Avatar (2009)

No, svým hodnocením si nejsem příliš jist. A to z několika důvodů. 1) Měl jsem obrovské očekávání. Asi by měly zakázat taková velkohubá prohlášení, člověk se potom moc těší a moc čeká a z výskledku může být trošku rozpačitý či mírně nebo moc zklamaný. U mě ta rozpačitost. 2) Příběh - velká slabina, resp. už jsme to mnohokrát viděli. Nejvíce mi to asi připomínalo film Poslední samuraj, ale i mnohé další. Občas, musím přiznat, že jsem se, ale jen v první půli, párkrát trošku zanudil. 4) Co se týká grafického zpracování - tak to je opravdu skvost!!!! Hlavní magnet a to, co film drží je úžasné grafické zpracování plné nápadů, barev, detailů a úžasnou propracovaností. A to jak fauny, tak i flory. Animace domorodců je také úchvatná, v podstatě dokonalá, člověk pomalu ani neví, co je skutečnost a co animace. Todle se opravdu povedlo. 5) Čekal jsem mnohem více bojůvek. A teď trošku obecného hodnocení. Film jako celek působí opravdu úžasně a to hlavně co se týká grafiky a i zvuky byly dobré, hudba šla také. Ale slovo revoluce bych asi nepoužil. Ano, provedení dokonalé, skvělé, fantastické, ale revoluce je asi silné slovo. Spíše bych to nazval - precizní prací. Příběh - už jsme viděli, ale ono se asi už nic moc nového vymyslet nedá. Nicméně tady to vynahradí vynikající zpracování. Je tady i pár fakt vtipných hlášek, kdy se zasměje celé kino, což je také fajn. Ohledně dabingu - nemyslím si, že byl špatný. Prostě klasický dabing, který bych nazval slovem - normální. Co se týká zelené agitky, která je tady hodně zmiňovaná. Nevšiml jsem si. To, že žije domorodý kmen v souladu s přírodou je naprosto normání, takhle žijí lidé i dnes u nás na Zemi - indiáni, různé kmeny apod. Takže todle bych jako agitku nebral. A hlavní hrdinka, Neytiri - asi jsem se zamiloval (i přesto, že byla jen animovaná) :-) Fakt okouzlující a rozkošná! U čeho se mi opravdu tajil dech, tak byla finální bitva - to jsem opravdu měl problémy se nadechnout, jak jsem byl přikovaný do sedačky. Strhující a dokonalá. Takže mé rozporuplné pocity pramení ze zklamání z příběhu a absencí více bojůvek, na druhou stranu je to vynahrazeno nepopsatelným dokonalým vizuálním zpracováním. Takže i přesto dávám 5*, nicméně viděl bych to na 90% . Howgh!

V této zemi (2006)

Tak nevím, ale oficiální text distributora mi nějak nesedí s tím co jsem viděl já. Každopádně o krimi nešlo. Sem tam se v prostřihu mihlo něco jako odposlechy a vyšetřování, ale opravdu jen minimálně. Spíše bych to viděl jako drama týkající se vztahů. A to takové všelijaké. Počátek filmu doslova zmatený, kdy jsem nevěděl, kdo je kdo a o co vlastně ve filmu jde. Zběsilá kamera a střihy, které zmatenosti ještě nahrávaly. Postupně času se alespoň něco vyjasnilo, ale prostor věnovaný jednotlivým postavám nebyl dostatečný na to, aby si člověk vytvořil nějakou představu. Dokoukal jsem na to jenom proto, abych věděl, jak to dopadne (to je mé "postižení", že když už koukám, tak chci vidět i konec). Jinak bych to nedokoukal. Je to docela slátanina o ničem. Čekal jsem kriminálku, ve stylu Chobotnice. Dočkal jsem se jen nepovedeného vztahového dramatu. Možná ještě snížím na jednu hvězdičku, podle toho, jak mi to bude připadat za pár dnů.Howgh!

Mentalista (2008) (seriál)

Je to takových 70%, hodnotím po 3 dílech. Trošku mi vadí, že nebylo až tak vysvětleno, co on je vlastně Patrik Jane je za člověka a jak vlastně na své úvahy přichází. Nicméně, nejspíše je to jeho pozorovacími schopnostmi, což už jsme tady jednou měli a to v seriálu - Agentura Jasno. Tam bylo zase celkem zajímavé vidět, podle čeho tak hlavní hrdina soudí a na co vlastně přišel. Ale dobrá, nevadí, každý má něco. Hlavní hrdina naopak je zde velice charismatický a hlavně díky němu má seriál takové "kvality". Bez něj by to asi nebylo nic moc. Zápletky nejsou nějak extra komplikované, vyšetřování není také nějak extra propacované, tak hlavně, co nás tady baví jsou vylomeniny, vtípky a průpovídky hlavního hrdiny. Zbytek je omáčka, která není nijak moc zajímavá. Co mi možná trošku chybí a čím by byl seriál zajímavější je nějaká hlavní zápletka, i když té se asi možná dočkáme v dalších dílech. Něco jako pátrání po tom vrahounovi jeho rodiny, které by procházelo každým dílem vedle jednotlivých případů. Celkově tedy průměrný seriál, který není ničím až tak moc originální a drží ho hlavně ústřední postava. Ale koukat se na to dá, občas se dobře pobavíte, občas ne. Prostě a jednoduše průměr, který nenadchne, ale ani neublíží. Howgh!

Agentura Jasno (2006) (seriál)

Nekoukal jsem nějak pravidelně, ale občas jsem se náhodou k tomuto dostal. Nebylo to zlé. Není to taková ta klasická krimi, spíše taková krimi komedie. Případy se řeší díky velké pozorovací schopnosti hlavního hrdiny. Ale asi todle nebude hlavní zaměření filmu. Je to tak 50 na 50 s komediální vložkou. Nedají se tedy čekat nějaké extra komplikované případy, ale řešení je svým způsobem originální a doplněno o humornou složku je z toho celkem fajn podívání, odreagování a vcelku dobré pobavení. Není to seriál, který by vás chytl a museli by jste koukat na každý díl, ale když už se kouknete, nebudete zklamáni a svůj účel to splní. Howgh!

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Jedna z těch slabších kriminálek. Není to úplně špatné, ale oproti Kriminálkám nebo Sběratelé kostí je to slabší. Děj je naprosto stejný každý díl a nemá to takovou atmosféru, aby vás to donutilo koukat na každou epizodu. Postupy jsou každý díl úplně stejné a v podstatě je jasné, co bude následovat a jak příběh pojede. Navíc vyváženost dílů je dosti nevyrovnaná. Občas se dá najít velice dobrý díl, jindy zase dost slabý, až nudný. Každopádně seriál nevyhledávám a kouknu se jen, když zrovna jsem u TV a náhodou přepnu. Howgh!

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Začal jsem koukat až ve třetí sérii, dříve jsem neměl potřebu na to nějak koukat. Pak jsem se jednou nudil a kouknul na to a od té doby koukám. Sice nepravidelně, ale kouknu se. Na rozdíl od jiných kriminálek je to tady prošpikované humorem, vtipnějšími scénami a hláškami, což dost seriál odlišuje od ostatních, také kvalitních kriminálek. I vyšetřování je celkem působivé, nicméně ne tak propracované jako u Kriminálek Las Vegas a spol. Ale ten humor zde je fakt dobrý. A krásná hlavní hrdinka... No, radost pohledět. Negativem může být absence hlavní dějové linky, což vás nenutí koukat na každý díl. na druhou stranu možná dobře, alespoň u TV nemusím sedět pořád. Každopádně se mi v té záplavě kriminalistických týmů všeho druhu - Kriminálky, Myšlenky zločince, Closer apod. zdá, že v USA musí mít 100% úspěšnost řešení zločinu. Howgh!

V jako Vendeta (2005)

Po prvních scénách jsem si myslel, že je to snad komedie. Po prvním přednesu "V" jakési nejspíše divadelní hry jsem byl trošku zmatený. K tomu ta vysmátá maska. Ale poté už bylo vše v pořádku. Film mě chytil a nepustil až do konce. Akční scény byly výborně udělány, dialogy byly vynikající, charisma "V" bylo opravdu velké a to i přesto (nebo právě proto), že mu nebylo vidět do obličeje a příběh byl velice zajímavý a poutavý. V podstatě to bylo na 5*, až tak se mi to líbilo. Jedna věc ale hodnocení sráží. A to ta, o které tady psalo už několik lidí - chybí větší a hlubší popis diktatury. To v podstatě bylo úplně vynecháno, jen prostě byla diktatura. A to je velká škoda, protože potom by jste ještě více fandili "V". Škoda! Ale i přesto je to vynikající snímek se spoustou výborných nápadů a skvělou atmosférou. U mě spokojenost. Howgh!

Columbo - Columbo v přestrojení (1994) (epizoda)

Netradiční pojetí dílu a spíše než o vraždě je vyšetřování směřováno úplně jinam. Obvykle mi ty netradičně pojaté díly moc nesvědčí, ale tendle se celkem povedl. Je to velice svižné, pár humorných scének a skvělý výkon Columba. Vyštřování nebylo zase až tak precizní jako obvykle, ale tady mi to vynahradily jiné věci. Povedený díl. Howgh!

Columbo - Motýl v šedých stínech (1993) (epizoda)

Musím říci, že tento díl se mi až tak moc nezamlouval. Vyšetřování bylo takové nijaké - žádný pořádný důkaz, žádné pachtění, prostě nic. Co se týká usvědčení, tak to jsem taky v podstatě nepobral, na co ho vlastně dostal. Nepřišlo mi to s tím signálem zrovna prokazatelné a na zbytek s telefonem nevím, jak přišel. Takže proto je to pro mě slabší díl. Výborné byly humorné scénky - Columbo dělá, že telefonuje z mobilu a Columba si spletou s bezdomovcem. To jsem se zase pobavil. Ale celkově pro mě slabší díl. Howgh!

Její případ (2005)

Nekoukal jsem na to od počátku, protože jsem nějak neměl náladu. Ale náhodou jsem na to přepnul a chytlo mě a už jsem to dokoukal, ani nevím proč. Každopádně je to velice chytlavé, dobře natočené a odvyprávěné. Určitě tomu napomáhá to, že se jedná o skutečný příběh. I přesto tomu hodně pomáhá kvalitně odvedená práce. Dobře se na to kouká, rychle to utíká a stále to působí velice zajímavě. Asi se mrknu někdy znovu od začátku. Howgh!