Sissi, mladá císařovna (1956)

Tento druhý díl je o něco málo slabší než díl první a též není tak přeslazený, byť samozřejmě stále je, ale pořád se na něj ještě příjemně kouká a člověk si u něj spolehlivě odpočine. 65%

Sissi (1955)

Sissi je na jedné straně extrémně naivním filmem, na straně druhé se na něj nesmírně příjemně kouká, pohladí po duši a je naprosto neškodný. 68%

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Tento pseudodokument, na který jsem se nesmírně těšil, mi spíše zkazil večer než cokoliv jiného. Kvalita dokumentu je bídná, jeho tendenčnost je do očí bijící. Co tímto počinem chtěl autor říci, těžko soudit, ale dokumentární hodnota tohoto díla je rovna nule. Jedná se o naprosto zbytečný počin, který jakékoliv racionálně myslící bytosti ke zhlédnutí rozhodně nemohu doporučit. 35%

Loupež století (2020)

Příjemná, odpočinková podívaná se sympatickými hlavními hrdiny. Pro mě však i trošku zklamání, protože jsem od filmu čekal o mnoho více. Na druhou stranu na jedno zhlédnutí mohu El robo del siglo s klidným svědomím doporučit. 72%

Trosečník (2000)

Herecký výkon Toma Hankse je fenomenální, a právě tuto skutečnost vnímám jako příčinu zdejšího vysokého hodnocení filmu, protože objektivně pro něj není žádný důvod. Trosečník je naprosto běžným, příjemným, rodinným filmem k nedělnímu žehlení. Nic více, nic méně. 68%

Orel Eddie (2016)

Orel Eddie je naprosto typické feel good movie se vším, co k tomu patří. Sportovní linka je zde v maximální možné míře upozaděna a prim zde hrají charaktery jednotlivých postav, zejména pak hlavního hrdiny. Herecké výkony jsou výborné, příběh poutavý a citlivě zpracovaný. Fakt, že je inspirován skutečným životním příběhem konkrétního člověka, je pak třešničkou na dortu. Jedná se vlastně o rodinný film, který lze ke zhlédnutí doporučit úplně každému. Zajímavostí tohoto filmu je pak i to, že jeho hlavní hrdina se svému skutečnému já tak neskutečně podobá, až je těžké uvěřit skutečnosti, že filmovou postavu opravdu hraje někdo jiný. 81%

Králové videa (2020)

Králové videa mě královsky pobavili. Tohle jsou prostě vzpomínky, které už mi nikdo nevezme. Kdo to nezažil, těžko může tento dokument pochopit. Atmosféra tehdejší doby se nedá nasát skrze televizní obrazovku! Ale každému, kdo tato léta pamatuje, vřele doporučuji k jednomu zhlédnutí. Ta nostalgie je neskutečná…

Krást se musí umět (1975)

Očekával jsem trochu ztřeštěnou francouzskou komedii a dostal jsem komedii ztřeštěnou natolik, až si myslím, že to bylo spíše na škodu. V první půli mě lapálie hlavních hrdinů bavily a bral jsem film jako nenáročnou, odpočinkovou komedii, kterou ve skutečnosti tento film je. V druhé půli už mi ale nikdy nekončící zmatky lezly spíše na nervy a mít film ještě o 15 minut delší stopáž, hodnotil bych velmi nevalně. 58%

Dva papežové (2019)

Dva papežové jsou velmi milým a hlavně skvěle zahraným filmem, na který se moc příjemně dívá. Někdo v něm může vidět prostou konverzačku, někdo filmový klenot. Podle mě je svým způsobem pravda oboje. 83%

Toc Toc (2017)

Toc Toc je poměrně netradiční a zajímavou komedií, takže se dá považovat minimálně za svěží vítr žánru. Dokonalá rozhodně není, ale díky své krátké stopáži má docela spád a místy mě opravdu slušně pobavila. Otravné momenty sice obsahuje též, ale je jich velmi poskromnu a dá se říci, že pohodové sledování filmu nijak zásadně neruší. Jsem přesvědčený, že z toho tématu šlo dostat i více a podle mě na to tento film alespoň zpočátku měl. 71%