Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Komedie
  • Animovaný

Recenze (34)

plakát

The Last of Us (2023) (seriál) 

Tak a je to. Je to velmi povedená adaptace, ale musím říct, že jsem na konci vlastně trochu zklamaný. Na začátku jsem byl nadšen, jak moc je to věrné hře, u kontroverzního třetího dílu mi vůbec nevadilo, že to tvůrci rozpitvali do hloubky a dali tomu celý díl. Říkal jsem si, berou to až na dřeň, to k tomu světu patří. Když jsem ale v dalších dílech viděl, jak zásadní věci přeskákali vyloženě jak zajíci rozorané pole, místo aby z nás vyždímali poslední kousky emoce a nabídli dechberoucí akci, přišlo mi to škoda.  Myslím, že to mohlo klidně mít o 3 epizody více a některá setkání a situace mohly být mnohem víc o nervy a mnohem akčnější (akce obecně dost chybělo). Herní předlohu znám a jsem vlastně zklamaný tím, jak málo emotivní a málo akční to nakonec bylo. Hop hop a máme konec. Myslím si, že emoce v herní předloze byly mnohonásobně hlubší a tím i prožitek. Myslím, že to mělo mnohem na víc, ale pravda je, že se na to neumím podívat nezávislýma očima. Přesto na konci trocha zklamání je.

plakát

Rod Draka - Zelená rada (2022) (epizoda) 

Konečně jízda, jakou jsem čekal od začátku. Za mě teda zatím nejlepší díl. Dokonce tak moc, že je to poprvé, co komentuju jednotlivou epizodu seriálu.

plakát

Fall (2022) 

Přivíral jsem oči... nad mnoha vyloženýma kravinama jsem fakt přivíral oči a že jich tam je fakt fest, ale že se se vší vážností snaží tvůrci namluvit divákovi, že ve výšce 600m je stovka žárovka (ještě pravděpodobně v USA na 110V :-D ), která upozorní všechna letadla široko daleko, že je tam překážka, že tam tudy, ještě při přerušovaném svícení (takže doba nabíjení je 2x delší) nabíjí dron... do plna (proč? na tu vzdálenost by rozhodně stačila jedna čárka, spíš bych se bál o dosah signálu) a borka tam celou tu dobu, kdy to musejí být hodiny, visí a drží se rukama... vlastně ani nevím, jak to pojmenovat, takový výsměch divákovi a fušeřina a pro mě poslední kapka. Deklas na 1* a to asi jen ještě za docela originální rychlý závěr. Takové to tahání 60kg živé váhy, bez kladky, jen tak rukama, zhoupávání se, 300m stožáru bez opory, který se nekýve ve větru, který tam asi ani není... Škoda škoda škoda. BTW i mě jako nelezce napadlo obhodit stožár lanem a spustit se tímto způsobem, ale to by byl asi krátký film :-) Ještě bych doplnil, že kromě několika výživných záběrů to je vlastně jen komorní okecávačka s detaily na hlavní postavy, takže ani tíživá atmosféra neskutečné výšky, kterou jsem očekával, nehraje ve filmu prim. Prostě zklamání. edit: nakonec jsem upravil na 2* za nápad se závěrečným zvratem, to jsem fakt nečekal a cením.

plakát

Vladimírova volba (2022) 

Za filmařinu jako takovou s velkou bídou 3*, spíše 2. Některé situace neměly vůbec uvěřitelné emoce, hodně dialogů bylo naprosto toporných, při scénách v autě mohli aspoň točit volantem a vůbec, někdy to chování postav prostě nesedělo. Z druhé strany cením nápad, můj příběh došel na konci do finále, jaké bych si vlastně asi představoval, i když jsem se rozhodoval jako blbec a věděl, že bude průšvih, nakonec ne, takže i toto mě vlastně uspokojilo a zajímají mě další volby, takže se velmi pravděpodobně k příběhu vrátím a zkusím to jinak. Myslím, že znovupoužitelnost se v tomto případě také povedla. Takže já jsem se bavil a proto filmu také přidám. Takže 3,6* :-)

plakát

Predátor: Kořist (2022) 

Tak musím říct, že nový Predátor, ve srovnání s jinými predátory po legendární jedničce, nebyl vůbec špatný, teda kupodivu. Nejvíc mě asi štvala generická, rádoby epic, hudba, která se do většiny scén moc nehodila a taky mi rvaly oči velmi, velmi lacině vypadající efekty (zejména zvířat a krve). Jinak to ale špatné vůbec nebylo a predátor proti velmi schopné Naru (která je chytřejší než bobr) překvapivě funguje.

plakát

Resident Evil: Lék (2022) (seriál) odpad!

Nejen, že to má s Resident evilem společné pouze jméno, ještě to na sílu musí být nutně "politicky korektní". Netflix si odškrtnul fajfku za poplatnost době a nasadil černého Weskera. Ale já dobře vím, že Wesker černý není a nikdy nebyl. Netflix je spokojený, já hodnotím odpadem. Nedodíval jsem a ani se na to nechystám.

plakát

Morbius (2022) odpad!

Nepochopil jsem, o čem to je, kam to vede ani čím by mě to vlastně mělo zaujmout. Velký špatný od námětu, dialogů, chování postav až po efekty. Ale co mě opravdu, ale opravdu irituje, je generická, nezajímavá, rádoby epická, hudba, která ale vůbec nesedí ke scénám a celému filmu a snaží se rádoby zatraktivnit hluchá i nehluchá místa...naprosto neúspěšně. Nedodíval jsem...

plakát

Uncharted (2022) 

Dávám 2*, protože jsem byl zklamán vlastně i jako fanoušek herní předlohy i jako prostý divák. Obsazení ústřední dvojce mi jednoduše nesedí od ohlášení, nicméně ve filmu se to jen potvrdilo a co víc, ve filmu má ústřední dvojice o dost jiný vlastní charakter, než ve hře, za mě tedy fail. Pokud se na to budu dívat jen jako divák na film bez návaznosti na hru, tak cením nápad s loděmi, to tu, myslím, ještě nebylo. Nic jiné asi necením. Hodně moc bylo např. přitažené za vlasy to, že poklad má být někde na nějakém trvalejším místě a přitom "byl" prakticky pod nově zrekonstruovaným náměstím, v kanálu.. doteď si toho ale nikdo nevšiml,...takové momenty mi napovídají, že si z nás tvůrci dělají srandu. Napětí taky moc nebylo a nějaká logika v hádankách, tu jsem postrádal taky. Původně jsem chtěl dát 3*, ale jak jsem to tak napsal, vidím hůř. Materiál měl rozhodně na víc.

plakát

Cube (2021) odpad!

Takhle příšerný remake jsem dlouho neviděl. Přeafektovaní neherci, nelogické chování, naprosto nepřirozené, nezáživné smrti. Asi je úplně zbytečné se rozepisovat dále...a ten jakože převratný konec ...když jsem u toho usnul poprvé, měl jsem poslechnout intuici a nevracet se k naději, že druhá půlka bude lepší ...bylo to zcela naopak.

plakát

U Zlaté rukavice (2019) 

Kryž přemýšlím nad tím, jak hodnotit, mám rozporuplné pocity. Film byl jednoduše opravdu nechutný a nemůžu říct, že bych si ho užil a chtěl pustit znovu. Z druhé strany, řemeslné zpracování, způsob natočení, kdy ta dobovost a špína ze všeho na obrazovce přímo kape, ta syrovost a surovost a k tomu samotná postava, která je namaskována a zahrána tak neuvěřitelně uvěřitelně ( :-) ), musím smeknout. Dávám 4* protože film není "hezký", ale je to zážitek, podtržený tím, že základní motiv je dle skutečné události.

Ovládací panel