DonT Stop (2012)

Film natočený přesně jako punk. Syrový, rychlý, rozladěný, levný, vyhraněný, pozérský, chytlavý, řízný, zajímavý, blbý a hlavně NO FUTURE.

Czech Made Man (2011)

Co to jako bylo? Všechno takový nedotažený a hlavně neukončený. Jako by závěrečná čtvrthodina úplně chyběla.

Temný rytíř povstal (2012)

Na oddychovku za kterou bych Batmana považoval dost komplikované (skoro jako Počátek), netušil jsem, že při sledování na DVD a bohužel s přerušením se v dokoukání ztratím. Natočeno ovšem tradičně velkolepě. Tak Batman je Christopere zdárně za tebou a co tam máš dál? Jamese Bonda?

Svatá čtveřice (2012)

Takže jednoduše: První hvězda dolů za Viewegha (nemám ho rád ani jeho podle mého trapnou a úlisnou tvorbu), druhá hvězda dolů Hřebejkovi za to, že něco takovýho vůbec natáčel a hlavně dost slabě (slabý scénář neomlouvá), třetí hvězda dolů za chybějící jakékoliv vyvrcholení filmu (konec trapně vyšumněl). Suma sumárum: Dvě hvězdy a bohužel nejslabší Hřebejkův film je na světe.

Transformers (2007)

Tak jsem se hecnul, kousek vydržel, zbytek pak už jen jako kulisu, ale toto fakt není pro mě. Přeci jen dvanáct už mě před pár lety bylo.

Konfident (2011)

Z filmů o estébácích natočených v posledních letech (viz. rubrika podobné) určitě nejslabší a to především proto, že jsem Jiřímu Mádlovi toho estébáka prostě nevěřil. On mu ale ani ten scénář, co pořádně nerozvinul žádný načatý téma (např. postavy Arnošta Goldflama, estébáka v úvodu, učitele...), nedal moc šanci.

Sedm psychopatů (2012)

Je to jako od Tarantina a přesto není. Všechny hlavní postavy už jsem taky někde nějak zpracovaný viděl, ale stejně mě to bavilo. Nápad inspirovat se cizími nápady byl zřejmě dobrý nápad. Nápaditě zpracovaný nápad.

Signál (2012)

Dobrý námět, ale dost prkenně zpracovaný, na to, jak skvěle byl film obsazený. Profily všech postav byly napsány tak ostře čitelně, že působily až trapně a bohužel ani jednou komicky, měla-li to tedy komedie být. Měla-li to být satira na motivy Gogolova Revizora, tak bohužel ani ta na mě nezafungovala. Popravdě mě to vůbec nebavilo a konec jsem vyhlížel od půlky.

Avatar (2009)

Za poslední dekádu jediný sci-fi s opravdu dobrým nápadem pro mě zůstává District 9. Avatar je bohužel animovaný Tanec s vlky smíchaný s Matrixem s jedinou odlišností a to že indiáni zde nejsou rudí, ale modří a to je málo, i když ta grafika je fakt úchvatná.