Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Animovaný

Recenze (42)

plakát

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024) 

Že mě nějaký film nebaví, se stává, ale že u něčeho vyloženě trpím, to je málokdy. Opravdu mám zapotřebí půl hodiny sledovat zpomalenou sklizeň obilí a nabírání vody do čutory? Directors cut by měl být zpomalený celý, pak si lidi přestanou stěžovat, že je zpomalovaček moc. Trapná zápletka, nelogičnosti na každém kroku, na mnoha místech je to vyloženě hloupoučké, podrobnějším komentářem bych jen opakoval, co už tu mnohokrát zaznělo. Zvažoval jsem odpad, ale ne, nebyl bych fér, jsou pořád mnohem mnohem horší díla, o když...

plakát

Jedeme na teambuilding (2023) 

Mi to teda přišlo koncentrovaně nudné bez špetky vtipu. Čekal jsem ztřeštěnou komedii ale prostě to nudilo.

plakát

Hrozba smrti (2024) 

Nakonec se mi to uleželo a přidal jsem hvězdičku na 4 a to hlavně, rotože se mi fakt líbil Connor McGregor, ta poloha, v jaké to odehrál, opravdový nezastavitelný psychopat, který si to užívá, ten mě moc bavil. Gyllenhaala mám celkově rád a i když to byla jednoduchá zápletka s očekávaným rozuzlením a i když Billy Magnussen byl v roli záporáka nemastný, neslaný, neuvěřtelný, celkově mě tato filmová jednohubka bavila a skvělé byly i některé souboje a jejich kamera. Akorát teda musím vzpomenou často celkém zbytečné CGI, které bylo místy fakt k smíchu (auto na mostě..).

plakát

Zatím spolu, zatím živi (2010) 

Mě ta komediální rovina protnutá akcí a sympatickými herci jednoduše bavila, takže proč ne 4 :-)

plakát

Berlín (2023) (seriál) 

Poslední 2 díly to trochu zlepšily a přiznám, že seriál prohrál s mým očekáváním, ale holt když se chci podívat na prequel skvělého díla o oblíbené postavě, docela bych čekal, že tu postavu alespoň uvidím na scéně častěji, než všechny ostatní postavy. Taky kdybych si chtěl pustit Velmi křehké vztahy, udělám to, tady mi je dost nevybíravě vnutili, zatím co loupež byla taková nemastná, neslaná a odbytá raz dva. U 5. dílu jsem se rozmýšlel, že to vypnu a vybodnu se na to. Taky mě dost dráždila nelogičnost chování postav v mnoha situacích, o tom, že nebylo často vůbec reálné, co dělali a jak to dělali, ani nemluvě. To, co bylo napínavé, překvapivé a zajímavé by asi vystačilo na jeden celovečerák, zbytek byla bůhví proč jenom vata na vyplnění času. Vědět, že většina stopáže bude lovestory, tak bych se tomu i vyhnul. Nemám nic proti lovestories, ale pustím si je, když na ně mám chuť, u Berlína jsem to holt nečekal.

plakát

Hra na oliheň: Výzva (2023) (pořad) odpad!

Velká škoda, že jsem si nevšimnul dříve, že nejde o pokračování snad kultovního seriálu ale o jakýsi pokus o reality show s paintball kuličkama a věnoval tomu celých 30 minut, než mi to došlo. Jasně, moje blbost, ale když budu chtít soutěž, podívám se na Hry bez hranic. Původní seriál byl o něčem úplně jiném. Odpad nedávám kvůli vlastní zhrzenosti ale proto, že to není ani trochu zàbavné a přitom je to úplná kopie seriálu. Napadá mě jediné, proč...

plakát

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023) 

Tak jsem zhlednul mutantni chaos a musim rict, ze tak, jak jsem si myslel, ze to zelvy maji po te posledni hranate 2D hruze spocitane, tak jsem prijemne prekvapen. I kdyz to neni film, co by mi urval koule na 5*, skvele jsem se bavil, velmi ocenuju animaci, mam rad osobitou stylizaci (viz posledni dva Spidermani nebo treba posledni Kocour v botach a zelvy zde EXCELUJI), ale libila se mi i hravost, lidskost, odlisnost a procitenost kazdeho charakteru...ja jsem si teda hodne hodne spravil chut a to ani nejsem totalni zelvi fanda, ale jen fanda...vyzdvihuju prociteny cesky dabing, casto vylozene skvele naroubovany na ceske realie misto otrockeho prekladu originalu a hvezdu navic za....nataceni zaberu na sirku...nevidane v dnesni dobe. Dobre proste.

plakát

Melanie: Dar života a smrti (2016) 

Vyzdvihnout musím jednoznačně soundtrack a také snahu o originalitu, konec mě překvapil a to byl asi záměr. Co už tak dobré není je hrozná zozvleklost, absence tíživosti situace a hlavně mnohdy hloupoučké, neuvěřitelné chování některých postav. Aby si cvičený voják v postapo městě vlezl sám do pasti akomplet výbavu nechal venku, vč. zbraně a vysílačky, kteoru má přímý rozkaz pravidelně využít... To si tvůrci opravdu myslí, že jsme tak blbí? Vzhledem k tomuto a úplně poslední scéně hvězda dolů na 2*. Mělo to na víc.

plakát

The Last of Us (2023) (seriál) 

Tak a je to. Je to velmi povedená adaptace, ale musím říct, že jsem na konci vlastně trochu zklamaný. Na začátku jsem byl nadšen, jak moc je to věrné hře, u kontroverzního třetího dílu mi vůbec nevadilo, že to tvůrci rozpitvali do hloubky a dali tomu celý díl. Říkal jsem si, berou to až na dřeň, to k tomu světu patří. Když jsem ale v dalších dílech viděl, jak zásadní věci přeskákali vyloženě jak zajíci rozorané pole, místo aby z nás vyždímali poslední kousky emoce a nabídli dechberoucí akci, přišlo mi to škoda.  Myslím, že to mohlo klidně mít o 3 epizody více a některá setkání a situace mohly být mnohem víc o nervy a mnohem akčnější (akce obecně dost chybělo). Herní předlohu znám a jsem vlastně zklamaný tím, jak málo emotivní a málo akční to nakonec bylo. Hop hop a máme konec. Myslím si, že emoce v herní předloze byly mnohonásobně hlubší a tím i prožitek. Myslím, že to mělo mnohem na víc, ale pravda je, že se na to neumím podívat nezávislýma očima. Přesto na konci trocha zklamání je.

plakát

Rod Draka - Zelená rada (2022) (epizoda) 

Konečně jízda, jakou jsem čekal od začátku. Za mě teda zatím nejlepší díl. Dokonce tak moc, že je to poprvé, co komentuju jednotlivou epizodu seriálu.