• Thriller

Jezero smrti (2008)

70-75% pěkná podívaná a to z mnoha důvodu, hlavní protagonistka svoje prsa natřásá tak často že jsem si asi tak desetkrát v průběhu filmu řekl kdy bude asi tak znásilněná. (Bohužel se tak nestalo) nikdy nikdy a nikdy jsem nezažil takovou touhu po tom aby ty "zlý" byli co nejvíce potrestaný, zničeny a zabitý. (Bohužel se tak nestalo) je to jeden z mála filmů co prostě skončí tak jak prostě nechcete aby skončil. Emoce, dramatičnost tu vážně je, A na konci poslední otázka? Proč kurva do dneška nebyl natočený druhý díl! Tenhle konec prostě neeee, prosím!!! A přitom by to krásně na dvorku navázat mohlo ...

13 hříchů (2014)

55% a to ta jedna hvězda na víc je hlavně pro to že jsem uchylák alá Saw. Takže tady bylo splněno. Krev, řezání a krev. No příběhově průměr a za ten závěr jsem si klepal na hlavu, kdo by totiž tohle po tom všem co zažil udělal? Nikdo. Kdyby tam nebyl ten závěr co byl tak by to dávalo logiku. Takto to byla krvavá podívaná s průměrným příběhem. Nic dokonalého ale za večerní shlédnutí když není nic jiného je to OK.

30 dní dlouhá noc (2007)

50% ta atmosféra na začátku byla skvělá. Ovšem jako celek to byla spíše blbost. Nejsem mega fanda upírů ale od té doby co jsem viděl film Krvavý Noční Let jsem na upíry pedant. Takže tady bohužel nic. Jasný nemůžu srovnávat film z roku 2007 vs 2021 jenže tady i ten příběh nebyl nic moc. Líbili se mi emoce a fight na konci. Za hlavní roli taktéž plus ale s čistým svědomím tři hvězdy dát prostě nemůžu. Existuje i druhý díl, ale jelikož má o 40% menší ohodnocení a ani tato jednička mně nějak extra nenadchla, tak si myslím že na dvojku čas jen tak nepřijde.

Jen na skok (2022)

50% něco to do sebe mělo. Samozřejmě už podle přečtení obsahu je každému jasné cože to ten člověk v tom sklepě najde, takové to true klišé. Teď se vše mělo pořádně jen vykreslit jak nejlépe to jde a bohužel se zas takové bum nestalo. Třičtvrtě filmu se to celé táhne a posledních patnáct minut rychle hr hr narvat celý ten konec do jednoho. Upřímně z konce jsem byl víceméně zklamaný a do toho konce to byla spíše nuda. Nebyl to úplný odpad ale rozhodně se to nedostane na příčku filmů na stejné téma, které už byli k vidění.

Královny kupónů (2021)

40-45% necelé dvě hodiny, tak trochu nuda. Zajímavý pohled na to tvoří to že je to podle skutečné události ale vše ostatní je spíš průměr až nezajímavý. Když někdo vymyslí plán jak si "vydělat" slevovými kupóny. Neznamená to hned že to na plátně bude nějak extra koukatelný.. z větší části to byla nuda. Bylo mi jedno jak to skončí jak to celé dopadne. Je to taková ta večerní jednohubka, kterou dokoukate ale už se k ní nevrátíte. Zřejmě nikdy.

Red Rocket (2021)

Simon Rex je boží a sedlo mu to ;) 65% to dá. Sex v tomhle filmu je provozován poměrně často. Dlouhá stopáž, která vás nedovede k žádnému wau! Byla trochu na konci zklamání. No ale film má své pomalé tempo, kde se nestane nic velkolepého. Občas se máte důvod pousmát, chvílemi účelově trapný, chvílemi zase čekáte jak to vyřeší, samozřejmě to vždy vyřeší, nevyřeší to až když už nemá řešení. Ale ze 130 minut ho najde víc než dost. Takhle, kdyby tam nebylo to šukání, vulgarity, drogy, hlášky, hlášky o pornu, balící metody, balení jointu a tomuhle všemu podobné tak je to vlastně totální shit a nuda. ;) :D

Film roku (2021)

60-65% obsazení boží a potěšilo. Není potřeba psát že tady byl herecký výkon prioritou. Na tom totiž je tenhle film založený, prostě aby každý úšklebek, každý slovo mělo detailní význam a dávalo divákovi důvod se pousmát, nebo rozčílit. Jenže tady to celé taky končí. Zaměříme se na život mladého a starého kvalitního herce, s tím že jejich kouč je tak trochu magorka. Na závěr hodit jedno "nečekané" boom a Film Roku je na světě. Důležité je opravdu v půlce neodpadnout a prostě poslouchat vše co se tam říká a vnímat vše co se tam neříká.

Samaritán (2022)

Naaaahodou!!! Dávám 75% a proč? Protože jsem konečně po delší odmlce viděl Stalloneho na plátně a na jeho věk i docela čilého nebo jsem mu to přinejmenším prostě věřil. Chvílemi jsem se cítil jak když koukám na film v jeho podání z devadesatek. Nečekejte nějaké úžasné story, prostě klídek, zlej a hodnej, hrdina co projde přes palbu kulek a padouch co získá nadpřirozené kladivo. Sem tam trochu přehrával herecký výkon ten malej kluk ale co no. Dá se říct že to celé měli takové hezké tempo. Jasně pár scének, které mohli bejt rozhodně lépe pojaté, viz třeba (sejdeme se na střeše po práci) kde se nakonec žádný trénink nekonal. Spíš to vypadalo jako trailer na nového Rockyho. Furt to ale nemění nic na tom že kdo nečekal litajici Avangers bude mile prekhapen. A Stallone opravdu musím uznat tentokrát nezklamal. Když si člověk uvědomí že je to už důchodce. Respekt ;)

Sirotek: První oběť (2022)

Tak jsme se přeci dočkali. Máme tu druhý díl filmu Orphan z roku 2009 :) takhle, kdo neviděl ať si určitě pustí jedničku a pak teprve tento díl. Příběhově se vracíme před následky celé jedničky. Ok, nebylo to zlé, nebylo to špatné ale oproti prvnímu dílu to už nebylo už tak vyšperkovaný. Na konci nenastalo už to veliké boom :O celá ta zápletka s tou família byla trochu klišé. Nic to nemění na tom že kamera, zvuk a taková ta atmosféra Esterky tu stále byla a je velmi povedená.

Orphan (2009)

Povedené drama/horror. Psycho Esterka se nám pěkně vybarví :D super nápad s pro mě osobně nečekaným zvratem na konci. Procentuální plus za Karla Rodena. V první polovině jsem si říkal co ta holčička ještě předvede. A v druhé polovině už jsem jen zíral. Nedávám čisté čtyři hvězdy ale těch 70% zaslouženě. Stopáž mi ani nepřišla dlouhá, uteklo to díky kvalitě a emocím doprovázený podobu celého filmu.