Ready Player One: Hra začíná (2018)

Je to hezky udělaný, ale vlastně poměrně obyčejný film. Hromada skvělých efektů, záběrů kamery atd., ale nevím, jestli to bylo pořád relativně uměle vypadající grafikou, nebo něčím jiným, každopádně mě to většinu času nechávalo chladným. A to jsem od dětství aktivní hráč, který začínal na Atari :) Nelituju, že jsem si to pustil, bylo to fajn, ale od Spielberga jsem čekal fakt velkou pecku - a očekávání je svině, že.

Skoro přátelé (2016)

Typický příklad filmu, který tady má hodnocení pod 60 % a hromadu tříhvězdičkových recenzí (včetně té mé) a stejně to může být příjemná záležitost. Není to nic světoborného, nijak extrémně zajímavého konceptem, dialogy nebo kamerou, ale i ta obyčejnost, se kterou tvůrci pracují, funguje velice dobře a obyčejní herci podávají obyčejné výkony, které přesně sedí na to, co (a koho) hrají. Nedělní film jako vyšitý - dejte si k tomu něco dobrého a odpočiňte si. Víc nečekejte ;)

Máš ji! (2018)

Velice příjemná a oddychová záležitost, kterou můžu jedině doporučit - kdo by si to u filmu s popisem "už 30 let hrají hru na babu" pomyslel? :)

Deadpool 2 (2018)

Nemůžu jinak, brilantní po všech stránkách.

Annapolis (2006)

Mám pro tento film jen tři písmena: WTF?

I dva jsou rodina (2016)

Moc hezký film, který si už znova nepustím. 69,9 %.

Neznámý voják (2017)

Skvěle natočený film, ale za mě trochu hype. Kombinuje v sobě lyriku s jakou Terrence Malick vyprávěl Tenkou červenou linii s chytře a zajímavě natočenými akčními sekvencemi, jaké jsme mohli vidět třeba v Bratrstvu neohrožených. Ale je to jaksi nekompletní. Vytržené z kontextu. Zatímco Zachraňte vojína Ryana i Tenká červená linie fungují jako filmy samy o sobě, aniž byste nutně museli znát detaily Dne D nebo války v Pacifiku, u Neznámého vojína se bez trochy reálií k finsko-sovětským potyčkám během období 2. světové války úplně neobejdete. Je to velká škoda, ale na druhou stranu je film i tak dost dobrý na to, abyste těch 3 hodin času strávených před plátnem (nebo obrazovkou) nelitovali. 70 %.

Vzteklina (2018) (seriál)

Jako historik oceňuji vsuvku o dějinách pohraničí, ale překvapilo mě, jak strašně prvoplánové to v druhé půli začalo být. Jako by scénáři docházel dech a režisérovi invence. Přesto to stojí za podívanou, ČT vyprodukovala další obstojnou krimi, ačkoli na Svět pod hlavou to nemá ani omylem. Škoda, po prvních třech dílech bych hodnotil 90 %. Celkově ale musím dát takových obstojných 65 %.

Případ Nile Hilton (2017)

Opravdu výborný snímek, kde je sice od začátku jasné, kdo je vrah, ale největším otazníkem je, jestli je vůbec možné ho kdy chytit. Výborná práce s kamerou, skvěle napsaný scénář, ale především extrémně věrohodně podaná situace kolem arabského jara v Egyptě v roce 2011. Všechny klobouky dolů a prosím o víc takových filmů! 80 %