůdná a přitažlivá, Freeman zase charismatický a sebejistý. Zajímavá zápletka od začátku až do konce a hl. postava vyprávý svůj příběh zajímavě a svižně, že není čas se nudit. Timur za málo peněz vytvořil předupanou filmovou pecku, která se tváří strašně draze, na rozpočet 75 mil. film nevypadá, ale opak je pravdou (zde velmy příjemnou). Lze na plno vychutnat pouze v kině. Nedivím se některým hodnocením, ptz vidět kinorip, půjdu také z body dolů. Hodnocení: 9!/10

• 12.7.2008  13:05
    Siworae (2000)

Hodně nápaditý film, který toho skrývá v sobě strašně moc a svou netradičností a sehraností vytváří dokonalý celek. Já osobně jsem v půlce filmu přestal pátrat a zkoumat hrátky s časem, které díky zázračné schránce vznikaly a kochal se nádherným příběhem a nádhernou Ji-hyeon Jeon. Možná jsem to úplně nepochopil, ale ani to pochopit nechci. S menší neznámou je promě tento film ještě o vlásek zajímavější. Takhle pulzující snímek o lásce jsem dlouho neviděl, ale u korejské romance se to dá očekávat. Zase nemám slov, musíte shlédnout sami. Hodnocení: 8/10

• 12.7.2008  12:49

Rae-won Choi v drsném snímku o mentálním dospívání, hledání svého názoru a smyslu života. Celá příběhová linie, která se zabývá vycvičením "robota" bez srdce, který bude vraždit s plackou detektiva každého, koho mu gangstři z vysokých pozic nařídí a bude jako pes za ně dělat špinavou práci, je jenom jakousi zástěrkou skutečné pointy snímku která je o sebepoznání a tím hledáním svého názoru na život, který občas není tak nehké najít. Když to shrnu, tak mě tento naučný film hodně přinesl a to nejenom ze strany filmografie, ale i do života a to je myslím si tvůrcův cíl. Hodnocení: 8/10

• 12.7.2008  12:35
    Deiji (2006)

Ou. Tohle je opradu veledílo, jak po citové stránce tak po té příběhové. U-seong Jeong a Ji-hyeon Jeon patří do mé herecké TOP, takže jsem byl moc zvědav na jejich společný debut. Ten byl očekávaně nazapomenutelný. Opravdu překrásný příběh o lásce, který pohladí u srdce. Režisér to podal hodně netradičně a kamerové záběry jsou ostřejší. Já nevím co k Daisy napsat...nedokážu popsat co jsem k filmu cítil a cítím, to si prostě musíte pustit a kochat se filmovou krásou. Jeden z nejlepších jihokorejských kousků. Hodnocení: 9.5!/10

• 12.7.2008  12:22

Taková usměvavá romantika s zajímavou a nápaditou náplňí. Bohužel jsem mě hl. představitelka Ha-yeong moc nezdála a připadala mi hrozně umělá, za to "Mr. Arrogant" hrál s jiskrou v očích a hodněkrát jsem se jeho vtípkům a netradičním příkazům zasmál. Nebylo to žádné převratné dílo, ale příjemná oddechovka s "ušklebavou" a "namyšleným" a při pomyšlení že by se tihle dva do sebe zamilovali je už samo o sobě usměvavé. Hodnocení: 6.5/10

• 11.7.2008  13:28
    Mizerové (1995)

Show Martina a Willa. Film si může zakládat na charisma týhle dvojce a spoléhat se na humor, kterým oba srší. V nějakých momentech sem se smíchy válel na zemi. Jejich nepřetržité hádky jsou originální, a nikdo jiný by je v podobném stylu vést nedokázal.. Dva nesmrtelní herci v nesmrtelným filmu. Michaelova klasika zde rozkvítá a poukazuje na jeho skvělé míchání humoru a akce. Hodnocení: 8!/10

• 6.7.2008  23:33

Bratři Farrellyovi umí točit inteligentní, romantické komedie a též si umí vybírat sympatické představitele hlavních hrdinů. Ben Stiller bezesporu patří ke komediální špici a v tomto snímku mě pobavil více než skvěle. Bratři zase přišli s originální zápletkou a příjemnou atmosférou plnou krásných žen a "příšernou" manželkou (což Malin Akerman zvládla skvěle). Zasmál jsem se opravdu obdobně a snímek měl obrovské charisma a "sladkou chuť", to mě neodpoutalo od židle. Konec byl tvrdý a nefalšovaný sarkasmus, kterej byl větší než celá struktura filmu a tvrdou ironii já velice rád=). Hodnocení: 8/10.

• 6.7.2008  22:47

Jack black je herec s obrovských potenciálem, který z něho v jeho filmech přímo srší, že by ho mohl rozdávat. O jeho hereckém talentu prostě není sporu a na filmy ve kterých se Jack blískne si najdu vždy čas. Snímek "Těžce zamilován" je důkaz že film z jednoduchým nápadem a svižnym tempem může skvěle pobavit a zaujmout. Chce to jen trochu vypnout mozek a naladit příjemnou, veselou atmosféru. Když pak zjistíte že se jedná o hrozně inteligentní a zajímavou romantickou komedii plnou krásných žen, tak máte vyhráno a večer zabaven, snad tak leskle jako já při sledování téhle originálně netypické komedie. Nápad se mě opravdu zamlouval a krása Gwyneth Paltrow samozřejmě též. Možná jsou 4* trochu moc, ale já se i při druhé projekci bavil a inteligentnímu humoru dávám přecejenom přednost před neomaleným a vulgárním a tohle byl můj "šálek kávy". Hodnocení: 7.5/10

• 6.7.2008  18:50
    Mutant (2006)

The host bylo opravdu zklamání. Nečekal jsem po recenzích a hodnocení žádné veledílo, ale tohle se korejcům prostě nepovedlo. Začátek nevypadal vůbec zle, námět mě trochu oslovil (nemohl sem si pomoct, po skvělém Cloverfield sem čekal něco v podobném rytmu). Výsledek byl zdrcující, to co na korejských filmech miluju, to zde nebylo, či to bylo přitaženo za špatný konec. Hl. herec nehrál vůbec špatně, ale katastrofu nezachránil. Ke konci už jsem chtěl vypínat = nuda! Nevím sice jestli film prošel střihárnou, ale měl by se jí podrobit znovu. Hodnocení:4/10.

• 5.7.2008  00:06
    Saedeu mubi (2005)

"Smutný příběh", tyto dvě slova naplňují stejnojmený film, který se mě dostal pod kůži přímo až do srdce, kde zůstane napořád s tučným podtextem SRDCOVÁ ZÁLEŽITOST! Jeden z nejlepších filmů na který jsem v životě narazil. "Takovou nádheru snad kamerou zachytit nejde" to jsem si celé 4 příběhy opakoval. Ani jeden neměl chybu. Nedokážu popsat pocity, které cítím, ale jsou krásné a lítostivé. Příběh popálené, němé dívky a její sněhurka a sedm trpaslíků, to byla nádhera jak to snímek ozařovalo a nabíjelo uspokojením a jemným úsměvem. Příběh nebojácného hasiče a jeho překrásné přítelkyně se mě hrozně líbil už jenom obsazením, které bylo přesně podle gusta (...ing a moment to remember už tehdy jsem jim choval velké sympatie), dále žena s rakovinou a její zmatený syn, který poznává jak moc ho matka miluje a on ji. Čtvrtý příběh o rozchodovém poslíčkovi a jeho šíření smutných zpráv (včetně těch posledních dvou, které se nedali shlédnout bez slz). Tyto příběhy měli společného nejenom návaznost, ale ten déš't, který mě na konci filmu dorovnal svím metaforickým kouzlem. Mohu malinko vytknout "citové vydírání", které bylo v posledních scénách trochu až přetažené, což na druhou stranu už v názvu filmu vyzní a dá se to předpokládat a člověka to opravdu zasáhne, svůj účel to plní moc dobře. Jedná se jen o malou vadu na kráse. Hodnocení: 10/10

• 4.7.2008  21:43

200 Pounds Beauty je asi moje první, menší zklamání v J.korejské filmografii. Snímek je pouze "dobrý" = tímto termínem moc korejské filmy neoznačuju (spíše famózní,perfektní,úžasný). Taková příjemná tuctová oddechovka (kterých je všude dost). Zase na druhou stránku to opravdu špatné nebylo, párkrát jsem se pousmál a u konce i pár slz spadlo. Přesto film nenaplnil moje očekávání, nic nebvyklého ani nic úžasného mě film nepřinesl, snad kromě oběvení nové herečky, která se připíše na moji listinu nejhezčích hereček, protože Ah-jung Kim je opravdu nádherná dívka, která držela film v určitém tempu a dala mu zajímavější podobu. Hodnocení: 6/10.

• 4.7.2008  13:33
    Maraton (2005)

Marathon je silné drama s hlubokým nádechem a procítěnou atmosférou. Cho-won bojuje se svím životem prostřednictví marathonu, který je řekl bych jenom nástroj o který se celý příběh opírá, protože hl. tématem je přátelství a velká podpora blízkých překonat svoje hranice a i přes svoje velké omezení či poškození se stát rovnoceným a kvalitním soupeřem jak proti svému autismu tak proti běžcům marathonu. Cho-won bojoval s nemocí prostřednictvím běhu a ikdyž nemohl vyhrál dá se říci že v životě vyhrál a splnil si sen, který je pro většinu lidí nesplnitelný. Film jenom potvrzuje fakt, že člověk je sám svého štěstí strůjce a že i přes svůj jistý osud musí bojovat a poprat se s ním, aby dosáhl svého osobního cíle a potěšení. Cho-won je žijící důkaz, i přes svoje postižení má rodinu, která ho z celého srdce miluje a podporuje ho v sebepoznávání a v jeho "boji proti osudu". Seung-u Jo zahrál svoji úlohu naprosto dokonale a kdyby mě někdo řekl že Seung autismem trpí, věřil bych mu. Hrozně se mi líbila atmosféra filmu, byla ohromná. Všechny role skvěle obsazeny a příběh zdrcující a plný lítosti. Poslední a hlavní běh byl třešnička na dortu nejenom běh sám o sobě, ale ta metaforická stránka obsažena v něm, která popisovala to sebeukojení a smysl překonávání překážek jeho života. Jak jinak by mohl režisér krásněji popsat boj proti autismu než marathonem, už to je samo o sobě krásné, nemyslíte?... Hodnocení: 9.5!/10

• 4.7.2008  12:58

Bittersweet life je velmy drsná korejská záležitost. Příběh o pomstě, který je podán naprosto ůžasně. Hl. hrdina Byeong-heon Lee mě očaroval svím charismatem a drsnou povahou, z které šel až strach při jeho kamenných pohledech. Gangsterka trochu jinak, podána strašně "masérsky" a hlavně korejsky. Scéna když Sun-wooa honily a on je tam všechny ohněm popálil a následovně ujel autem byla tak neuvěřitelně hustá, že jsem se musel smát tomu jaký je Sun-wooa BOREC. Až do konce a hlavně na konci byl film naprosto famózní a monolog na začátku a na konci se mistrem a žákem neměl chybu. Když Sun-wooa vzpomínal na hudební zkoušku při které se ponořil do krásy všech tónů a rozplíval se nad nimi, v ten moment mě film opravdu příjemně zasáhl a nemohl sem jinak než dát Ji-un Kimovi 5* za filmovou harmonii a herecký koncert Byeong-heon Lee. Hodnocení: 9/10

• 3.7.2008  22:56

Jae-young Kwak znovu excelentní a to na plné čáře. My sassy girl patří k mím TOP, takže jsem se moc těšil na windstruck (ještě více při pomyšlení na Ji-hyun Jun a její znovuobsazení do hl. role). Nádherný příběh, perfektně propracované postavy, zžil jsem se s nimi a vytvořil si vůči nim soucítění a oblíbenost. Opravdu jsem to tomuto páru přál z celého srdce. Nechci srovnávat z MSG, tento film je více vážnější a postupně se ubíjí odlišným směrem a náplní, ikdyž místy se tu objeví totožný humor, v kterém je obsazena ta originalita a lehkost. Důvod proč nedávám plné hodnocení není nedostatek zábavy, to zcela ne (nasmál jsem se až až, hlavně když se oba probouzeli v posteli se želístky na rukách). Ani nedostatek vážnosti, konec filmu byl jím přímo vytvořen a to byla ta chyba. Sice sem brečel jak batole, ale film se po postřelení u továrny hrozně vlekl a to mu neprospívalo. Další chyba byla že film měl až moc emotivních vrcholů či vyvrcholení. Člověk už čeká závěrečný epilog, ale následuje ještě spousta děje, který neobsahuje ani z poloviny informací co první půlka. Ukazuje spíše trápení a lítost, v takových časových intervalech že vám emoce skáčou jako vlny z scény do scény, což Kwan nedomyslel. Jinak obě postavy skvěle zahrané, nemám výhrad co se týče obsazení ani samozřejmě režie. Byl jsem hodněkrát dojat ,jak již sem zmínil (na můj vkus až moc) a finální setkání bylo bravůrní. Závěrečný epilog by se dal pochopit jako takové znovuvrácení k "sassy girl" či hodně volnější requel. Hodnocení: 8/10

• 2.7.2008  18:24

"Please Teach Me English" je roztomilá, upřímná, nevinná a lehká komedie s e skrytou něžnou romantikou, jenž diváka skvěle pobaví a rozveselí. Jak jsem již řekl je to taková "lehká" zábava, takže žádné citové vydírání či extrémně dramatické momenty (tak jak to korejci umí) to nenajdete. Přesto se jedná o snímek přímo kouzelný a kladně laděný, ústřední pár a vůbec celá jazyková třída působí příjemně. Btw: film jsem si oblíbil až při druhé projekci, po delší "korea" pauze

• 27.6.2008  11:44

Slabší, ale přesto pulzující zábava, která neurazí. Celkem dobře vymyšlená zápletka s dobře časově na sebe navazujícími scénamy. Příjemně jsem zabavil čal s (pro děti) malinko náročnější komedií s netradičním, ale jako vždy dobře obsazeným Justinem. Řekl byl že celkem povedený projekt. Hodnocení: 5.5/10

• 26.6.2008  22:35
    Akira (1988)

1988?...na tenhle rok je to sakra dobry počin, jak znázornili tu rebélii a politické hnutí, obstojné domonstrace a motorkářské gengy řídící se svím rozpurným životem a úřadující anarchií a vůbec jeden velký cyberpunkový svět. Jako kultuvní japonské anime moje očekávání splnilo. Postava Akira podle mého vnímání znamená podstata stvoření světa a obrovská energie díky které svět funguje tak ja má a jak byl "předurčen", že je něco jako odvaha v nitru každého z nás a že v každém se projevuje jinak a má jiný záměr. Tento snímek skrývá mnoho poznatků a za obrovskou oponou akce a kombinovaného příběhu je ukryto jádro snímku, které sem z mojim vzděláním (dokončení 1. ročníku střední školy) vskutku nepobral. Hodnocení: 7/10

• 26.6.2008  14:24
    Fresh Prince (TV seriál) (1990)

Perfektní sitcom s ještě lepším Willem (nečekaně). Opravdu jsem se směle zasmál a pobavil nad směšnou rodinkou Banksů. Nejenom William sršel vtipem, občas jsem z "gentlemana" Carltona umíral smíchem a o stríčkovi Philiphovi ani nemluvím, jeho ironický humor, který se občas měnil v cílený, ostrý sarkasmus mě dostával na plný čáře. Prostě příjemný seriál okořeněn černým humorem. Hodnocení: 7.5/10.

• 26.6.2008  10:31
    Já, legenda (2007)

Mistrovské dílo willa, který dovede každý film k dokonalosti. V součastné době ho řadím mezi nejtalentovanější herce a záruku dobré podívané. I'm legend je velice komorní drama o člověku, který stratil vše co miloval a zůstal muj jen jeho jediný přítel-věrný pes. Jako jeden z mála přežil šíření nebezpečného viru a domnívá se že žije na planetě sám, z jeho zmutovavanýma kamarádama, což není tak úplná pravda. Willovo charisma je opravdu obrovské, dokázal celý film utáhnout jen svími pohledy a zahořklím humorem. Odvedl ohromnou práci a nemám moc co bych filmu vytknul. Byl jsem spokojen a to nad míru. Jeden z nejlepších filmů letošního roku. Hodnocení: 9/10.

• 24.6.2008  23:47
    3-iron (2004)

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream." Tohle je (zatím) moje první zkušenost s Ki-Duk Kimem, který mě ukázal nový pohled na svět filmů a jejich krásu skrytou v dynamickém příběhu. k lásce nepotřebujete slova, jestli mi chtěl Kim tohle tímto snímkem říct, tak se mu to povedlo. Opradu nepopsatelný film, tak jako hl. herci nepotřebovali slova ke svému nejinternějšímu vyjádření, tak ani já nemůžu mé pocity popsat. Opravdu skvost všech skvostů svou jednoduchostí a dokonalostí, love-story které nemá obdoby. Musím pochválit scény ve vězení, kdy se Tae-suk učí stát se "neviditelným" a opravdu skvělou režii a kameru. Vlastně mohu (spíše musím) pochválit film jako celek i s harmonickým soundtrackem. Hodnocení:10/10.

• 22.6.2008  23:46
    Suprhrdina (2008)

Strašná bejkárna. Tohle se snad ani filmovému fanouškovy nemůže líbit. Ono nestačí že Hollywood vykrádá "každej" cizokrajnej film, který má velké finanční obraty, on také dělá stupidní parodie na filmy který jim vydělávali. Komerce a nic víc, řekli si: "vydělali jsme balík na Spidermanovi, tak na to uděláme parodii, přitáhneto diváky a budeme mít plný kapsy." Tato parodie jde ve stopách všech ostatních z posledních let (epic movie, děsnej doják....), nic co by nějak změnilo filmové dějiny. Jedná se o otřesně vlezlý a trapný humor, scána jak tam babička prdí v křesle jenom dokazuje tvůrcovu nestydatou a povrchní demenci. Jak už tu párkrát padlo: film který by měl pobavit, tak akorát nasere. Znovu musím pochválit v poslední době pro mě "zbožňovaný" Hollywood, jak my krásně zkazil náladu touhle rádoby komedií. Hodnocení: 1/10 (BTW: pár vtípků ušlo, ale to snímek neomlouvá v jeho blbosti.)

• 22.6.2008  12:09
    REC (2007)

Ku(r)va tak tohle byl nářez. Od dob záhady Blair Witch sem se takhle nebál. Napínavý příběh z o reportáži z hasičské stanice, která jede na místo kde se něco přihodilo starší dámě. Po sléze se dozví že v budově je vir a nikdo nemůže ven. Nastupují útoky zombie a opravdu děsivá atmosféra. Ve filmu jsou sice chyby a zdlouhavé, zbytečné scény, ale ten strah, který vás ve filmu doprovází a hlavně ten konec(cca posledních 15min.), ten je opravdu neuvěřitelně strašidelný. Bál sem se tak moc, že sem se mi třáslo celé tělo a v jednom okamžiku jsem to chtěl i vypnout, protože to bylo opravdu děsivé. Lekavé scény i krvavé scény lze jedině pochválit. Hodnocení: 10/10. Dodatek: Po druhé projekci mě REC nepřišel tak úžasný, jako jsem ho vstřebával poprvé. Musím trochu pozměnit celkový výsledek a hodnocení o stupínek dolů. Oprava hodnocení: 9/10

• 21.6.2008  14:39

Westernová klasika, která asi nemá soupeře. Leone přesně vědel co dělá, skvělá režie,herci,příběh a hlavně hudba!!. tech 5* dávám hlavně za ni, protože hubební složka tu byla více než dokonalá. Ta hlavní znělka na harmoniku, tak tu do smrti nezapomenu. Ve filmu mají jak hlavní kladná postava "Pan Harmonika" tak záporná "Frank" obrovské charisma, ta pohoda a bezstarostnost jakou tihle dva herci zářili, to bylo opravdu úžasné. O režii ani nemluvím, jak Leon natočil čekání 3 padouchů na přijetí vlaku(na začátku filmu), to bylo opravdu parádní = Nic se nedělo, ale přitom mě to stejně neodlepilo od obrazovky a čekal jsem stejně z padouchy, jako by sem tam byl s nima. Opravdu nádhera! Hodnocení:9/10.

• 18.6.2008  00:09
    Aienji (2003)

Krásný, smutný, nevinný a zářivý snímek asijské filmografie. Mladá a tak hrozně nevinná introvertní dívka, která má smrtelnou, neodvrátitelnou nemoc a nedává to na sobě znát, snaží se to maskovat, ale její smutné oči to prozrazují. Zamiluje se do mladíka z kterým prožije nejkrásnější chvíle svého života. Opravdu silné kafe pro každou lidskou duši. Film byl hrozně smutný a ten konec sem si opravdu vzal k srdci a hodně se mě to dotklo (smutně, ale příjemně). Jako vždy skvělé herecké výkony a ve scénáři byla obsažena taková "jemnost" nevím jak bych to jinak popsal, která děj ozářila a dala mu jiskru. Další parádní romantika od našich asijských sousedů. Hodnocení: 9/10

• 17.6.2008  21:17

Už newím jestli si to namlouvám, nebo jestli je to fakt, ale zatim každé asijské,romantické drama co sem viděl ve mně něco zanechalo, v každém sem brečel a v žádném sem nenašel chybu, která by nějak srážela celkový dojem. Prostě "šikmovoký" uměl sakra dobře točit filmy a ještě líp dovedou zahrát svojí roli. Výjimkou není ani Be With You, film znovu zahrál ohromě na emoce, dokázal ve mě probudit soulítost s hl. aktéry a příšerně smutným koncem. Všichni zůčastnění odvedli skvělou práci a jejich nevídanou situaci jsem jim zcela věřil. Drama bylo opepřeno trochou fantazy což tvořilo tento krásný příběh. Konečné vyprávění z deníka deníka manželky Shida Nakamuriho bylo krásné a příjemné vyvrcholení příběhu. Hodnocení: 9/10

• 16.6.2008  23:14

Nádhera!!! Nejde popsat jaké jsem z toho měl pocity, ale byla jich spousta jak dojemné tak srdcetrhající smíchem, prostě a jednoduše tenhle film u mě zahrál na všechny struny a to neskutečným způsobem. Protože na asijské filmy teprve začínám koukat a můj dosavadní nejvišší bod ledovce byl nezapomenutelný a Moment to Remember, myslel jsem že už na takovou hranici filmové dokonalosti nenarazím. Jsem moc rád že jsem se spletl, nedokážu sice posoudit jestli je tento film lepší než aMTR, ale určitě se mu dokáže v mnoha ohledech vyrovnat a stát mu slušným soupeřem. My sassy girl vypráví o Dětinském chlapci a dívce se zlomeným srdcem a o jejich společném přátelství. Film byl podat vtipnou formou a to se tvůrcům vydařilo zcela náramně, jestli vám něco mohu zaručit, tak je to mraky příjemné zábavy a neskonalé vtipné dvojce hl. hrdinů. Opravdu mě někdy až docházel dech jak sem se skvěle bavil. Jak sem pravil na začátku, film hrál na všechny struny, takže vtipné scény dorovnávají ty smutné až místy tragicky smolné a lítostivé, tech sem si hlavně v epilogu užil dostatečně. Jedná se o krásný příběh s eště krásnějším koncem. Jediné co mohu filmu vytknout je scéna s dezertérem(jak už zde bylo mockrát uvedeno). Jinak nemám výhrad a jen vřele doporučuji. Nesmím zapomenout pochválit oba hl. herce, kteří hráli celý film naprosto úžasně a zaslouží si moje uznání= klobouk dolů. Hodnocení: 10/10.

• 15.6.2008  21:40

Už když sem o filmu slyšel, říkal jsem si režie Woody a hl. herci talentovaný Ewan a Colin jako sourozenci, co tomu muže chybět? Musím přiznat že zápletka byla poněkud mrazivě realistická, protože hodně lidí stojí ve stejné situaci jako bratrové a hodně lidí udělá to onu osudovou chybu. Jedná se o film alá život je ironická svině, splň si svůj sen a nes za to následky. Nejvíce mě dostala scéna kdy si oběť vraždy připíjí s bratry a pronese přípitek "na život" což je sarkasmus jako brno už při pomyšlení na jejich plán. Celkový dojem byl velice zdrcující, ale velice slušný. Precizní obsazení a režie. Hodnocení: 7/10

• 14.6.2008  18:52

Průměrná, oddechovka z Jasonem Lee, který se podle mě spíše hodí do filmů Kevina Smithse a tech by se měl držet. Zasmál jsem se opravdu jen "svátečně". Děj byl předvídatelný a typický (z víjimkou 3 veveráků, který nejenom mluví, ale také zpívají). Myslím že tento film si zamiluje spíše mladší publikum, vystihující asi bude publikum prvního stupně základky. Hodnocení: 5(!)/10