Líbánky (2003)

Slabé! Asi nejvtipnější je film hned v úvodních 5 minutách, kdy pobaví naschvály manželů na letišti.Zbytek už je jen celkem nuda s méně či více nevtipnými situacemi, klasickým scénářem plným smolných situací hlavních hrdinů a spoustou romantiky na konci. Ale vtipných scének by se dalo spočítat na prstech jedné ruky. Slabota! Howgh!

Píseň pro nevěstu (1998)

50% - čistých a jasných. Klasický scénář jako ve všech romantických komediích - tady se nedá čekat nic nového. A už jde jen o to, jaká bude omáčka kolem a jak to bude vtipné, nevtipné či trapné. Zde to bylo celkem vtipné. Pár dobrých hlášek a pár povedených scének. Zbytek nebyl až tak moc nudný, takže to celkem šlo. Dá se na to kouknout jednou, po druhé už není proč. Howgh!

Čtyři hvězdičky (2006)

Nemám moc rád ty francouzské "ukecané" komedie se spoustou více či méně "zábavných" a vtipných scének - takové ty taškařice.. Nicméně, todle mi celkem sedlo. Dialogy jsou celkem vtipné, situace zábavné. Není to ta komedie, kdy se doslova smějete, ale spíše pousmáváte a necháte se bavit. Utíká to velice rychle a pěkně se na to kouká a to hlavně na ústřední protagonistku - ta je opravdu k nakousnutí. Každopádně jsem byl překvapen, tyto typy francouzských komedií nemusím, ale tahle šla. Howgh!

Láska rohatá (2009) (TV film)

No jo, už jsem si zvykl, že čeká tvorba jde poslední roky do kopru. A to včetně pohádek. Kde se poděla ta lehkost, jemný a chytrý humor, zajímavé příběhy. Připadá mi to spíše jako taková taškařice a snaha o něco lepšího. Bylo tam pár dobrých nápadů a roztomilá hlavní hrdinka. Nicméně, zbytek, v čele s neustále se tlemícím Mádlem byl dost nudný. Je to takových slabších 50%. Připadalo mi to dosti odfláknuté, jen, aby se prostě neřeklo. Žádná přidaná hodnota. Ale už byly i horší. Howgh!

Královna Alžběta (1998)

Lepších 70%. Já osobně čekal film o těch velkých činech, které provedla, takže v tomto trošku zklamání. Ale má chyba, nevěděl jsem, že je i druhý díl. Každopádně k tomuto - mám rád historické filmy natočené podle víceméně skutečnosti bez přikrášlování. Takže s tímto spokojen. Co mi trošku vadilo, byl celkem pomalý spár z počátku. Docela se to pro mě táhlo. Posledních tak 45 minut bylo ale skvostných, samá "akce" a dynamický vývoj děje. To se opravdu povedlo. Herecké výkony byly velice dobré, krásné kostýmy a kulisy. Pro mě opravdu trošku problém ta pomalá první půlka filmu. Ale celkově velice povedený film. Howgh!

Přežít Vánoce (2004)

Mě se to líbilo. Je to originální nápad, který mohl sice dopadnout mnohem lépe, ale také hůře. Samozřejmě, nemůžete od toho čekat nějaký majstr štych, ale svůj účel pobavit to plní. Také nemůžete čekat nějakou kupu inteligentního humoru. Spíše je to postaveno na šílených nápadech a totálním maniakálním výrazu hlavního protagonisty. A to mě docela bavilo - koukat na Afflecka, který se chová jako totální pošahanec. Slovní přestřelky byly také dosti zábavné. Mít k tomu více nějakého inteligentnějšího humoru, mohlo to být ještě lepší. Ale i přesto se mi to líbilo a klidně se podívám znovu, až to poběží. Já byl spokojen. Howgh!

Columbo - Vražedné stopy (1997) (epizoda)

Jeden z nejlepších Columbů. Téměř dokonalá vražda, vynikající zápletka a super vyšetřování. Nebýt opět náhodičky, Columbo byl vedle jako jedle. Záporáci byli také velice fajn a bylo to celkově takový neklasický díl, který se velice povedl, byl dynamický a rychle utekl. Prostě jeden z nejlepších. A samozřejmě, pár vtipných scének, např. Columbo a čokoládky... :-) Howgh!

Žít po svém (2005)

Slabších 70%. Nějak mě to nechytlo. Koukalo se na to fajn a rychle to uteklo. Příběh je už klasický a mrzoutovi, který časem roztaje. V podstatě to byl film o ničem nebo jsem hold to poselství nepochopil a neudeřilo mě. Každopádně výkon Redforda a Freemana byly fajn, Lopez nemusím. Bylo to takové fajn melancholické podívání, ale nějak více mě to nezasáhlo, což jsem od filmu očekával. Ale na jedno kouknutí hezké. Howgh!

Roboti (2005)

Takových lepších 70%. Svět byl graficky velice pěkně udělaný, byla tam spousta vychytávek a maličkostí, se kterými si tvůrci vyhráli. Dočkali jsme se i několika vtípků, kdy jsem se dost zasmál. Celý film je protkaný narážkami a je v podstatě paralelou k lidskému světu a chováním lidí. Co samozřejmě sráží film je klasický příběh, kdy jeden člověk zburcuje ostatní k boji proti bezpráví. Ale ono se nedá už moc co vymyslet, takže s tím se musí počítat. Celkově tedy graficky a nápady velice zdařilý snímek s trošku ohraným příběhem. Ale kouká se na to velice dobře, rychle to uteče a pobaví to. Ale aby to byly čisté 4*, tak tomu něco chybělo. Howgh!

Columbo - Podivní spojenci (1995) (epizoda)

Takových poctivých 70%, povedený Columbo. Dobrá zápletka, solidní vyšetřování a velice vydařený a nečekaný závěr. Columbo musel přichystat dokonalou kamufláž a past, aby se podařilo viníka potrestat. A taky musel využít pomoci, což se často nestává. Jeden z lepších dílů. Howgh!