Ad Astra (2019)

B y l o t o s t r a š n ě p o m a l é . Ale ne mysteriózně tíživé jako Solaris, bezvýchodné jako Gravity nebo ani ne filozofující jako Interstellar - ačkoli ode všeho to chtělo trochu. Ad Astra je prázdná bublina, která si jen hraje na umění - a Brad Pitt tomu dává smutnou tečku, protože jeho herecký výkon tady není bůhvíjaký. A je to škoda! Film by potenciál i měl, ale utápí se to samo ve své velkoleposti a rádoby mnohovrstevnatosti. Škoda, přeškoda.

Poslední semestr (2018)

Tak trochu jiný film o rakovině, který z lidí netahá soucit, nehraje si s citovým vydíráním a ukazuje jen "epizody" z konce života jednoho profesora, velice dobře (ale ne brilantně, bohužel) ztvárněného Johhny Deppem. Scénář je výborný, nějakých zvláštně zmínkuhodných okamžiků v práci s kamerou nebo v režii jsem si úplně nevšiml, ale to nevadí. Film funguje, téma funguje a ve výsledku je to pěkný "wake-up call movie", kdy víc než o střet s rakovinou jde o střet s vlastní průměrností, vlastní fádností a rezignací na život. Palce hore, bylo to moc fajn a rád se na to podívám znovu!

Yesterday (2019)

Skvěle nesympatickej hlavní hrdina, kterýmu člověk přeje všechna neštěstí, která se mu po cestě stanou :-) Další z řady filmů, kterej byl "fajn" a tím to asi hasne - některé věci se jim povedly, něco zase moc ne, za mě nejvíc plusových bodů dávám za Eda Sheerana.

John Wick 3 (2019)

Výborné bojové choreografie, moc jsem si užíval akci... ale zatímco první díl měl vtip a i nějaký příběh, tento díl už se bral hodně vážně a z hlediska příběhu se toho moc neudálo. A to, co se událo, divákovi v pochopení "světa" Johna Wicka moc nepomohlo. To mě nakonec mrzí nejvíc - když se mě někdo zeptá "a o čem to bylo", vlastně nevím, co odpovědět... Za to jdou body dolů.

Pád anděla (2019)

Překvapivě to nebylo špatný! Dobře jsem se bavil, film pěkně utíkal, a pokud tomu (jako vždy) odpustíme pár nedokonalostí, máme příjemný akčňák na sobotní večer. A když někdy poběží v televizi, možná ani nepřepnu :)

Srážka s láskou (2019)

Velice dobrá oddechovka... kterou už si asi nikdy nepustím. Vůbec to nebylo špatné, ale nepatří to mezi filmy, které potřebujete vidět znovu, nebo třeba jen chcete vidět znovu, když zrovna běží v TV. To takový Zach a Miri točí porno nebo The Interview, ty si klidně znova dám a rád. Tož tak.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tak tohle byla trefa do černého. Předlouhá stopáž mi vůbec nevadila, ale nutno dodat, že spoustu reálií jsem znal a věděl jsem třeba, kdo je Tex a čím se proslaví :-) O režisérském umu Tarantina se snad není třeba rozepisovat, ale DiCaprio mě opět překvapil tím, jak skvěle to zahrál - z nějakého důvodu mu ten herecký um pořád nějak nevěřím, ale on opravdu umí. Zbytek už tady napsali jiní a povolanější, nebudu se opakovat.

Shazam! (2019)

Skvěle jsem se bavil! Dobře napsaný, vtipný, ale samozřejmě nikterak intelektuálně náročný snímek, na jehož pokračování se opravdu těším :) Ale ano, kdyby tam nehrál Zachary Levi, asi by to nebyla taková sranda.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Neříkejte mi, že tohle točil Spielberg. Vypadá to všechno pěkně, ale Streepová ani Hanks nepodávají bůhvíjaký výkon. Možná to bude kvůli tomu scénáři, který poměrně zajímavou událost zadupe do země svou fádností. Přežít se to dá, ale víckrát si to nepustím. 60 %

Escobar (2017)

Pokud vás zajímá příběh Pabla Escobara, je tohle fajn začátek. Pokud už jste ale viděli Narcos, nemá vůbec cenu si pouštět tuhle kratičkou exkurzi do světa drog - není ani tak dobře zahraná, ani tak dobře napsaná a ani tak dobře natočená.