• Western
  • Pohádka

Kvaska (2007)

Navzdory tomu, že mi hudba Daniela Landy nevadí, ten film mě jednoduše uspával - a nejednou. Neuvěřitelně toporné výkony -Korn jako by nebyl ani k poznání, nevýrazná Vondráčková, Hrušínský, který působil dojmem, že se do filmu dostal čistě kvůli slavnému jménu. Myslím, že jsem během té prospané doby o nic nepřišla.

Pán much (1990)

Rozhodně účinnější než starší verze, ale přece jen k dokonalosti knihy chyběla určitá sevřenost. Ve scéně štvanice na Ralpha mi vyloženě vadil hudební doprovod. O Čuňasově dabingu snad raději pomlčím. To ovšem není chyba režiséra.

Ptačí klec (1996)

Jeden z mála případů, kdy remake dopadl lépe než originál. Přesto ani ten nepřekoná zážitek z dávného divadelního provedení v Karlínském divadle s Pavlem Soukupem a Ladislavem Županičem.

Oliver Twist (2005)

Co říct k fimu, který neudrží mou pozornost déle než pár minut? Jen úcta ke jménu režiséra mě nutí k aspoň nějakému hodnocení.

De-Lovely (2004)

Díky neuvěřitelnému štěstí mám televizní nahrávku včetně přeložených písní. Vůbec se nedivím rozhořčení těch, kteří tu možnost neměli. Písně jsou tu neoddělitelnou součástí děje a bez porozumění jejich textů musí hodnocení nutně dolů. Přitom v některých případech až mrazí, jak vhodně byly písně vybrány. Cole Portera mám ráda, Kevina Klinea taky, Ashley Judd byla vybrána typově velice dobře. Samotné drama bych ohodnotila hůř, ale vzhledem k žánru... 90%.

Zkouška dospělosti (1999)

Je vidět, že film vznikl na základě divadelní hry (až na úvod a závěr jednota místa a času) a jako komorní drama obstojí. Zkoušku dospělosti v tomhle příběhu skládají vlastně všichni Farradayové - a podle mého v úplně opačném pořadí, než by se zdálo podle data narození. Ke scénáři mám vlastně jen jednu výhradu: jak se Cam dověděl, že Frank neumí plavat? Že by se mu tím chlubil v dopisech z vězení?

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Vážně si někdo myslí, že to je legrační? Vždyť jde o schematický socialistický model. Jenže kdo to nezažil, toho nemrazí. Hvězdička za Sováka a Lohniského.

Snídaně na Plutu (2005)

Teprve napodruhé jsem ocenila a docenila některé maličkosti, které se zpočátku zdály nepochopitelné. Bylo mi záhadou, proč Koťátko opustilo Bertieho, člověka, který ho zjevně miloval, kvůli kamarádce z dětství. Ale nalezenec Koťátko se nevydalo do světa hledat lásku, ale rodinu, kterou mu kamarádi mu částečně nahrazovali. Nakonec ji najde, i když poněkud odlišnou od té, kterou si představoval. Fascinující proměna Cylliana Murphyho doslova "krok za krokem" od hastroše po přitažlivou mladou dámu a dokonalý soundrack. Filip Jančík by za dabing zasloužil 5-.

Salon Kitty (1976)

Souhlasím s Allanem. Prvních pět minut vypadalo, že film nebude zas tak příšerný, jak naznačovaly komentáře. Ale od určitého okamžiku měl natolik sestupnou tendenci, že nebýt asi pětiminutového nadějného začátku, bylo by to - 30%. Naprosto zbytečný film. Naprosto zbytečná investice.