Bejvalek se nezbavíš (2009)

Nuda!!! Teda kromě asi první půl hodinky, kdy to bylo víceméně svižné a zábavné. Za to stály hlavně moudra Douglase. Po tud asi dobré. Zbytek byla jen klasická romantika podle zaběhnutého scénáře bez nějakého nápadu a přidané hodnoty. Takže zbytek filmu jsem protrpěl, čekal, kdy to skončí a jestli se třeba náhodou nedočkám ještě nějaké zábavy. Nedočkal! Howgh!

Majestic (2001)

Pro mě docela zklamání. Po hodnoceních zde jsem se velice těšil, ale nebyl jsem až tak spokojen. Je to takových 70%, ale slabších. Film je to pěkný, takový poetický. Ale strašně se táhne a v podstatě se nic neděje. Nevadí mi dlouhé filmy, ale musí to mít nějakou dynamiku. Být to o půl hodinky kratší, mohlo to být lepší.Todle bylo strašně utahané. Nicméně, za to stojí výkon Jima Carreyho. Vynikající! Zase ukázal, že umí zahrát i pořádné role a ne jen tlemící se figurky. Pěkná byla také atmosféra filmu. Co mi také trošku pokazilo dojem byl závěr, resp. soud. Čekal jsem, že to bude boj jedince proti útlaku a stal se z toho takový nějaký vlastenecký patos, to mě dost zklamalo. Celkově je to film pěkný, ale moc dlouhý a bez dynamiky. Howgh!

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Krásných 90%. Výborný snímek. Jak, co se týká vizuální stránky, tak nápadů a atmosféry. Děj, resp. hlavní dějová linie o potrestání zlých lidí a vítězství dobrých už jsme mockrát viděli, ale tady to nevadí. Tady jde o to, jakými pestrými způsoby jsou potrestáni, jak geniálně je vymyšleno fungování továrny na čokoládu, jak nádherné a barevné prostředí nás obklopuje. A hlavně to nebylo s těmi barvami a některými věcmi až tak moc "vyšinuté" jako u jiných Burtonových filmů. Vizuálně je to opravdu nádhera, která dokonale udělaná a hlavně není přehnaná a všeho je tam tak akorát. Je zde také spousta humorných scének, situací, dialogů a "hlášek". Zde opravdu stojí za to postava Willyho Wonka, která "hlášky" sype z rukávu jednu za druhou. Naprosto úchvatně zahraná. Depp je opravdu v těchto "svérázných" postavách dokonalý. Prostě a jednoduše vynikající snímek po všech stránkách, který stojí za vidění i vícekrát! Howgh!

Škola svádění (2006)

70%. Nemohu si pomoct, ale mě se todle prostě líbilo, i k mému překvapení. Většinou se nebavím u toho, když někdo trefí někoho do hlavy, mezi nohy, pomaluje psa apod., ale tady mi to celkem sedlo a pasovalo to tady. Navíc zde byl i humor inteligentnějšího charakteru, pár dobrých slovních přestřelek a hlášek, dost vtipných situací. Co se týká děje, připomínalo mi to Kurz sebeovládání s malými změnami. Výborný byl také výkon BBT. To je člověk snad z minimální mimikou a přesto dokáže vyjádřit cokoliv, radost pohledět. Taky Heder zahrál totálního zoufalce a nekňubu dokonale. Celkově mi to velice sedlo a dost jsem se nasmál a pobavil a klidně se mrknu znovu. Velice zdařilá komedie! Žádné veledílo, ale pobaví to! Howgh!

Sólokapr (2006)

70%. Bylo to celkem fajn na koukání, dialogy a "monology" byly opravdu vyšperkované. Byla radost to číst. Nicméně, nesmí se očekávat nějaká ta komedie, kde se moc smějete. Spíše je to tak ztřeštěné a šílené, že to prostě tak nějak baví. Co se týká děje, nic nového pod sluncem. Herecké výkony, obstojné, ale Woody stál opravdu za to. Ale celkově mě to nezaujalo tak, abych to viděl ještě jednou. Je to na jedno podívání, kdy to v tu správnou chvíli baví, ale podívat se na to podruhé, to asi ne. Howgh!

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Filmy o Harry Potterovi se mi velice líbí. Takže se vždy rád podívám. Tenhle díl byl velice dobrý, stejně jako ostatní. Akorát se mi zdály dost nevyvážené poloviny filmu. Musím přiznat, že jsem se první polovinu i trošku nudil, nic moc se nedělo. Ale druhá polovina, tam už se to rozjelo a už jsem jen koukal. Efekty, prostředí a vše okolo výborné, jako vždy. Temná atmosféta mi u Harryho vyhovuje. Akorát trošku rozvláčněný děj mi trošku vadí. Chtělo by to více "akce" po celý film, resp. trošku dynamičtější děj. Ale jinak skvělá práce! Howgh!

Jack Frost (1998)

50%. Vynikající nápad. Ovšem zpracování slabší. Z takového nápadu se dala vytřískat komedie plná vtipných situací a scének. Těch jsme se ovšem nedočkali, místo toho je to takový ten rodinný film. To je velká škoda nevyužít takový potenciál. Na druhou stranu se na to celkem pěkně kouká a je to takové milé. Škoda, že je tam tak málo humoru. :-( Howgh!

Legenda o Vánocích (2007)

Nádherná pohádka - příběh. Naprosto civilní, bez zbytečných pozlátek a vymýšlení, skromná a upřimná, takže snadno uvěřitelná. Doplněná nádhernou krajinou a vynikající atmosférou. Takovéto pohádky by se měly točit na Vánoce. Z toho by si čeští "tvůrci" měli brát příklad. Jednoduché a prosté, ale o to hezčí. Jediné, co do filmu nepatřilo bylo posledních 30 sekund, to tam opravdu být nemělo. Ale jinak výborné! Howgh!

Vánoční prázdniny (1989)

National Lampoons moc nemusím. Nepřipadá mi to moc vtipné, spíše trapné. Tendle potřeštěný humor mě moc nebaví. Jde jen o to, jak moc mi to připadá trapné. Nicméně tady musím říci, že to celkem šlo. Samozřejmě se nevyhneme tomu, že tady něco někoho praští (několikrát), někdo někam spadne apod. Ale nebylo tady toho až tolik, aby mi to vadilo a dokonce mě to dokázalo pobavit. Navíc zde byly i vtipné hlášky a dialogy, takže až tak špatné to nebylo. Asi jeden z lepších dílů celé "série". Howgh!

Chceš mě, chci tě (2009)

Slabších 70%. Klasický scénář, který jsme mockrát viděli. Nicméně první polovina filmu, resp. prvních 60-70 minut bylo nabito hláškami, vtipnými scénkami a situacemi a celkem strhujícím tempem. Poslední půlhodina se ovšem proměnila v jeden přesladký kýč bez humoru, který pokazil dojem z první části filmu, což je obrovská škoda, protože hodnocení mohlo být vyšší. Takhle nemohu jinak. Krásně se kouká na Katherine a poslouchají Butlerovi moudra. Nebýt slabé poslední části filmu, šel bych výše. Howgh!