Faustka

okres Plzeň
žena činu a různě ..

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 2.7.2020  13:56

Jiný kraj, jiný mrav a jiný způsob rozmnožování nových adeptů na posednutí.. nic víc.. nic míň. A když to takto přijmu (méně realistickým pohledem, to uznávám), tak má Ahí va el diablo hutnou atmosféru horké Tijuany a některé scény umí být sakra žhavé. Pro letní dny to pravé.

• 1.7.2020  10:18
    Kontaminace (2005)

Možná dobrý námět, jinak všechno ostatní špatné, plytký příběh, nudné zpracování, herci na ránu mezi oči (kdyby to u mě vyvolalo alespoň nějaké emoce - nevyvolalo).. a ani ten nedostatek vody jsem nepocítila. No, jo.. když já vlastně ujíždím na Cole a tam je to hlavně about sugar. :-)

• 26.6.2020  10:20
    Švadlena (2015)

„Švadlenka Madlenka zpívá písničku uplakanou, nad šicím strojem se kývá a slzy jí zvolna kanou…„ to ani náhodou.. berušky. Tahle Švadlena je živelná a prudce chytlavá! Následuje bratříček spoiler!! Tilly Dunnage se vrátila, aby… rozvířila stojaté vody, módně ošatila pár namyšlených (čti hloupých a to se držím!!) fiflen z Mrskačské Lhoty, kdesi mezi rozmanitou australskou havětí. Vygruntovala chalupu i život, hodila do latě matku, zamilovala se.. vzpomněla si... a bez mrknutí oka rozcupovala své nesmazatelné stigma.. ale hlavně, nakopala všem zadky do úhledných geometrických tvarů. A odešla hrdě středem z doutnající minulostí za zády. „Prokletí je jen v Tvé hlavě – lidská zloba je skutečná.“

• 21.6.2020  19:36
    Díra (2019)

„Díra se do hloubky prudce noří.. je na každém, jak se s tím poprat snaží.“ Když udýcháte ty tuny hladovění (nebo přežírání - jde o to v jakém patře), zvýšené ostražitosti vůči svému okolí, kanibalismu, halucinacím, beznaději a věčné nejistotě.. odnesete si možná i jisté poselství. Pro ty co váhají: Dna nedohlédneš a není jisté jestli jej vlastně toužíš poznat, protože.. „Nevědomost osvobozuje.“

• 15.6.2020  10:20
    Parazit (2019)

Prostě ze života.

• 15.6.2020  10:13

Takhle mi zlikvidovat mazlivou kočičku! To není hezký.. ne, ne. Ale zase musím ocenit, že i pavouk dostal na tu jeho chlupatou pr.... A že bych po tomhle změnila svůj vztah k normálním pavoučkům a začala je brát na milost.. možná se zvětšovacím sklem. Mňau!

• 10.6.2020  10:40
    Camino (2008)

Pro mě je tím zázrakem vztah otce a dcery. Když ji oslovil "Moje Nebe" stoprocentně jsem mu to věřila i když byl "jen" otcem filmovým. Pro NI by zemřel.. a to je to "něco" co se nedá naučit, ani vyprosit.. buď to tam je nebo není.

• 8.6.2020  09:08
    Ghostland (2018)

Mám ráda tyhle zvrat(k)ové záležitosti. Jen ten happy úvod je víc natahovaný, než bývá snesitelné. Ale když si odmyslím zmiňovaný nešvar tvůrců.. Byl to vesměs hravý a zdravě úchylný spektákl.

• 1.6.2020  09:29
    Život (2017)

Život - čili Ňuňánek se vyspal do růžova a Mars opět útočí! Tak, pozor!!

• 19.5.2020  14:55
    Sekretářka (2002)

I kdyby za nic jiného, tak za nepřebernou škálu výrazů očí Maggie Gyllenhaal musím jít vysoko - pohled vyplašené laně.. ale taky - překvapení, vzrušení, očekávání, chtíč, smyslnost, požitek, vytrvalost, okouzlení - láska. Ne každému je dopřáno, tento cit poznat a mezi touto dvojicí to jiskřilo přímo osudově. A Láska - to je ta největší magie.

• 10.5.2020  19:01

Trierovo umělecké inferno a můj nízký tlak. Hrozivá kombinace. :(

• 10.5.2020  18:54
    Nenávist (2002)

"Náš dům zní smíchem, jsme rodina bláznivá..." Doporučuji japonského ducha do každé rodiny .. pak už vás nic nerozhází.

• 10.5.2020  18:39

A stejně mě to nepřešlo! :-)

• 27.4.2020  14:38

Asie, pandemie "chřipky" a nouzový stav. To mi něco připomíná. :-)

• 24.4.2020  15:05
    Neutečeš (2014)

Hudba parádní! Ten zbytek... :(

• 24.4.2020  15:00
    Babadook (2014)

Babadook je velký kluk, ale na vřískajícího Semíka nemá. Mamka si zase pro jistotu uteče do svého světa a tam je celkem na pohodu. Já taky, takže... :-)

• 15.4.2020  19:22
    Lov (2020)

Nejdřív mě to vyšokovalo (a to pořádně!) a pak .. jsem tomu podlehla!! Díky, miláčku! ♥ ... Je druhý den a ještě Lov vstřebávám. .. No, hezký! :-)

• 13.4.2020  09:12

Disident kam se podíváš a naprostá Kubánská exploze!!

• 11.4.2020  11:27
    Živí mrtví - Série 8 (série) (2017)

Z Ricka se stal otravnej frajírek a namyšlenej blb, jeho ego roste do nebes a baví ho to. Předčil i všehoschopného Negana a jeho vymazlenou Lucille. Ona vůbec celá osmá série těžce pokulhává za ostatními. No! Raději jdu ven, tam to bude zábavnější. :-)

• 17.3.2020  14:34
    V domě (2016)

Co je v domě, prostě není pro mě. To snad stačí říct jednou, né!!

• 17.3.2020  14:17

Chtěla jsem dát čtyři hvězdy. Ale když do toho Edward vložil tolik úsilí... a hereckého umu, tak tu pátou přihodím.

• 18.2.2020  11:51
    Past (TV film) (2020)

Skutečný příběh... Ano. Ovšem, tak na půl cesty.. Jako kdyby tvůrce i po těch letech stále obestíral stín totalitní cenzury. Myslím si, že realita byla mnohem, mnohem drsnější. Tak.. hlavně nejmenovat! A nic proti Zuzaně Stivínové (fakt se snažila), ale Jiřinu Štěpničkovou jsem v ní prostě neviděla.

• 12.2.2020  09:43

Nevěřila jsem, že to napíšu. Ale je to tak.. Angry Birds jsou vážně moc prima ptáci! A Terence je od teď.. můj velkej mazel!!

• 28.1.2020  11:25

Znám křišťálovou studánku… The Forest mi připomněl mé rané mládí na škole v přírodě. Taky jsme podnikali dobrodružné výpravy do hlubokých, neprobádaných hvozdů, tenkrát to pro nás bylo strašidelné a velmi přitažlivé. A že jsem tady..? No, někdo se vrátit musel. :-) Teď už to spíš vidím očima Pokáče a jeho písničky "V lese", ale jinak to nebylo, zas až tak tragické a Natalie Dormer, byla tak ukázkově "mimo", že to musím náležitě ocenit.

• 10.1.2020  11:34
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Kdybych neměla skvělého poradce (syna), tak se v té spleti postav, prolínajících se období a různých souvislostí vůbec nevyznám. Takhle jsem to dala celkem na pohodu (no, jak co a kdy). Fešáckého homoblondýna jsem taky vydýchala (my čarodějky vidíme, tak nějak víc do hloubky) a Sapkowskiho si určitě přečtu, teď už ano.

• 31.12.2019  15:32
    Čertí brko (2018)

"Průšvih, kleklo nám brko." .. I pekelný kluci mají své dny. :-)

• 20.12.2019  11:30
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

No, co! Tyrion zase perlil. A ať je to, jak je to.. tak Daenerys byla k tomuhle vývoji už trochu naťuknutá. Proto se z toho ani nehroutím.. a ani si nervu vlasy (protože mám nový účes a byla by to věčná škoda). Prostě jsem "takový konec".. přijala v klidu.

• 15.12.2019  18:31
    Černé ovce (2006)

Veselé a krvavě hravé. Móóóc mě to bavilo! … To novozélandské béééé si ještě někdy zopakuji. Přísahám na beraní koule!

• 12.12.2019  11:37
    V pasti (2018)

Příliš šancí jsem filmu, ani Sandře Bullock v tomhle žánru (náhodou překvapila holka - těhulka) nedávala! Jenže… Bird Box je tak silná depka, že ji jen tak nevydýchám. Ještě, že mě můj miláček u toho svědomitě jistil.

• 5.12.2019  11:52

Alita – stroj s lidskou duší. A všechny tyto hrdinky – daly by se také nazvat.. „Amazonky současnosti“ .. musí ženy (a pochopitelně hlavně muži) obdivovat. I mně učarovaly! Vzhlížím k nim, toužím se jim, alespoň nepatrně přiblížit, obdivuji jejich statečnost, vytrvalost, zaujetí, nezdolnost... všechny vlastnosti, které nemám a nemůžu mít. I když..? Co ty „obyčejné“ ženy, které nejsou obdařeny ničím výjimečným a přesto zvládají každodenní život i nepřízeň osudu s velkým odhodláním a neuvěřitelnou vnitřní silou. A to jen proto... že mají něco, co „Hrdinky z pláten a obrazovek“ většinou nemají. Jeden vzácný dar – „rodinu.“ … Tento komentář věnuji: mé mamince (tam nahoru), Kverk (mé spřízněné duši v mnohém) a všem Ženám… které bojují.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26