Zdrojový kód (2011)

Budu tu jeden z mála, kdo dá filmu absolutní hodnocení, ale jinak prostě nemůžu. Boží obsazení, příjemná hudba, to všechno je samozřejmě moc fajn. Ale ten nápad! Ten příběh! Pro mě něco neskutečného.

Gran Torino (2008)

Fenomenální drama, kde Clint Eastwood ukázal že ani přes svůj věk do starého železa ještě zdaleka nepatří (ani herecky, ani jako režisér.) Otázky rasismu, náboženství, válek, gangů a kdo ví čeho všeho ještě zabaví po celý snímek. Navíc je vše skvěle zahráno. Jedno z nejlepších (čistě) dramat, které jsem kdy viděl. Nedá se jinak než za pět.

Wanted (2008)

Komiks jsem nečetl, takže srovnávání nechám na jiných. Každopádně jsem se náramně bavil, dějové zvraty byly skvělé, dokonce ani moje neoblíbenkyně Angelina Jolie mi tu nevadila. *SPOILER* Navíc Freeman jako záporák? Kde se tohle dá jinde vidět? *SPOILER KONEC* Prostě jsem se skvěle bavil, je to akční snímek přesně podle mého gusta - superschopnosti, neschopný (nejdřív) hrdina, všechno je jinak než se zdá. Navíc jsem se tu poprvé seznámil se skvělým Jamesem McAvoyem.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Můj nejoblíbenější díl HP, už proto že v době prvního shlédnutí mi bylo asi 12 a už tehdy mě zaujalo, že z pohádky se začíná stávat docela temné a propracované "fantasy". Mozkomoři mě strašili ve snech ještě dlouho!

Ocelová pěst (2011)

Kdybych tenhle film viděl v dětství, byl by to nejspíš můj favorit. No kdo z kluků (nechci diskriminovat, dost možná i děvčat) v dětství nesnil o robotech a jejich zápasech, a nehrál si podobně se svými hračkami? A nebojím se přiznat, že i po deseti letech od tohoto věku jsem byl unešen. Teď ale daleko více z příběhu otce a syna (no a z Evangeline Lilly, to je láska už od dob Lost.) Každopádně tím nechci snižovat zásluhy robotům, skvělým trikům a animacím a vůbec propracovaným zápasům celkově! To je pastva proč oči. Pět H.

Bez dechu (2011)

Zdejší hodnocení moc nechápu, mně to přijde jako správně rozjetá akční jednohubka, trochu těch skrytejch identit navíc, Mistr Lama-face je tady lepší než ve Stmívání... Bavil jsem se, a to je myslím to hlavní. BTW: opravdu nechápu český název.

Expendables: Postradatelní (2010)

Pecka. Tohle prostě fanoušek akčních filmů nemůže nemilovat. Obsazení skvělý, humor a hlášky fungují, akční scény taky. Sylvester se opravdu předvedl. A ve dvojce ještě víc :-)

Cellular (2004)

Fajn akční thriller, zabavit umí, obzvlášť když od něj ani nic víc neočekáváte. Na Chrise se dobře kouká, Statham docela překvapí jako záporák.

Nelítostná rasa (2005)

Skvělý nápad, docela hluboká myšlenka a jedna z prvních velkých rolí pro sympaťáka Yelchina. Příjemná podívaná (i na tu 15ku před upírama.)

Push (2009)

Vůbec by mi nevadilo, kdyby byl Push o půl hodinky delší a druhá polovina se tak trochu rozmělnila. Nicméně superschopnosti jsou moje slabost, stejně tak Chris Evans (nevím proč mám takovou úchylku na herce, přesto že jsem 100% heterák) a i proto jsem se královsky bavil. Není to kdovíjak hluboký film, ale zábavní akční jednohubka rozhodně.