Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Dobrodružný

Oblíbené filmy (10)

Před úsvitem

Před úsvitem (1995)

Kdo tohle na konci neobrečel, tak nemá srdce. Jeden dlouhej dialog dvou charakterů, které nebudete chtít opustit.

Moulin Rouge

Moulin Rouge (2001)

Nejlepší muzikál všech dob. Každej další, byť jen trochu dobrej, se bude srovnávat s tímhle. I po těch letech mě nepřestává udivovat, že se tenhle geniální mišmaš Luhrmannovy nerozpadl pod rukama a funguje pořád stejně. To jest výborně.

Master & Commander: Odvrácená strana světa

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Co k tomuhle dodat? Asi nejohranější DVDčko mojí sbírky, které štve sousedy už šestým rokem. Referenční DTS zvuk který slastně trhá ušní bubínky, Russel Crowe ve svý nejlepší roli (ať mi nikdo neříká, že v minulým životě to nebyl kapitán), parádní námořní bitvy, jen tak mimochodem návštěva Galapág a do toho dva námořníci se zálibou v klasické hudbě. Peter Weir už tohle nepřekoná. A jak tak koukám na poslední filmy Russela Crowea, tak asi ani on ne. Celkem viděno asi 10x celé.

Tanec s vlky

Tanec s vlky (1990)

Náááádhernej film, kterej Costnera navždycky posunul mezi moje nejoblíbenější režiséry a herce. Velkolepá filmařina kterou je nutno vidět v co nerozšířenější extended verzi. Každá minuta tam má svůj smysl.

Lawrence z Arábie

Lawrence z Arábie (1962)

Můj první komentář vůbec. Jako kdyby to bylo dneska. Jihlavská půjčovna DVD Petras. Když si člověk půjčil 4 DVD, jedno měl zdarma, a platil tedy "pouze" 150 Kč. No a já pospíchal na autobus a jako to čtvrté dvd jsem vzal tenhle film Davida Leana. A tím to začlo. Neuvěřitelnej příběh Lawrence kterej nekecal ale konal, a stal se legendou. Píšou to všichni. Spalující filmařina, nejvelkolepější film všech dob, neuvěřitelný Peter O'Toole... Pro mě osobně je to prostě ten první film, který mě přivedl na tu správnou stranu síly.

Prázdniny v Římě

Prázdniny v Římě (1953)

Gregory Peck se při natáčení do Audrey Hepburn prý zamiloval a požádal jí o ruku. No, nedivím se mu. Wyler natočil jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Nádherná výprava.

Pozemšťan

Pozemšťan (2007)

Čím míň víte, tím líp pro vás. Pár chytrých hlav v jednom srubu, praskající oheň a konverzace, která vás naprosto pohltí a po hodině a půl vyplivne s čelistí hodně hluboko na zemi. U nás prakticky neznámý film, který by měl vidět každý. A co nejdřív. Tak kuš, shánějte.

Věc

Věc (1982)

Film, kterej naplno odhalil mojí filmovou úchylku. Horory odehrávající se v zimě. Tímhle to začalo. Zarostlí polárnící nenávidějící svý nucený spolubydly a pes, kterej s sebou přinesl něco špatného. Atmosféra zimy, strachu, nedůvěry, zimy, zimy zimy.... Brrrr

Uprchlík

Uprchlík (1993)

Harrison Ford zdrhá šerifovi a nedává nám vydechnout. Strhující a hlavně chytrý thriller, co nestojí jenom na scénáři a hercích, ale hlavně na kongeniální režii, za kterou Andrew Dawis musí vděčit smlouvě s ďáblem. Spolu se Svědkem můj nejoblíbenější Ford.

Poslední Mohykán

Poslední Mohykán (1992)

Hudba, výprava, režie, příběh, Daniel Day Lewis. Když sem to kdysi viděl poprvý v letním kině, tak sem myslel, že umřu blahem. Film mýho mládí.