Ucho (1970)

Herecký koncert Bohdalové a Brzobohatého. Fil disponuje velmi autentickou atmosférou. Z atmosféry filmu sálá dusno oné doby. Film je strhující, diváka jen tak nepustí. Určitě patří k tomu nejlepšímu v české kinematografii. Oceňuji také odvahu všech zúčastněných.

Do Himálaje s Michaelem Palinem (2004) (seriál)

Palin je určitě skvělý průvodce. Tahle sérka se mi zamlouvala. Kamera i hudba, což je u dokumentu důležité, jsou excelentní. Co mě ale mrzí, a je to možná dost subjektivní pohled je to, že se zde věnuje málo pozornosti Himálaji samotné. Nejvíce se mi líbila druhá epizoda, která zahrnuje trek po Himálaji. Opravdu pastva pro oko. Naopak záběry obyvatel zemí Himálaje, mě už tolik neuchvacovaly.

Chage and Aska: On Your Mark (1995) (hudební videoklip)

Mě tento Miyazakiho snímek přišel trošku jako ptákovina. Nevím, co tím chtěl říci. Klípek sice obsahuje celkem srozumitelný příběh, ale je prostříhán také nevhodnými a zcela se nehodícími flashbacky. Ty na měn působí dojmem, žeč chtěl autor zaplácat mezery ve stopáži písničky. No a když už dělal videoklip, mohl si alespoň vyhrát nějakou výraznou písničku. To co zde hraje je podřadný popík.

Hotel Rwanda (2004)

Drsné válečné drama, které staví na atmosféře a ne na brutálních scénách. Zároveň je film spravedlivou obžalobou zápaních velmocí z jejich nezájmu o katastrofy, kdesi na jiném kontinentě. Také je to svědectví o neschopnosti a zbytečnosti modrých přileb. Postava ztvárněná nickem noltem je opravdu příkladná. Tenhle film asi SN zabolí.

Saw 2 (2005)

Celkem solidní dvojka. Čekal jsem mnohem míň. Na druhou stranu film ztratil napětí a jde jen o přehlídku krvavých scén proloženou sem tam nějakým náhlým dějovým zvratem.

Kenpú denki Berserk (1997) (seriál)

Anime seriál Berserk patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy u anime viděl. Animace a kresba sice nejsou na vysoké úrovni, ale to vše je kompenzováno zajímavým příběhem a hlavně akčními sekvencemi, kterých je v seriálu přehršel. Navíc oproti jiným anime není Berserk ani trochu infantilní, naopak je temný a brutální. Červenou barvou rozhodně tvůrci nešetřili.

Okno do dvora (1954)

Celkem vydařená krimi. Obdivuhodné je, že film s tak malou výpravou dokáže připoutat pozornost po celou stopáž a ke konci ja napětí bravurně vystupňované. Na druhou stranu jsem na konci přeci jen čekal nějakou větší rozsekávku, takže zakončení mi přišlo trochu obyčejné. Ne však na rok 1954, takže se nedivím onomu umístění v síni slávy.

Kumo no mukó, jakusoku no bašo (2004)

Příběh není až zas tak nějak moc zajímavý. Je to nejsalbší stránka filmu a tím ho trochu sráží. Co ovšem film neuvěřitelně vyzdvihuje je krásné zpracování. Ve filmu je obrovské množství detailně prokreslených a nádherných obrázků a je to právě ono zpracování, které mě donutilo dát 4*. Jinak se film pohybuje na hranici kýče.

Perfect Blue (1997)

Tohle anime patří spíše k těm slabším. Alespoň pro mě. Neobsahuje nic z toho co na anime vyhledávám. Žádná akce, žádná fantazie, žádné zajímavé prostředí. Co se děje týče, tak ten je na úrovni německého televizního thrilleru. Škoda.

Kung-fu mela (2004)

Nadprůměrná akční parodie. Chtěl bych zatleskat choreografům, kteří stvořili tyto inteligentně vtipné řežby.