Spojenci (2016)

Spojenci jsou docela příjemným, hvězdně obsazeným filmem na jedno zhlédnutí. Vlastně lépe na zhlédnutí ve dvou. Brad i Marion jsou ve svých rolích dobří, byť chemie mezi jejich postavami jaksi chybí. Děj je poměrně příjemný, na diváka nenáročný a na WWII nenásilný, škoda jen tragického konce, který mi k příběhu upřímně moc nepasuje. 72%

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Hitchcock není obecně úplně mým šálkem kávy, a i zde je to znát. Kdybych hodnotil samostatně pouze druhou polovinu filmu, která je opravdu výborná, byl bych blízko plnému počtu a možná bych ho i dal. Nicméně film hodnotím jako celek, a tak musím vzít v potaz i nudnou a místy vyloženě otřesnou první polovinu. Ve výsledku se pak dostáváme přibližně na průměr a nevidím důvod, pustit si tento film znovu.

Nájemní vrazi (1995)

Nájemné vrahy vnímám jako slušný televizní film, na který se docela příjemně dívá, nic více, nic méně. Nemám, co bych na filmu vyzdvihnul nebo naopak hanil. Zdejší poměrně vysoké hodnocení přisuzuji spíše hvězdnému hereckému obsazení filmu, než-li jeho skutečné kvalitě. 64%

No Safe Spaces (2019)

Dokument, který je sice jednostranný, ale mě osobně se velmi líbí. Podle mě v plné nahotě a bez servítek vykresluje moderní západní společnost a nastiňuje její budoucí směřování, které je však aktuálně velmi smutné. V tomto směru však netřeba tento dokument považovat za něco nového. Každý z nás v tomto světě přece každý den žije a pokud chce, tak ten vývoj vidí na vlastní oči i v Evropě a dnes už vlastně v menší míře i v ČR. No Safe Spaces tyto skutečnosti pouze koncentruje do přibližně hodinu a půl dlouhé stopáže. O tom, že pomalu ale jistě ztrácíme svobodu slova a pozitivně diskriminujeme menšiny na úkor většiny, netřeba diskutovat, to je v této chvíli holým faktem již i u nás. Ve svém závěru dává dokument jistou naději, že ještě není vše ztraceno a něco jako zdravý rozum stále v myslích některých jedinců dlí. Inu, nezbývá než doufat ve světlejší zítřky…

O slavnosti a hostech (1966)

Herecké výkony dobré, ale jinak tento počin není mým šálkem kávy ani v nejmenším. 48%

Souboj s rodinou (2019)

Souboj s rodinou je hodně zajímavým a na koukání příjemným počinem. Jako náctiletý jsem v určitém období dospívání bez sledování wrestlingu nemohl být ani den, takže dokážu zápal jednotlivých postav docela dobře pochopit a líbí se mi, že se zde i tuto rovinu podařilo přenést na filmové plátno. Snad všechny postavy jsou zde uvěřitelné, což dnes bohužel rozhodně není samozřejmost. Každá z významnějších postav něčím zaujme a divák se s nimi dokáže snadno ztotožnit. Zapojení reálných postav je pak z pohledu castingu pouze třešničkou na dortu. Navíc už dlouho jsem neviděl smysluplný film z posledních let, který by dokázal vyvolat tak příjemný pocit na duši. Ale abych jen nechválil, film má samozřejmě své mouchy a jeví se mi spíše jako pohodový televizní film na nedělní, rodinné odpoledne, než nějaký velkofilm nebo film, na který bych chtěl jít do kina. Ve výsledku to vidím na nějakých 71% s tím, že opakované zhlédnutí nebudu vyhledávat, ale zároveň se mu vůbec nebráním. Tohle dílko je prostě všestranně neškodné a zároveň takové příjemně dobromyslné.

Mazaný Filip (2003)

Tohle je opravdu jen stěží koukatelná sračka a přemýšlím, jestli ta hvězdička, kterou jsem dal, není moc.

Sledování (1998)

Following je film s naprosto fenomenálním závěrem, kdy do sebe všechno zapadne a divák zůstane zírat v němém úžasu nad sofistikovaností scénáře. Bohužel tak úžasný je opravdu pouze ten závěr. Po většinu filmu jsem se spíše nudil i přes jeho krátkou stopáž a žádná z hlavních postav mi k srdci nepřirostla, což je u tohoto typu filmu poměrně velký problém. Ve výsledku je film nadprůměrný, ale i tak je pro mě spíše zklamáním. 68%

Vlastníci (2019)

Vlastníci mě hluboce zklamali. Očekával jsem zábavnou komedii, a tu jsem nedostal ani v nejmenším. Vlastně dost pochybuji o tom, že tento počin má vůbec s komedií něco společného. Film je spíše dramatem ze života a nijak příjemně se na něj nedívá. Dost nechápu zdejší hodnocení a už vůbec ne nadšení z tohoto filmu. Pokud bych měl najít jediné slovo, které ho vystihne, bylo by to „debilní“. 45%

Všude dobře, doma peklo (2015)

Home Sweet Hell mě upřímně bavil o dost méně, než jsem čekal a jen tak tak to ještě stačí na slabé 3*. 52%