• Thriller

Kapitán Phillips (2013)

Film podle skutečné události. A přesně tenhle styl filmů nejde nemilovat, vždy se vžiju do té situace, představím si jaké to muselo bejt drama. A to drama dostaneme pak na plátně špičkově zfilmováné s úžasným obsazením. Tom jako vždy předvedl že mu můžeme věřit každý pohyb, slovo a gesta. Napětí by se zde dalo krájet. Když takovéhle kousky končí většinou je mi to moc líto a chtěl bych další dvě hodiny na víc. Tady se nebojím v žádném případě dát 90% tudíž čtyři a půl hvězdy.

Starci (2022)

Teď už koukám ty procenta jsou lepší ale ze začátku jsem moc nechapal to negativní hodnocení a recenze. Jasně mezi řádky to je prostě nereálná slátanina ovšem to je i dalších milióny filmů. Líbila se mi ta kamera, masky a ten nápad i když ho napsal člověk na drogách byl přijatelný. Násilí a drama taktéž splnilo svůj účel. A ono jako vlastně? Proč by ne! Rozhodně né odpad. Myslím si že stojí za shlédnutí a pokud nejste nějaký extra hnidopich. Tak budete spoko. 65-70%

V pasti (2020)

Veliké plus tady je hlavně pro to že mám opravdu moc rád filmy na toto téma. Kde se prostě někde někdo sekne a jde o minuty a život aby byl co nejrychleji z toho venku. To tento film plní i když by si hodně hodně hodně měli tyhle filmy brát příklad z dokonalého 127 hodin. Jelikož tady bylo to drama toho jak to dopadne a stihne to a dokáže to tak super. Bohužel napsaný scénář pro herečku, která zachraňovala svou sestru byl špatný. Udělali z ní uplnou blbku. Doslova. Takových kokotin co dělala úplně zbytečně jsem nepobral. Začátek se docela táhl a bylo tam dost zbytečných scén, které mohli bejt lepší a nebo úplně vymazaný. 55-60%

V řetězech (2006)

Ono to pro jistý druh diváků mělo zřejmě nějaký význam a hloubku. Jen je to prostě film co si musí najít ty správné pozorovatele. Neříkám že špatné obsazení nebo že by ta pointa příběhu byla nějak úplně mizerná. Spíš nebyla až moc promyšlená. Feťačka, Křesťanský negr a posaďte je k sobě. Nijak extra jsem se do toho nepoložil. Nijak extra mě to nebavilo. Ať nejsem úplný pes dávám tomu 50%

Kokain (2001)

Tady asi není coby. Depp září ve své herecké kariéře jako král ... Film podle skutečné události, který vás vtáhne od začátku do konce a pozorujete jak se s dvou kluků prodávající špatně vypěstovanou travku stanou bossové prodávající kokain. Má to tempo, drama, příběh. Velmi dobré obsazení. Snesl bych to klidně ještě delší jak dvě hodiny. Dávám krásných 85-90%

Elysium (2013)

Povedené. Jelikož jsem u toho neusnul a dokonce pozor mě to bavilo tak nejde jinak než ohodnotit kladně. První polovina filmu byla super v celé té atmosféře té "chudobi v daleké budoucnosti" druhá polovina už byla tam nahoře a čistá "záchranná akce a obnova světa". Bylo tam drama, napětí. Matt jako skoro vždy předvedl super herecký výkon. I přesto že nejsem zrovna největší fanda Scifi filmů tady musím složit poklonu. Na konci slza ukápla. Nedávám čisté čtyři hvězdy ale rozhodně krásných 70% ;)

Lesní duch (2013)

Tohle bylo povedené. I když bych samozřejmě radši místo démonů bral jednoduše nějakého psychopata. Tak to beru. V půlce filmu jsem jednoznačně věděl že dám čtyři hvězdy. Bohužel to začalo klesat a "zbytečný" prodloužený závěr se neměl vůbec dít. Perfektní kamera a úplně dokonalé masky a krev a brutalita tady je důrazná. To bylo moc fajn. Příběh tu není nijak extra hluboký. Určitě je opakující se z milionů jiných filmů. 60-65%

Autopsy (2008)

Až na pár scének napodobující pasti ze Saw a brutalitu z kvalitních krváků, tady nebylo nic jiného zajímavého. Parta stupidních hlav zakotvená do stupidního příběhu. Napsal bych dobrý jako jentak z nudy takhle večer když není nic jiného ale tady se není čeho chytat, chvílemi jsem i usínal ... Dávám 35-40% , jako vždy žďímu z ničeho, tak asi za snahu a už zmiňované brutality a krev a zajímavé provedení vražd (některých)

Telefon pana Harrigana (2022)

Zvláštním způsobem mě to drželo v pozoru. Žádná bomba ale líbilo se mi to. Hercům jsem věřil jejich mimiku. Taková ta pod duchovní atmoška tam byla i když to samozřejmě je nesmysl. Nebylo to špatné. Vztah mezi hlavníma protagonisty byl uvěřitelný. Bylo tam samozřejmě i dost okamžiků, který by šli vymazat a ničemu by to nevadilo. Dávám 55-60%

Odliv (2019)

Vůči ostatním filmům by to bylo nefér ale zároveň jsem viděl už mnohem větší bláboly. Takových 50% by to asi dalo. Ač né moc známé ale herecké obsazení minimálně z toho hereckého umu zúčastněných to bylo super. Tady to bohužel úplně zazdil příběh. Ten příběh ochranný, nezáživný a z větší stránky nudný. Kdyby se takové story vymyslelo před deseti lety a byla by to wau novinka tak asi dobrý. Hodně moc jsem přemýšlel zda dát 2 nebo 3 hvězdy....