• Western
  • Pohádka

Sebastian (1995)

Co to mělo být? Návod na coming out pro teenagery nebo návod pro rodiče, jak se "správně" chovat? Na instruktážní film příliš dlouhé, na běžný film téměř o ničem. Korunu tomu nasadil polopatický popis distributora. Příběh postrádá jakékoliv napětí, drama i humor. Kdyby se vynechaly zbytečné bitky a příběh měl aspoň nějakou gradaci, snad by jako krátkometrážní uspěl. Proč tedy dávám dvě hvězdičky? Inu, na oba hlavní představitele se příjemně kouká.

Malá Miss Sunshine (2006)

Už dlouho jsem se u žádného filmu takhle potěšeně nepochechtávala, i když mi při pohledu na adeptky Miss Sunshine trnulo. Tenhle film prostě nemá chybu.

Venkovský učitel (2008)

Nosný námět předvedený pro mě bohužel značně nevěrohodnými výkony s výjimkou Zuzany Bydžovské. Liškovi jsem věřila jen jeho poslední školní výstup a ve scéně jeho coming outu mi připadal daleko přirozenější a věrohodnější "ředitelský" pár.

Třináctá komnata (1968)

Zhruba do poloviny filmu jsem byla nadšena, i když mi trochu vadila určitá nezakotvenost v čase (snaha zasadit děj do současnosti, resp. do Československa šedesátých let, mi přišla poněkud tristní; lékař, který bez problémů jezdí po světě, žije v domě na Kampě, jeho žena zjevně nepracuje, a ještě ke všemu si platí hospodyni? To by musel být minimálně osobní lékař nějakého stranického potentáta! ). Jak se děj filmu čím dál víc vzdaloval předloze, opadávalo i mé prvotní nadšení. A konec mě znechutil už úplně. Kam se poděla Kosťova snaha "pročábřit" Blanku? A Černý Petr? To že by byl člověk, o kterém snila postava Květy Fialové? - Hvězdička a půl za první půlku, totéž za výkon představitele Kosti.

Velká iluze (1937)

Konec filmu mě zbavil iluzí, že uvidím Dílo. Škoda.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Na památku Miška Dočolomanského jsem ve dvou dnech zhlédla jak Adélu, tak Hrad v Karpatech. Zvláštní, že jsem se při Adéle nijak zvlášť nebavila, i když jsem musela ocenit některé hlášky, zatímco u zfilmované vernovky jsem se celou dobu pobaveně chechtala. Humor často až cimmermanovský, nadsázka non plus ultra. A všimli si pamětníci docela nenápadného rýpnutí do "kontrarevoluce"? Poznámka na okraj: užasla jsem, jak se Evelyna Steimarová podobá Sarah Brightman, která má k opeře pěkně blízko. Ke konci film malinko ztratil dech, ale i tak nárok na pět hvězdiček má.

Podivná pohostinnost (1990)

Škoda. Ani Rupert Everett, kvůli kterému většinou posouvám svá hodnocení směrem vzhůru, tohle zachránit nemohl. Celou dobu jsem měla dojem, že si režisér z diváků nepokrytě střílí a mne si ručkami, jak mu nalítli v očekávání Něčeho. Ve srovnání s Teď se nedívej jsem postrádala napětí a určitou uvěřitelnost.

Chicago (2002)

Veliké zklamání. Veliká nuda. Proti tomu je De-lovely veledílo. O Kabaretu už vůbec nemluvím.

Billy Elliot (2000)

Nádhera. Vzpoura proti konvencím, proti všem. Neskutečný svět baletu v kontrastu s příšernou industriální krajinou.Co byste si vybrali vy?