Má je pomsta (1995)

Tohle jsem kdysi čirou náhodou shlédl v TV (ne úplně od začátku) a naprosto mě to dostalo. Film o marné pomstě na mě působil až mysteriózně. Hodně mne zaujala nezvyklá poloha Pavla Zedníčka ale i ostaní herecké výkony mi přišly velmi dobré.

Útěky domů (1980)

Tento film se mi z hlavy nevykouřil, i když už je to hezkých pár roků, co jsem ho viděl. Moc se mi líbil. Tomáš Holý zvládá i méně komediální roli, ostatní herecké výkony taky na úrovni, navíc tu můžete vidět Evalda Schorma, který vlastně hraje sám sebe. Moc rád bych to viděl ještě jednou. Ten oficiální obsah od distributora, co je tu zveřejněný, mi připadá naprosto zcestný.

Po krk v extázi (2004)

Abych pravdu řekl, dost jsem se nechytal v ději, hlavně kdo je s kým, proti komu a o co komu vlastně jde. Naštěstí jsem si DVD mohl vracet, ale z kina bych měl asi velmi rozpačitý dojem. Ale zahrané i zrežírované to bylo skvěle.

Muž, který nebyl (2001)

Jednoho dne holiče Eda Carna napadne, že by mohl se svým životem něco udělat a to na úkor tušeného milence své ženy. A od té chvíle se mu začně hroutit pod rukama všechno, na co sáhne. Od manželství až po sny o talentu a nevinnosti hezké Birdy. Ani ti mimozemšťani ho nechtějí. Je skoro div, že se nepokazí elektrické křeslo. Skvěle natočená jízda z kopce.

Jackie Brown (1997)

Tenhle film se mi líbil nejmíň ze všech Tarantinových filmů. Děj mi připadal místy rozvleklý a konec byl nějak překombinovaný. Možná, že po dalším shlédnutí bych přidal. Zatím tři hvězdičky. Mimochodem, v tomhle filmu je prý nejkratší milostná scéna v historii filmu vůbec.

Kill Bill 2 (2004)

Hodnocení jsem napsal už k prvnímu dílu. Dodám ještě maličkost. V pubertě jsem sledoval na rakouské televizi Davida Carradina s píšťalou na zádech, jak se toulá Divokým západem. Když jsem ho po letech uviděl znovu, nostalgie udělala svoje. Ale i jinak je to parádní film. Nejsilnější scénou bylo pro mě pohřbívání za živa.

Kill Bill (2003)

Nádherná pocta tzv. braku. Každá část je trochu jiný žánr, dohromady skvělý kaleidoskop. Hodnocení platí i pro druhou část, bez které je film jen poloviční.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Když jsem na tom byl v kině, měl jsem pocit, že jsou tam díry v logice a v ději. Po shlédnutí extended verze se vše vyjasnilo. Považuji Dvě věže za stejně dobré jako Návrat krále.