Argo (2012)

Po oslavných komentářích zde docela zklamání. Nějak moc mě to nechytlo. Určitě jsem rád, že jsem si rozšířil obzory a dozvěděl se něco nového. Každopádně zpracování mi přišlo takové nijaké. Bez nějakých větších podrobností, všechno hrr, hrr a najednou hotovo, kromě posledních asi 5 minut naprosto bez napětí. Prostě takové nijaké - chyběly tomu emoce, napětí, trošku více podrobností, atmosféra strachu a obav. Nevím, jestli to v reálu byla taková selanka, ale ve filmu to vypadalo, jako by o nic nešlo. Takže prostě tak. Jednou vidět fajn, ale vícekrát nemusím. Čekal jsem od toho více. Tento typ filmu mám rád, ale prostě chybí tomu spousta věcí. Howgh!

Warcraft: První střet (2016)

Pro mě docela zklamání. Chyběla tomu spousta věcí a připadalo mi to takové splácané, rychlé, plytké a jednoduché. Naprosto chyběla absence nějaké historie, mytologie, bližší seznámení. Najednou to bylo tady a něco se dělo bez nějakých větších souvislostí. Později tam samozřejmě bylo osvětleno, oč zhruba jde, ale uvítal bych prostě více informací, viz výše. Také postavy se prostě objevili, chvíli pobyly a buď zůstaly déle nebo umřely. Opět bych uvítal více informací. Chyběly tomu nějaké emoce a hloubka. K žádné postavě jsem si nevybudoval žádný "vztah", všichni mi byli celkem jedno. Co se týká děje a takové té omáčky kolem, tak zklamání. Naopak vizuálně to bylo velmi povedené, animátoři se vyřádili. Tady tedy naprosto OK, i když dnes už je to očekávaný standard. Co se týká akce, tak té zde až tak moc nebylo - kromě akce v lese, finální bitvy a pidi souboje ve věži snad ani ne. A nějak mě to ani moc nebralo, přišlo mi to takové odfklánuté, kromě tedy finální bitvy, ta byla OK. Zbytku prostě chyběla šťáva a připadalo mi to místy jako nějaká televizní pohádka. Navíc jsem ta pozoroval nějaké podobnosti s dalšími filmy. Takže celkově slabších 60% - díky animacím, poslední bitvě a odlehčenému tónu některých dialogů. Jinak opravdu zklamání. Howgh!

Úsvit planety opic (2014)

Pokračování stejně kvalitní, ne-li lepší než díl jedna. Myslím, že zde bylo více emocí, myšlenek, silnější příběh, více věcí k zamyšlení, akce a také napětí. Děj byl sice předvídatelný, ale klady tento nedostatek vynahradily. Animace neskutečná a hudba rovněž na vysoké úrovni. Od začátku do konce mě to chytlo a nepustilo. A zanechal takový nepříjemný pocit a otázky - proč se to stalo, mohlo to být jinak, došlo by k tomu stejně, kdo je zlý a kdo hodný apod. Velmi povedené a už se těším na třetí pokračování, i když zde už očekávám mírné zklamání, protože vše podstatné už nejspíše bylo řečeno. Ale uvidíme, necháme se překvapit. Toto se rozhodně povedlo. Slabších 80%. Howgh!

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Rozhodně se mi to líbilo více než jednička a s tou jsem byl spokojen. Zajímalo mě, jak to "spiknutí" bude dále probíhat, co, jak, kde se stalo, oč vlastně ve finále jde. A toho jsem se dočkal. Bavily mě jak "statické" pasáže (základna), tak utíkací a rovněž akční. Celkově velmi dobře poskládané, nechyběla zvědavost, napětí, akce - ta nebyla příliš předimenzovaná, ale spíše střídmá. Výborné lokace, slušné triky a kulisy, velmi dobrá hudba. Stále mi mladíci příliš nevadí a jsou to celkem sympoši, což je fajn. V neposlední řadě je super, že tam není nějaká romantická dějová linka, což mě vždy otravuje a nepatří to tam prostě. Celkově tedy pokračuje velmi příjemné překvapení a už se těším na třetí pokračování a jsem zvědav, jak to celé dopadne. Slabších 80%. Howgh!

X-Men: Apokalypsa (2016)

U mě spokojenost. Líbilo se mi to rozhodně více než Budoucí minulost. Relativně málo akce, zato slušné. Navíc relativně střídmá. Hodně dialogů, mytologie a řekněme zamyšlení, verbování. Celkově to bylo pojato tak civilně, střídmě. Zase jsme se dozvěděli kus z historie, jak se to vše událo. To mám rád. Já se bavil. Bylo to zajímavé, temné, takové poutavé a chytlavé, vtáhlo mě to. Jak jsem říkal, já jsem spokojen. Není to 80%, ale spíše takových 75%. Howgh!

X-Men: Budoucí minulost (2014)

70%. Pro "První třídě" docela zklamání. Nějak mě to nechytlo, něco tomu chybělo. Děj mi přišel dost překombinovaný a v podstatě způsobil trošku "chaos" s předchozími díly, resp. rozpor. Každopádně, viděl bych to tak, jak jsem hodnotil většinu X-Menů, takových 70%. Jde to, člověk se u toho odreaguje, baví to, super akce, mytologie, ale nic víc, není to úplný TOP, alespoň pro mě. "První třída" byla jiná, to mě hodně chytlo a bavilo. Ale tomuto cosi chybělo prostě. Neumím to, jako obvykle :-), vysvětlit, ale prostě to tak je. Chtělo to jít více do hloubky asi, bylo to takové plytké a hrr, příliš přímočaré. Howgh!

Labyrint: Útěk (2014)

Lepších 70%. Bavil jsem se a ne málo. Dokonce ani osazenstvo mi nebylo nesympatické, jak jsem čekal, vyložených hezounů tam nebylo mnoho. Dokonce ani hlavního hrdinu bych za něj nepovažoval a byl mi celkem sympatický a pro mě v pohodě - neotravoval mě. :-) Už na začátku jsem se pozastavil nad jednou věcí, kterou tam měli a nepoužili, ale tak asi pro děj filmu je to nezbytné. Každopádně od začátku to brnká slušně na strunu zvědavosti. Poté se k tomu přidá trošku akce a celé je to proložené běžným životem na place. Jako komplex to, alespoň pro mě, fungovalo a líbilo se mi to. Nechybělo tomu ani napětí. Trošku jsem rozpačitý ze závěru, protože to bylo takové šup a není mi jasné několik věc (možná to jsou logické nesmysly), ale snad bude vysvětleno v pokračování. Je zde trošku cítit podobnost s Kostkou a Hunger Games, ale to jen v celkovém pojetí. Jinak samo o sobě je pojato osobitě. Byj jsem spokojen a těším se na další díl. Není to žádné veledílo, stačí to vidět jednou (po druhé tomu odpadne zvědavost a rozuzlení), ale baví to. Howgh!

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Lepších 70%. Určitě jsem rád, že se objevil film s tím, co se odehrávalo v mezičase. Obsah mě potěšil. zpracování méně. Tedy především zpracování první poloviny filmu. Nějak mě to extra nebavilo, chyběla tomu nějaká atmosféra, aby mě to více vtáhlo do děje. bylo to takové povrchní mi nějak přijde. Neumím to asi přesně popsat. Obsahově super, mám rád tyhle příběhy, ale prostě mě to nechytlo. Postavy takové nijaké, všechno tak hrr... Druhá polovina, to už bylo jiné kafe. Místo příběhu se odehrávala v podstatě jen akce, objevil se i můj oblíbenec Darth, mělo to šťávu a byla to velmi podařená řežba. To jsem se neskutečně bavil a napravilo to první, pro mě, ne příliš povedenou první polovinu. trošku spoiler: Osudy hlavních protagonistů také nebyli úplně dle typické americké produkce, to potěšilo. Takže nakonec to šlo, celkem jsem se bavil a líbilo se mi to. Ale byly už lepší "díly". Howgh!

X-Men: První třída (2011)

Název ve mě nebudil příliš nadšení, čekal jsem, že půjde o nějakou verzi X-Menů pro puberťáky. Samozřejmě, obsah mě navnadil mnohem více, ale i tak jsem byl obezřetný. Ovšem obavy se rozplynuly velmi rychle. Od začátku mě to naprosto chytlo a celý film jsem si vychutnal jako nějaký pivní speciál. Pro mě osobně je to jeden z nejlepších dílů, až tak mě to bavilo. Konečně byla vysvětlena celá "mytologie" příběhu, nechybělo napětí, sem tam humorná vsuvka, bylo to relativně střídmé co se týká schopností mutantů, rychle to ubíhalo, natočeno s naprosto lehkostí. Bavil jsem se od začátku do konce. Velká spokojenost. Slabších 90%. Howgh!

Nick Cave: One More Time with Feeling (2016)

Uvažoval jsem, jestli na film vůbec jít. Viděl jsem až při druhé projekci. Za prvé jsem byl utahaný z práce. Za druhé jsem věděl, o jaký typ filmu půjde, a že pro mě jako absolutního racionalistu bude spousta věcí nepochopitelných a nebudu a nebudu si pod nimi schopen nic představit. Ale nakonec jsem šel, protože Nicka poslouchám a byl jsem na několika koncertech. Dostalo se mi naprosto toho co jsem čekal. V podstatě jsem nepochopil, oč v tom filmu jde a pro mě film vlastně o ničem. Dostal jsem ovšem nálož skvělé hudby a vizuálu. Takže ve finále jsem u toho skoro dvě hodiny seděl a ani jsem nemukl a užíval jsem si to. Má to zvláštní atmosféru, která člověka pohltí i přes to, že vlastně je mu obsah nebo forma sdělení vzdálená a nejasná. Proto 5*. Šel bych na to klidně znovu - užil jsem si to, bavilo mě to a měl jsem takový zvláštní pocit po cestě domů. Howgh!