Kung Fu Panda (2008)

Výborný animák, u kterého se pobavíte. Dabování bez chyby, akorát jsem si celou dobu myslela, že pandu namluvil Jackie Chan, ale Jack Black nezklamal. DreamWorks se to teď náramně povedlo ;)

Wanted (2008)

Já si na tyhle super trháky, kde neni ani špetka reality, asi nezvyknu. Co se týče grafického zpracování, nemohu nic vytknout, ale samotný děj a to, jak jsou zde všichni dokonalí, zvlášť A. Jolie, která se opět ohání s 10-ti kilovými zbraněmi v každé ruce s naprosto klidným výrazem, je už vážně moc. Ještě k tomu kulka, která létá za roh... :D lol

Herkules (1995) (seriál)

3* za to, že v dětství jsem tento seriál přímo hltala. Jinak fantasy je můj nejoblíbenější knižní žánr. Myslím, že ve své době měl Herkules spousty fanoušků.

Ruka na kolébce (1992)

Vcelku slušně provedený thriller, který se postará o poměrně dobré napětí u většiny scén a o okamžitou nenávist hlavní záporkyně v podobě Rebeccy De Mornay.

Ospalá díra (1999)

Téma filmu s bezhlavým jezdcem už není tolik originální, ale jakmile se režie chopí Tim Burton, o zábavu, napětí a úžas není nouze. Skvěle vykreslená ponurá atmosféra, z které vám místy přejede mráz po zádech. To je ono, co má především horor mít. V neposlední řadě opět vynikající herecký výkon Johnny Deppa, bez kterého by film neměl tu pravou jiskru a výborná hudba Dannyho Elfmana. Tim Burton nikdy nezklame.

Gejša (2005)

Zdárně povedený snímek přibližující nám dosud neznámý život gejš. Ačkoli japonský styl nevyhledávám, zde mi tato atmosféra vůbec nevadila, velice mě to bavilo. Povedené záběry doprovázené o nic horší hudbou. Poutavý příběh o nešťastném osudu dívenky, která nakonec dojde k naplnění svého života.

Španglicky snadno a rychle (2004)

Když jsem začala tento film sledovat, na začátku jsem si říkala: "To zase bude o matce a dceři, které přijdou do cizího domu hledat práci a zázemí, matka se zakouká do pána domu a vše skončí happyendem." Omyl. Vše bylo (naštěstí) úplně jinak. Přišlo poučení, přišlo dojetí i chvíle radosti, že jsem se zase jednou s předčasným hodnocením filmu spletla. Pro chvíle do nepohody a pozvednutí nálady doporučuji.

Pozemšťan (2007)

I když je tento snímek založený na rozhovoru několika osob v jednom pokoji, má své kouzlo, které vás nenechá ani na chvilku bez přemýšlení. Velmi dobře zpracované filozofické úvahy. Na konci ještě vše vyústí tak, že vám to alespoň na chvíli nasadí brouka do hlavy :)

Hvězdný prach (2007)

Ačkoli je fantasy jeden z mých nejoblíbenějších žánrů, Stardust mě až tolik nenadchl. Připadalo mi to jakýsi "mišmaš" téměř všeho, co se ve fantasy může objevit. Naopak herecké výkony M. Pfeiffer a R. De Nira jsou moc dobré. Tedy hlavně De Niro jako "strašlivý" :) kapitán Shakespeare. I když je tento film spíše taková pohádka, u které vždy víme jak to skončí, filmy s naprosto předvídatelným koncem mě vážně zklamou. Ale jinak si to 3* zaslouží.

Horton (2008)

Horton bohužel docela zklamal. I když hlavní postavu daboval Jim Carey, nijak zvlášť neohromil. Oddychová podívaná, ale mockrát jsem se nezasmála. Tak snad příště.