Warrior (2011)

Filmy, které se věnují sportu, už z principu nijak zvlášť nemusím. Warrior mi ale sebral dech a pro mě dosud neznámého Toma Hardyho vystřelil do desítky mých TOP herců. Nejspíš proto že mnohem víc než o sport tu vlastně jde o rodinné drama, kdy si k sobě pomalu hledají cestu otec a dva bratři, kteří k sobě mají tak daleko, jak jen jim život dovolil. Edgerton a Nolte jsou ve svých rolích také skvělí. A to že tu nejde o normální týmový sport, ale MMA, na které se prostě dobře dívá, taky přispívá svým dílem do mého hodnocení. 5* a ne jinak.

Whose Line Is It Anyway? (1998) (pořad)

Myslím, že místní hodnocení 97% mluví naprosto za vše. Takhle má vypadat televizní zábava! Mimochodem nová série (léto 2013) zatím vyplodila tři díly, které možná nedosahují kvalit starších, ale trojice Ryan, Colin a Wayne je pořád dokonalá! A ano, zhlédnul jsem všechny starší díly, některé nejednou, a přesto při nich nepřestávám dostávat záchvaty smíchu :-)

Sherlock (2010) (seriál)

Jsem rád, že jsem se k tomuto seriálu nedostal na obrazovkách ČT, ale přes doporučení a rovnou v originálním znění. Takhle jsem se nasmál snad jen u sitcomů, a těm přece jen oproti Sherlockovi chybí napínavá, kriminální stránka. Modernizaci také hodnotím jako kladný krok, přece jen "normálních" adaptací příběhů páně Holmese jsou desítky a desítky; proč přidávat další, navíc když jsou tu povedené filmy s "Iron Man" Holmesem? To co ale seriál vytahuje do absolutní špičky je obsazení, a to především hlavních rolí - Benedict Cumberbatch a Martin Freeman jako by se pro své role přímo narodili. Navíc nejlepší Moriarty v historii všech Sherlocků. Snad na nic se netěším tolik jako na třetí sérii!

Podivní (2010)

Původní The Crazies jsem neviděl, takže nehodnotím jako remake ale jako původní film. A hned můžu říct, že hodnotím dost kladně. Timothy Olyphant patří mezi moje docela oblíbené herce a když má zrovna vlasy, je to ještě lepší. Podivní se chovají podivně, jak by se od nich dalo čekat; co na tom, že jsou to vlastně prachsprostí zombíci jako kdekoliv jinde. Občas se tu najde potěšující krvavá scéna (pitevna mi uvízla i po dvou letech v paměti.) Celkově jsem se bavil od začátku do konce, i přes trochu plytký a předvídatelný děj. Za čtyři :-)

Den poté (1983) (TV film)

Dnes jsem film viděl poprvé, takže po třiceti letech přece jen některé stránky filmu už notně zaostávají. Nicméně mu to nic neubírá na atmosféře a hnusnému pocitu, který ve mě probudil. Ač se ty snímky moc srovnávat nedají, masky postižených radiací mi připomněly The Divide a rozhodně ve své hrůzostrašnosti nezůstaly ničím tomuto novějšímu počinu dlužny. Jsem jen rád, že jsem sledoval fiktivní film, a ne dokument. Navíc... Být to dokument, stejně už bych ho nejspíš nesledoval.

Dokonalý únik (2009)

Ten závěrečný příběhový twist mě kopnul do koulí, chytil mě pod krkem a donutil mě dát tomuhle snímku pět hvězdiček. Já fakt nechtěl.

Noc hrůzy (2011)

Když jsem se přinutil nebrat film vážně a ignorovat slovo horror, bavil jsem se skvěle. Yelchin je talent, slečna Poots sympatická a pěkná, Colin je správně pěknej záporák a David Tennant v roli ujetého iluzionisty je třešnička na dortu.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Správná ujetost, hlavně co se vizuálu týče. Tohle je prostě komiks / počítačová hra / film v jednom. A Cera se na nerďáckou roli skvěle hodí.

Co ty jsi za číslo? (2011)

Jedna z těch mála romantických komedií, které mě opravdu baví. Hlavně asi kvůli sympatické ústřední dvojici (i když Anna Faris je tu vskutku střelená.)

Memento (2000)

Další Nolanova ujetost, další film trošku složitější na pochopení a uspořádaní, dalších pět hvězdiček. A Guy Pearce je v hlavní roli skvělý.