Machři (2010)

Má to svoju príjemnú atmosféru, ale ja som skôr čakal bláznivú komédiu, čo by však nebol problém, ale často som tam videl hluché miesta, kde som už chcel, aby tá scéna skončila a aby išli robiť niečo iné, čo musím uznať, že sa tam niečo zábavné našlo. Taktiež ma celkom iritovali tie stereotypy ohľadom detí, to už naozaj nemôže nikoho baviť stále o tom počúvať, ale tu musím uznať, že to časom pominulo. Bolo vidno, že tí herci, pár z nich dosť známi si to toto vtipkovanie, tobogánovanie a iné činnosti užili a občas to pripomínalo takú párty rodičov bez alebo s deťmi, kde by sa vďaka početnosti partie stratil aj neherec a nikto by si to nevšimol. Je možné, že po druhom zhliadnutí pridám na hodnotení, mám taký pocit, že som na túto rodinnú jazdu nebol správne naladený. 6,5/10 (Videné 1.4.2020, Originálne znenie)

Kouzelný park (2019)

"V Čarovnom parku je všetko možné!" Myšlienka dôležitosti detskej fantázie zakopaná niekde v hĺbke, ale boli momenty kedy sa vyplavila na povrch. Vďaka tomuto má Čarovný park trochu spoločné s Pixarovkou V hlave, ale to bola trochu iná úroveň, ako táto doslova divoká jazda horskou dráhou. Vizuál to malo celkom pekný a keďže deti vymyslia naozaj hocičo a v tomto prípade boli tie deti scénaristi, režisér a animátori, tak sa tu občas objavili aj nejaké zaujímavé nápady. Celkovo je to taká animovaná rýchlovka, ktorú celkom oslabuje to chaotické tempo, ktoré sa proste "muselo" dostaviť.. 5/10 (Videné 22.3.2020, SK dabing)

Norman a duchové (2012)

Skoro-horor pre deti (alebo aj dospelých?) so svojimi špecialitami aj nešpecialitami. Očakával som väčšie vybočenie z davu, aj keď tu boli náznaky, ale dosť malé. Postavy sú moc stereotypné a už od začiatku sa dá u nich predpovedať, ako sa budú správať ďalej a kam sa za film posunú. Taktiež v deji nevidím nič nečakané, išlo to postupne a nijak špeciálne. Najprekvapivejší zvrat bol hneď na začiatku v scéne s babkou, čo je celkom smutné, keďže tu ten potenciál bol. Zaujímavé tu je to, že je často vidno, ako je príbeh cielený na deti, ale pri tom sa tu našlo pár narážok a vtípkov, ktoré deti rozhodne nepochopia a keby na tomto tvorcovia zapracovali a bolo vidno, že by to šlo, tak si myslím, že by tento film posunuli z priemeru na úplne iný level. Animačne to bolo celkom originálne a pekné, hlavne zombíci, s ktorými sa tu dalo spraviť pár hororových scén, čo sa bohužiaľ nekonalo. Celý film nebol strašidelný snáď vôbec, ale to, čo dokázali tvorcovia vytvoriť na konci filmu sa môže prirovnávať k rôznym iným hororovým postavám. Norman a duchovia nie je zlý film, ale vidím v ňom určitý premrhaný potenciál. Tvorcovia sa mohli viac zamerať na komédiu a horor, to by už bola iná jazda! 6/10 (Videné 16.3.2020, SK dabing)

Ztracené dívky (2020)

Svojím spôsobom "one-woman" show, keďže hlavná rola Amy Ryan extrémne prevyšovala ostatných, ktorý mi pripadali, že tam sú iba tak, aby boli a toto bolo dosť vidno na dcérach, ktorých charakter mohli tvorcovia viac rozviesť. Inak je to jednoduchá a bežná pátracia jednohubka, ktorá priláka aj napriek tomu, že neprináša prevratné zvraty alebo dlhú cestu medzi prípadom a jeho vyriešením. Záver bol podľa mňa celkom odfláknutý. Síce to je podľa knihy a skutočného príbehu (ktorý je ktovie aký), ale tvorcovia mohli mať aspoň pri závere voľnú ruku. Prospelo by tomu poriadne zakončenie a zodpovedanie na VŠETKY otázky a tým pádom aj pár minút naviac, ale aj tak beriem Lost Girls ako jednoduchú oddychovku, ktorá pekne ubehla a splnila svoj účel. 6/10 (Videné 14.3.2020, Originálne znenie)

Chata v horách (2012)

Mix komédie s hororom zakomponovaný v mixe primitévneho filmu s premysleným filmom. Kvôli komediálnemu priebehu bolo to hlavné vyzradené hneď pri začiatku, čo neberiem za úplný mínus, ale asi by to bolo zaujímavejšie, keby nebolo všetko zodpovedané. Ale celkom pekne to prebehlo, zabavil som sa a celkom dobre som si užil krvavú záverečnú show :) 6,5/10 (Videné 10.3.2020, CZ dabing)

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Horor to mohol byť, ale bohužiaľ nie je. Tvorcovia sa mohli viac vyhrať s napätím. Príbeh bol nahradený humorom jednotlivých situácii o ktorom si však myslím, že sa celkom vydaril. Paródia na horory, filmy a často aj všetko ostatné je tu naozaj zábavné a zhulený strašiak ma celkom dorazil. Súvislý príbeh by sa k tomu naozaj hodil, ale myslím, že to tvorcov ani náhodou nenapadlo. 6/10 (Videné 3.3.2020, SK dabing)

Ve vysoké trávě (2019)

Asi to tvorcovia ani nezamýšľali, ale Vysoká tráva mala na mňa taký efekt, ako na postavy vo filme. Dostal som sa do nej a nie a nie sa z nej dostať. Začalo to naozaj solídne, ale potom to už bolo iba stále dookola to isté. Zaujímavé bolo, že po čase ma začali otravovať tie temné scény na ktorých bol film postavený a očakával som východ slnka, lebo vtedy sa podľa mňa často diali zaujímavejšie veci. Ten nápad, ktorý vymyslel Stephen je naozaj dobrý a Netflix ho v podobe občasného napätia a aj trochu mysterióznej atmosféry určite sčasti využil, ale dalo sa to aj bez toho zostupného charakteru filmu. 5/10 (Videné 28.2.2020, Originálne znenie)

Predestination (2014)

Predestination je čakačka na to, kým príde nejaký zvrat, ktorý má objasniť neobjasnené a potom nastane to typické paradoxovanie všetkého, čo film obsahuje a to až do konca. To čakanie bolo sprevádzané príbehom, ktorý podľa mňa nebol až tak zaujímavý a aj napriek tomu, že druhá polovica pekne uzavrela kruh a že ukázala "šokujúce" fakty, zdalo sa mi to celé celkom jednoduché a prvoplánové a po tom čakaní na zvrat sa mi tie úžasné závery nezdali až tak úžasné. 6/10 (Videné 27.2.2020, CZ dabing)

Divoké vlny (2007)

"Dokument" o čiernobielom frajerovi a jeho ceste k úspechu na vlnách, ktorá je rovnaká, ako hocijaká iná cesta. Zaujímavé bolo, že niektoré scény tu boli úplne dospelácke a niektoré úplne detské, čiže bolo perfektne vidieť, ako si film chce získať každú vekovú skupinu. Z tohto vyplýva aj to, že niektoré scény boli veľmi slabé a niektoré dosť dobré a nie vždy boli iba tie detské veľmi slabé :) Neviem, či bol dobrým nápadom príbeh v štýle dokumentu, niekedy som sa cítil, že ani nepozerám film, ale netušil som, čo iné by to mohlo byť :D 5/10 (Videné 21.2.2020, SK dabing)

Šmoulové (2011)

Ako malý som si túto modrú show nikdy nenechal újsť a rovnako to bolo aj pri Šmolkovej zmrzline, alebo Šmoulích filmoch, ktoré som už nejaký čas nevidel, tak čo si myslím o 1. Šmolkovskom filme po opätovnom zhliadnutí? Šmolkovia sú naanimovaný naozaj pekne modro, ale čo ma očarilo viac, bola ich dedina, ktorá síce nedostala veľkú šancu, ale aj tak to zlepšovalo dojem z filmu. Príbeh sa tu nesie v tom klasickom milom duchu a v duchu boja dobra proti zlu, čiže pre vyspelejšieho diváka nič moc, ale dá sa to zvládnuť. Šmolkovské charaktery a ich správanie je stále rovnaké, Tatko je stále múdry, babroš stále babre, atď. Extrémnym ťahúnom je tu Gargamel, ktorý je vo svete ľudí úplný exot a nasmial som sa na ňom najviac. Šmolkovia sú pre mňa taká milá klasika, ktorú si dokážem vychutnať aj po pár rokoch. 6/10 (Videné v TV, SK dabing)