• Western
  • Pohádka

Po sexu (2007)

Sice to připomínalo divadelní hru, ale stejně. Spolkla jsem to i s navijákem.

Pláž (2000)

Příjemné překvapení. Snad proto, že jsem po všemožných recenzích k filmu přistupovala značně skepticky.

Shortbus (2006)

Jak by dopadlo hodnocení, kdybychom se nedívali na ostatní pod vlivem "správné" výchovy, předsudků a společenských /nebo nedejbože i náboženských/ dogmat?

Dívka z údolí (1983)

Legrační (a trapný) pokus vytvořit z Nicholase Cagea alternativu k Rebelovi bez příčiny.

Fandy, ó Fandy (1983)

Film je daleko lepší, než jsem si pamatovala. Ale ústřední píseň (TOHLE že je Kopta?) je neoddiskutovatelně příšerná.

Paličova dcera (1941)

Úplně mě tahaly za uši národní písně upravené podle Kmochovy (daleko pozdější) šablony, kterou naprosto potlačil osobitost původních byť bezejmenných autorů a stal se tak předchůdcem dalších prznitelů hudby typu Jana Slabáka nebo Evy a Vaška. I když vzhledem ke vzniku filmu trochu chápu záměr režiséra, tohle prosím ne. Dvě hvězdičky za výkon Zdeňka Štěpánka a dalších.

Pokoj s vyhlídkou (1985)

Nádherná Florencie, nádherný anglický venkov. Přesná Maggie Smith i Judi Dench, suchopár Daniel Day-Lewis, kupodivu nezáporný Julian Sands, ale hlavně Rupert Graves, z něhož v každém záběru jakoby sálala radost. Jen Helena Bonham Carter mi připadala rozpačitá a její postava poněkud nepochopitelná.