Titanic (1996) (TV film)

Na to snad musí mít člověk talent, aby dokázal natočit zajímavé téma tak nezáživně a nudně. Při sledování tohoto filmu jsem si uvědomil, jak rychle čas běží a že vlastně za chvíli všichni umřeme. Ale bohužel to nebylo nějakým skrytým poselstvím ale tou nehoráznou nudou.

Velký flám (1966)

Myslím, že je to nejlepší komedie s Funésem. navíc film nestojí jen na něm, ale na docela slušném příběhu, takže se na to dá koukat i když není pan komik zrovna v záběru. Téma druhé světové války je pro komedii také divácky vděčné.

Noc na Zemi (1991)

Další skvělá Jarmuschova komedie. Líbili se mi všecjny povídky. Nápad, aby se každá odehrávala v noci v taxíku a každá v jiném městě je úžasný. Záběry setměnlých nočních zákoutí Říma, či New Yorku jsou pěkné. Nejvíce se mi líbila povídka z New Yorku a z Říma. Ale i ty ostatní byli moc dobré.

Ptáci (1963)

Kvalitní horůrek. Vlastně bych proti němu ani nic neměl, ale po letech už to přeci jen není takové nervy drásající drama. Každopádně jdeo dobrý nápad, který je excelentně zpracován.

Tři zlaté vlasy děda Vševěda (1963)

Docela dorbá pohádka, tedy vzhledem k tomu, že je celá natočená v interiérech. Děti to asi moc neocení, ale mě se líbila téměř hororová atmosféra a výtvarné provedení a barevná kompozice obrazu. Lukavský zde hraje téměř, jako kdyby hrál Hamleta.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Jsem znechucen. I oproti průměrnému čtvrtému díl je toto nesmírný úpadek. Jakoby Klein zapomněl režírovat. Jinde dobří herci, zde obyčejně odříkávají nevtipný text. Věrohodnosti nepomáhá ani nasazení neherců jako Mareše, nebo toho číňana, kteří svoje party odříkávají, jako děti, když ve škole špatně recitují básničky. Ani nechápu, že mohl klein přistoupit na zfilmování tak fádního scénáře. Scénky jsou na sebe tak nějak nalepené a moc spolu nedrží. A ona skrytá reklama je vrchol nevkusu. Fuj.

Steamboy (2004)

Já jsem celkem spokojen. Příběh sice není nijak oslnivý, ale to nevadí, protože se jedná o úžasnou podívanou. Celá druhá polovina filmu je jen a jen o akci. A zpracování, to je zde zcela oslnivé. Je dokonce tak mimořádné, že jsem opravdu po celou druhou půli nedokázal spusti oči. Bohužel zpracování není všechno a tak i přesto, že je to ve svém žánru v tomto směru na špici, nestačí na filmy Myiazakïho apod. Každopádně to stojí za to vidět, už jen kvůli těm animacím.

Tenkrát v Americe (1984)

Viděl jsem SE, takže mám možná dojmy trochu pokažené délkou filmu. Film je vynijající. Nádherná kamera a hudba. Ani mi tolik nevadilo, že se film po celou svou stopáž snaží sentimentálně útočit na naše vědomí, to jediné, co mi trochu vadilo a nedovolí mi dát 5*, je to, že jsem celý film čekal na nějaké vyústění, nějaký závěr, prostě na něco. A ono se nestalo nic.

Zlý chlap spí dobře (1960)

Zlý chlap spí dobře je dobrá nadprůměrná krimi. Asi nepatří do těch důležitých Kurosawových děl. Každopádně však stojí za to. Toshiro Mifune se zde opět ukazuje v jiné herecké rovině. Jeho postava je takový nevýrazný, brýlatý úředníček, což je u něj změna oproti jaho samurajům. Film vlastně vypovídá o korupci ve vysokých místech a o tom, že bohužel většině prochází. Toto poselství je podtrženo poměrně smutným koncem.