Ochrana svědků (2008) (seriál)

Takových 50%. Docela promrhaný potenciál. Jakoby se nemohl režisér rozhodnouot, jestli to je komedie, drama nebo krimi. Zápletky jsou takové nijaké, chybí tam napětí a celkově to působí dosti naivně. Občas se objeví nějaké vtípky, které jsou celkem vtipné a zasmál jsem se, ale celkově zase nezapadají to toho zbytku. Zde měl být zvolen asi jeden model, podle kterého se pojede a ne taková kombinace a mišmaš ze všeho možného, který zde nefunguje. Nemuselo to být špatné, ale chtělo to jeden směr. Takhle je to na občasné podívání, když v TV není nic jiného. Howgh!

Odpískáno (1996)

Takových čistých 70%. Film je z podobného prostředí a je i laděný podobně jako Do naha. Jiná je akorát záplatka filmu. Z počátku to bylo velcie vtipné, cca první půl hodina, to jsem se dost nasmál. Potom už to bylo trošku smutnější a přehouplo se to do dramatiky a trošky romantiky. Dechovku teda vůbec nemusím, ale tadle kapela hrále velice dobře. A při první skladbě, kterou hráli ve zkušebně jsem měl husí kůži. Ostatní muzicírování už nebylo tak působivé, ale i přesto se to dobře poslouchalo. Celkově velice zdařilý a vyvážený příběh, kdy se vtipná část rovná kvalitou té smutnější. Dokonce mě to bavilo více, než Do naha. Pěkný film! Howgh!

O kominickém učni a dceři cukráře (2007) (TV film)

Takových slabších 70%. Docela příjemné překvapení na to, co se poslední roky točí. Netradičně pojatá pohádka. Možná, bych ani neřekl pohádka jako spíše příběh. Na pohádku je to i dosti "temné" a depresivní, hlavně v první polovině filmu. Příběh je celkem klasika. Ale je to velice hezky zpracováno a pěkně se na to kouká. Opravdu povedená filmečko-pohádka. Howgh!

Training Day (2001)

Takových 70% lepších. Film drží Denzel. Jeho zahrání totálně drsného policajta je opravdu skvostné. Zvláště, když ho známe především jako uhlazeného slušňáka ve většině filmů. Todle se mu neskutečně povedlo. Příběh už jsme párkrát viděli, ale zase ne tolikrát, aby to nebylo zajímavé. Dokonce jsem velkou část filmu přemýšlel, jaká je vlastně Denzel postava. Jestli kladná, akorát ostřílená ulicí a nebo fakt postava záporná, což se mi docela líbilo, že až téměř dokonce v podstatě nevíte, kdo to je. Konec se mi zdál už malinko překombinovaný, najednou se tam propojilo mnoho cizích postav. Ale celkově povedený snímek, ale na čisté 4 se mi to nezdálo. Howgh!

John Tucker musí zemřít (2006)

Hodně slabá komedie. Komedií bych to asi ani nenazval. Co se týká příběhu - klasika od začátku do konce. Je v podstatě jasné, jak bude film probíhat a jak skončí. Vtipných momentů tam opravdu příliš nebylo, spíše asi žáden. Nevzpomínám si, že bych se u něčeho nasmál. 100x ohrané "vtipy" a situace, které působí spíše trapně než vtipně. Příběh o ničem, takže v podstatě není na filmu nic, co by stálo za to. Tedy kromě pěkného pohledu na hlavní hrdinky a toho, že to rychle uteklo a moc mě to netrápilo a neubíjelo. Prostě nuda, ale ne ubíjející, že by se to nedalo dokoukat! Howgh!

Prázdniny v Římě (1953)

Natěšen hodnocením zde jsem usedl k TV. Po hodince jsem uvažoval, jestli zase neodsednu. Jsem dosti zklamán z tohoto filmu. Vtipné to nebylo - cca 2 pousmání. Příběh celkem klasický, nicméně ani té romantiky tam příliš nebylo. Asi jsem koukal na jiný film. Připadalo mi to v podstatě hodinu a půl celkem nudné a v podstatě o ničem. Film prostě běžel, nic moc se tam nedělo. Nezaznamenal jsem ani nějaké významné emoce mezi oběma hrdiny, že by to měla být nějaká velká láska. Ani z Říma mi nepřišlo, že by toho bylo až tak moc vidět. Vynikající byla poslední půlhodina filmu. Ta byla velice poutavá. Ale zbytek, pro mě velká slabota. Ještě, že se alespoň dobře koukalo na Audrey, protože jinak nevím nevím. A taky celkem překvapivý závěr, který nebyl 100% happy endem. Ale jinak obrovské zklamání, čekal jsem nějakou bombu. A byl to prostě film. Howgh!

Bílá nemoc (1937)

Velice působivý film. Má velice temnou, chladnou a depresivní atmosféru. Je zde nádherně vykreslen boj idealistického člověka proti útlaku, resp. proti nesprávné věci a boj za lepší zítřky. Výkon Hugo Haase je opravdu skvostný a hlavně díky němu vypadá dílo o mnoho lépe. Samozřejmě v té době byl z filmu ještě hlubší zážitek, musel vyvolat spoustu otázek a pochybností, protože reflektoval situaci doby. Nicméně, i v dnešní době se film neztratí, protože je opravdu nadčasový a podobenství se dá najít v každé době asi. Velice kvalitní podívání. Howgh!

Miluji tě k sežrání (2005)

Slabé, hodně slabé. Obvykle mi komedie s RR celkem sednou, ale todle bylo zlé. Věcí k zasmání bych spočítal na prstech jeden a půl ruky, děj je podle klasické šablony a vůbec zde není obsaženo nic, aby měl film kvalitnější hodnocení. Pozitivní je, že to utíká celkem rychle, resp. naštěstí to trvá jen hodinu a půl a tedy stopáž není přemrštěna. Celkem jsem se těšil, o to větší bylo mé zklamání. Howgh!

Ducháček to zařídí (1938)

Možná budu upálen jako kacíř, ale nemohu si pomoci, mě se to moc nelíbilo, resp. čekal jsem více a je to pro mě zklamání. Tyhle staré filmy moc nevyhledávám, ale občas narazím na některý opravdu dobrý a vtipný. Vzhledem k hodnocení jsem čekal legraci od počátku do konce. Ale nedočkal jsem se. Vtipných scén a vtipných dialogů zde opravdu moc nebylo, příběh mi také nepřišel nějak geniální a propracovaný. Celkově to na mě nepůsobilo moc dobře. Pár pěkných věcí tam bylo, ale celkově prostě málo vtipu. Viděl jsem spousty vtipnějších. Pro mě slabší 3*. Howgh!

Rivalové (1996)

Hodně slabé! Kouknul jsem se na to, protože jsem to kdysi dávno viděl a zdálo se mi to dobré. Nebylo! Vtipných scén je tady co bych na jedné ruce napočítal a to je ten hlavní problém. Příběh je totiž klasika, nic nového. Být to vtipné, je to v pohodě a příběh by to malinko vynahradilo. Ale todle bylo opravdu téměř nevtipné a po většinu času o ničem a nudné. Howgh!