Monty Python v Hollywoodu (1982) (divadelní záznam)

Nejgeniálnější partička komiků všech dob to tady rozbaluje naživo a dost dobře. Pokud si uvědomím, že se jedná o živák, tak některé výkony, jako například zápasnický souboj v jednom, jsou opravdu ubdivuhodné.

Valmont (1989)

I když Valmont patří mezi méně známá Formanova díla, jedná se o nadprůměrné drama.

Millerova křižovatka (1990)

Gangsterka po Coenovsku. Krásné ztvárnění, vynikající herci, zamotaný příběh, propracované postavy...Coenovská standard.

Na dně (1957)

Oproti jiným Kurosawovým filmům tenhle pokulhává technickým zpracováním. Není tak vizuálně působivý jakoostatní mistrovad díla. Také zde v průběhu filmu absentuje hudba, což je škoda, protože ta vždy tvoří silnou stránku Kurosawy. Na druhé straně zde všichni herci předvádějí kocert, takže to film, společně se zajímavým příběhem vytdvihuje z průměru.

Old Boy (2003)

Old Boy je dobrá kriminálka, ale asi jsem čekal trochu víc po všech těch ovacích.

Mandžuský kandidát (1962)

Další z filmů, které se mohou chlubit tím, že je nijak nezásáhl čas. Tetno film je zajímavý i po čtyřiceti letech. U nás tento film moc do podvědomí nevstoupil, škoda, ale v zahraničí patří do elitní skupiny zlatých filmů.

Yojimbo (1961)

Další Kurosawův skvost. Tentokrát je příběh odlehčenější a jedná se spíše o eastern než o psychologické drama. Ale to vůbec nevadí, protože Kurosawa je jeden z největších filmových umělců a podle toho vypadá i tento film, je skutečná radost sledovat ho. Navíc je zde Mifune a skvělá hudba. Co se mi na Kurosawovi nejvíc líbí je, že natočil tolik zdánlivě podobných filmů situovaných do kulis historického Japonska a pokaždé se jednalo o diametrálně odlišný film, nejen dějem, ale celým svým rázem. A tohle je další diamant.

Barton Fink (1991)

Coeni opět zazářili. V tomto filmu se sice neodehrává nějaký pochopitelný ucelený příběh se zápletkou, což ale není na škodu. Hlavním kapitálem filmu jsou opět, jak už to u Coenů chodí, postavy. Všechny až do té nejméně podstatné jsou bravurně napsány a zahrány. A pak také ta vizuální forma. I když se film zrovna dvakrát nepovede, kamera je u Coenů vždy prvotřídní a v pefektní souhře s hudebním doprovodem. A pak je tam taky ta krabice.

Záskok (1994)

Je to taková krásná byznysmenská pohádka. Osobně řadím tento film na stejnou úroveň jako Fargo a Muž, který nebyl. Stylové prostředí New Yorku padesátých let skvěle podbarvuje nádherná hudba. A jak jinak než skvěle by mohli hrát Robbins či Newman?