Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Nebudu zastírat, že jsem ještě v první polovině koketoval s nadprůměrným hodnocením, pak se ale příběh tvůrcům vymkl z rukou a vše se scvrklo do klasické bezpohlavní disneyovské historky pro všechny a žel, bez pořádného záporáka. 60%

Kopačky (2008)

Tohle jsou smutný kapesníky nebo veselý kapesníky? Nic vtipnějšího letos v kinech nehledejte! 80%

Sim Salabim (2008)

Originální nápad vytěžený do mrtě. A pak se divte, že Pixar nemá konkurenci ani na poli krátkometrážních animovaných jednohubek. 80%

Divočáci (2007)

První polovina slušná, ve druhé už to skřípe jak v dialozích, tak v dramatické zápletce, jejíž závěr nelze brát vážně (přijede Fonda, pokárá Liottu a ten suše konstatuje: "Tak jo, máš pravdu" a odjede... WTF???). Nároky na letní oddychovku Wild Hogs splnili, jen bych příště prosil více Macyho a méně Travolty. P.S. Strašlivé ochotničení zdejších komparsistů je vážně jak pěst na oko. 60%

Kung Fu Panda (2008)

Je osvěžující, když u DreamWorks přestanou tlačit na pilu s vtipy odkazujícími na současnou popkulturu a raději přesedlají na poctivou komedii oslavující kung-fu. Příběh sice není zrovna terno, některé gagy jsou však vypointované bravurně a akční scény vyrážejí dech svou propracovanou choreografií. Celkově nadprůměrné, ale vlastně nijak výjimečné... 70%

Wanted (2008)

Nová krev v hollywoodských žilách - jev stálé vzácnější, neboť originalita není v poslední době žádaným zbožím (viz. neúspěch Speed Racera). O to víc potěší, když dostane šanci režisér-vizionář, který své představy zrealizuje i za cenu sníženého rozpočtu, zato s Angelinou, Morganem a Jamesem McAvoyem v hlavních rolích! Wanted je ostrá, politicky nekorektní, eRková a z řetězu utržená jízda, kterou si nejlépe užije Čech znuděný současnou mainstreamovou produkcí. Vždyť kde jinde najdete takový gejzír geniálních nápadů (namátkou přelet auta nad autem za zvuků duetu Time to Say Goodbye nebo klávesnice zformovaná do podoby Fuck you, kde poslední písmeno nahrazuje zubní stolička), rámovaný fyzikální zákony popírající akcí a nečekaně přehledným dějem. McAvoy je sympaťák už jako "největší nula 21.století", Angelina je... prostě Angelina a ani Freeman neslevuje ze svého standardu. Jedinou výtku směřuji k prostřední části filmu, resp. praktickému využití schopností hlavního hrdiny - evidentně chyběly peníze, tudíž akční vrchol(y) nejsou tak strhující, jak by se slušelo, ale to už bych chtěl moc... Teď se jen modlím, aby to vydělalo a já se mohl těšit na druhý díl, nejlépe s dalším českým politikem (Václav Klaus zde visí na plakátě v Pendolinu). 90%

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Konečně živelná, spontánní (a v jádru komorní) fantasy na nejedno použití, zabydlená precizně vyrenderovanými tvory, dvojitým Freddiem Highmorem a natočená imho vtipně, s elánem. Košatější děj by neuškodil, stejně tak propracovanější mytologie, Spiderwickové přesto baví podobným způsobem jako první dvě Potterovky. A ten devadesátimilionový rozpočet je na tom setsakra vidět. 70%

Suprhrdina (2008)

Je škoda, že těch pět povedených vtipů ocení pouze anglofonní publikum, tudíž si zbytek diváků musí vystačit s klasickým arzenálem současným parodií - neexistující děj a více či méně trapné scénky těžící ze všeho, co je zrovna po ruce (tentokrát scénář Spider-Mana). Body k dobru za Leslieho Nielsena a jistou nekorektnost (niť nezůstane suchá na nikom od důchodců, přes Toma Cruise až k tělesně postiženým). P.S. Není to zdaleka tak hrozné jako Meet the Spartans. 50%

Malá Miss Sunshine (2006)

To nejdojemnější a nejvtipnější, co jsem měl možnost poslední dobou vidět. Nečekaná tragikomická bomba bez náznaku sentimentality, jen s ryze čistým příběhem o rodince loserů, se kterou by se vydal na cestu asi každý. Spolu s Juno se Little Miss Sunshine řadí mezi moje jasné letošní srdcovky. P.S. Dědeček ujíždějící na heroinu a závěrečný tanec nemají chybu! 90%