• Thriller

Úsměv (2022)

Obrovský ale opravdu obrovský zklamání... 40% maximálně. Tak moc jsem se na tento počin těšil až jsem na konci filmu jen smutně koukal, co to jako mělo bejt. Převážně času nuda, trailer tak moc zaujal, obsah taktéž ... Ale film samotný? To co jsem čekal že tam bude tam nebylo a to co tam bylo, byla hrůza. Pointa alá fantazi démon/ka velmi nepovedené. Snažilo se to vytvořit nějaký hlubokomyslný příběh ale nevyšlo to. A přitom SMILE a obrázek psycho vypadajících usměvavých osubek by byl tak super kdyby to bylo jinak natočené, jinak napsané a jinak uchopené. Bohužel ...

Čuník (2022)

A já tady dávám čistých 60% , od začátku do konce vidíte a víte že je to tak nějak správně morbidní a ujetý. Nečekejte nějaké promyšlené extra story, ale svou easy zápletku to prostě mělo. Nechutný to taktéž bylo a dokonce u druhů těchto filmů bych čekal to nechutenství ještě ve větším rozsahu. Hlavní protagonistku jsem si vlastně i dokonce oblíbil. Bylo mi jí líto a dopadlo to tedy vlastně nejlépe jak mohlo. Taková jednohubka jednou za rok, když na něco takového jako je Čuník narazíte. ;) :D

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Já bych rád, strašně moc rád dal 3 hvězdy. Jenže by to vůči ostatním filmům bylo prostě nefér. Procentama by jsem zde dal 45-50% více bohužel ne. Ok, snažilo se to, dokonce to chvíli i drželo při smyslech a říkal jsem si tak tak už se něco stane a co teď a nebo teď? No jenže ta atmosféra očekávání prostě začala odpadat a až někdy ve třičtvrtě filmu se stalo to osudové bum, je to tu. A to ještě v takové fázi že to nebylo až takové mega bum ale spíš prostě hmmm stalo se no. Bohužel z větší části pro mě ten film byl nuda. Příběh byl zajímavý ale špatně natočený.

Would You Rather (2012)

Ano! Je to sice další klon série Saw ale tentokrát díky bohu velmi povedená záležitost. ;) Od začátku čekáte co se z toho vyklube a nakonec koukáte na hru probíhající u stolu s partou lidí, který postupem odpadají. Závěr, držení pod vodou už snad víc morbidní nemohl být. A ta tečka před titulkami? Kdy dotyčná (y) zjistí že vše bylo k ničemu? Geniální. Nechápu moc jak jsem tenhle film mohl 10 let přehlížet. Kde je sakra druhý díl?! Dávám krásných 70-75%

Hellraiser (2022)

Nikdy jsem neviděl původní film z roku X a nikdy ho neuvidím. Takže jsem se do téhle novodobé verze ponořil jako neznalec. A bum ... Byl jsem překvapený. Příběh a pointu bych zřejmě lépe pochopil kdybych už byl v minulosti s timto seznámen. I tak jsem se do toho dokázal ponořit. Kombinace nočních můr a saw nemůže nikdy nikoho urazit. Masky byli geniální a některé "sexy" ... Líbilo se mi ta kostka (hračka) a v závěru výhra v podání jednoho "přání" ... V této nové verzi bych klidně další díl uvítal. 70-75%

Barbar (2022)

Tady bude hodně těžké obhajovat čtyři hvězdy. Protože né každý na tento film má stejný názor. Tak od začátku... Obsazení, super a spokojenost. Strach a horrorové atmosféra ve sklepení? Super a spokojenost! Příběhová linie? Spokojenost a s přehledem by šla o hodinu prodloužit a ničemu by to nevadilo. "Zaporačka" spokojenost ale čekal jsem něco jiného. Závěr a závěrečné scény? Ty malinkato zklamání. Ale mohlo to bejt horší. Jako celek krásných 75% , děkuji.

Terrifier 2 (2022)

Nedávno jsem úplně náhodou narazil na Terrifier 1 , to jsem ještě netušil že za nějaký čas poté vyjde druhý díl ... Jedničku jsem hodnotil 50% jako takový tuctový slasher s klaunem. Dvojka "mile" překvapila. Jen tentokrát slovo slasher musime brát opravdu vážně. Hektolitry krve, řezné rány na všech možných místech těla a vysmátý klaun, který svým úsměvem rozesměje ve správnou chvíli i vás. Konec s mečem nemusel ani být, přišli mi to celé jako nějaké zbytečně sci-fi. A úplný závěr po titulkach jsem vlastně moc ani nepochopil ale zřejmě to mělo znamenat něco ve smyslu, brzy bude třetí díl. Oproti jedničce je dvojka rychlejší, krvavější, "nápaditější". Proto dávám 65%

Jan Žižka (2022)

Přesněji by to bylo 65% maximálně ale to opravdu maximálně v některých chvílích těch 70% , obsazení mě bavilo, líbila se mi kombinace všech herců ze všech koutů světa dohromady. České obsazení bylo v tomto podání plus. Kamera, kostýmy a celý ten obrázek té doby byl úchvatný a víceméně bez chyb. No, bohužel, příběh a scénář tady prohrál na plné čáře. Nedokázalo mě to vtáhnout abych pozorně zíral s otevřenou pusou a držel zahrnuté pěsti zda to dopadne tak nebo onak.

Uteč (2017)

No to hodnocení zde na csfd , nevím, nevím. Nu dobrá zřejmě si to našlo své fanoušky. Za mně nic moc. Takový průměr, mělo to zřejmě tedy zápletku, trochu scifi. Pointa alá rasismus mně teda nijak extra nezaujal. Těch 45-50% maximálně. Táhlo se to, zkrátil bych to. Konec byl od reality hodně vzdálený. Nevím asi žiju v jiné dimenzi nebo jsem zhypnotizovaný jak on ale já v tom zalíbení tedy nenašel. Z větší části jsem se nudil.

X (2022)

60% a berte to hodně hodně hoooodne s rezervou ... Né každý divák toto dokáže pochopit, stručně ... Byla tam krev, sex, krev, sex a krev ... A teď rozbor ... Až na ty nesmrtelný podezřele fungující seniory to bylo dobrý. Sexuální stránka filmu by byla možná i lepší kdyby tam nebyl v hlavním nasazení černoch. Kamera připomíná klasický Texaský Masakr. Obsazení až na pár výjimek bylo super, člověk se do některých i dokonce zamiloval ... ;)) Nechybělo i nějaké to drama, našla se i jedna velmi srandovní scénka až opravdu nereálná. To by ale nebylo kdyby to tam nebylo že jo ... :D