Ve stínu (2012)

Tak jen krátce: český mírný nadprůměr, mě osobně to teda připadlo něco jako francouzká kriminálka s Delonem ze sedmdesátých let. Spíš než ale jako napínavou kriminálku bych to viděl jako dobré zachycení strašného období let padesátých.

Skyfall (2012)

Jelikož Bonda řadím mezi hrdiny jako jsou Superman, Batman, Spiderman a další ,,...mani" a filmy s nima nikterak nemusím, tohoto Bonda jsem po neustálé chvále mých přátel viděl chtěl. A i když toto byl skutečný audio-vizuální zážitek a kvalitně odvedené dílo svého žánru, tak mě bohužel nikdy podobný film nepřinese takový zážitek, jako ty v mé TOP10.

Fontána (2006)

Popravdě pouze velmi okázale zpracovaná nuda. Mám rád filmy s příběhem a tady toho děje bylo přeci jen velmi poskrovnu, příběh by se dal popsat i jednou holou větou. A ještě z toho sršelo melancholie snad na tři filmy.

Nespoutaný Django (2012)

Kdyby třeba pouze scénka s Ku-klux-klanem byla obložena jakýmkoliv filmovým odpadem, tak je to furt na pět hvězd.

Maniak (2012)

Nick Cave před lety napsal román ,,A uzřela oslice anděla". Včera po vzhlédnutí Maniaka se mě ta vzpomínka na něj opět vybavila. Pamatuji si, že jsem tenkrát v kuse nevstřebal víc jak deset stran, jaký to bylo psycho. Maniak má velmi zajímavý a skvěle se v tomto duchu rozvíjející se příběh, leč bohužel (i když mě násilí a krev ve filmech vůbec nevadí), tohle už byla podívaná vhodná buď pro studenty medicíny před zkouškou z anatomie anebo spíše pro zvrácený magory libující si v sadismu a násilí. A tak celkový dojem z filmu ve mě zanechá vzpomínku ne jako výborný psycho-triller, ale dříve hovadinu podobnou Hostelu a to je škoda.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Chtěl jsem to vzdát po úvodní akci ještě před titulkama, jak to bylo blbý, ale hecnul jsem se, protože jsem chtěl vydržet do nástupu Chucka Norrise. Děkuji tvůrcům za celkem přijatelnou stopáž a slibuju, že na trojku už se dívat nebudu, abych pak ostatním nekazil pro mě nepochopitelně vysoké hodnocení nějakými dvěma hvězdičkami.

Žebrácká opera (1991)

Nádherná práce se slovem, úžasné dialogy, v divadle jsem to bohužel nikdy neviděl, protože jako divadelní hra to musí být šperk, díky za takovou skvělou adaptaci na filmový pás.

Město andělů (1998)

Kdo jednou viděl Nebe nad Berlínem nemůže žádné pokusy o jeho remake přijmout.