Zpráva z vesmíru (1978)

Karlos80: "Chápu že je to levné béčko, náklady tudíž nebyly vysoké" Chápeš špatně. Film stál 6 miliónů dolarů (pro srovnání Star wars 11 miliónů) a byl to nejdražší japonský film své doby (viz třeba anglická wikipedie).

Sestry (1972)

De Palmovi lze většinou jen těžko něco vytknout. Brian ví jako málokdo, co dělá, od první scény přesně dávkuje informace a drží diváka v napětí, co bude dál, aby mu v závěru utrhl koule. Je strašná radost sledovat, jak pečlivě je to všechno vystavěné. A stejně jako vždy se VELMI nevyplatí číst o filmu COKOLI dopředu, tento komentář nevyjímaje.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Jednička je jenom (výborné) intro. Dvojka je "hollywoodštější" v tom nejlepším slova smyslu - více orientovaná na příběh a charaktery, ale přitom si zachovává "tak takhle nějak by to mohlo skutečně být" feeling. Už dlouho se mi nestalo, aby mi bylo z filmu takhle ouzko a přál si opravdu bolestivou smrt pro všechny ty svině. Ultimátní mix akce, zábavy a společenské angažovanosti.

Transformers: The Movie (1986)

Dvojka a trojka od Baye je proti tomuhle v přeplácanosti (počet druhů robotů, vozítek, akčních scén a důrazu na roboty místo lidí) mírumilovný dokument o pěstování rostlinek, o jedničce ani nemluvě.

Cementerio del terror (1985)

Největším kladem Cementerio del terror je míchání propriet odjinud - film tak stojí na pomezí několika horrorových subžánrů. Základem je slasher ala Halloween (Donald Pleasence -> Hugo Stiglitz), ale jsou tady i zombies, kniha z Evil dead, prvky haunted house horroru a dokonce i jakási telekinetická vložka. Dobrý je i zabiják, kterého hraje hubenější dvojče Zdeňka Trošky. Naopak to, že z hejna otravných spratků není zmasakrován ani jediný, je vyložený provar.

Večer pod lampou (2011) (pořad)

Hodnocení pro vědecké díly. Jiné jsem neviděl.

Písně z Broadwaye (1949)

Málo komedie, málo dramatu, průměrná muzikálová čísla. Nemastné, neslané. Technicolor to nezachrání.

Outland (1981)

Nechápu zdejší chválu Conneryho - v tomhle filmu hodně mdlý.