Mary a Max (2009)

Plastelínový animáč podávaný stylem Amelie z Mountmartu, ale stokrát zábavnější. Ano - pokud si dokážete utvořit představu o charakteru člověka z mnoha a mnoha malých útržků, zaplesáte nad tímto snímkem, pokud to však máte raději servírováno zcela jasně a až pod nos, raději zvolte něco jiného.

Harvie Krumpet (2003)

Fakt 914: "Alkohol může způsobit opilost a nahotu." Skvělé a nápadité. Příběhy Adama Elliota jsou podávány tak osobitě, neotřele a krásně, že se tomu ani nechce věřit. Trošku naivní, trošku šílené, trošku halucinogenní, trošku naturální, ale uplně bombové. Humor a drama lépe skloubit nelze.

Jackass 2 (2006) odpad!

Já jsem to asi nepochopil - my se měli smát? A čemu? Trapnosti, odpornosti, či naprosté dementnosti? Bohužel, to není k smíchu, to je spíše pláči. Nějak nedokážu pochopit, jak se tímto někdo může bavit a už vůnec ne, jak může toto mít hodnocení v červených číslech. Říkejte si třeba, že jsem zpanštěl, ale vyznávám asi trochu jiný styl humoru... takový, co je dělán s mozkem.

Trio z Belleville (2003)

Jak málo slov je potřeba, aby bylo vyřčeno vše a ne, že by toho bylo málo, ba naopak. Velice zajímavý, pro animovaný film navíc také dosti netypickým příběhem oplývací snímek a velmi osobitá, zvláštní, retro, ale stylová animace - to jsou faktory, jenž charakterizují tento film. A také vtip. Ono... lovit žáby granátem a parapletem, to se také hned tak nevidí.

Zodiac (2007)

Bohužel nesmírně přestřelená stopáž mě donutila udělit "pouze" hvězdičky čtyři - to je však jeden jediný problém, který jsem na tomto snímku shledal. Obsazení, režie, scénář, atmosféra, napětí... Vše skvělé, ale dvě a půl hodiny je pro tento film zkrátka moc.

Únos (2006)

Tak toto opravdu nemělo chybu. Hned první vtípek po tajuplném začátku mě dostal do kolen a na těch zbylých jsem se jednoduše svezl pod stůl. Každá profese je potřeba zaučit, únosy mimozemšťany nevyjímaje. Ale ovládat 2000 nepopsaných páček... To bych opravdu nechtěl :D

Válka nevěst (2009)

Ano - je to blbina, děsivá. Tolik klišé na jednom místě aby jste pohledali, je tu však jedno velké ALE - mě to bavilo. Přesně tak. U tohoto snímku platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Příjemné vtípky, příjemné protagonistky, příjemný film. Pokud chcete zkrátka jen na chvilku vypnout a nehledáte nic světoborného, mělo by jít o standart ve vašem vybírání. Navíc si odnesete cenné ponaučení - se solárkem se to nemá přehánět :)

Podivní (2010)

Je to jednoduché, je to prosté, ale relativně učinné. Hroucení se společnosti na základě onemocnění, nakažení, nebo přeměny jejích členů na zombie začíná být bohužel velice vyčpělé a bylo to tu již v jiných (i lepších) verzích, Resident Evilem počínaje a 28 dny poté konče. Opravdu mě to přestává bavit, ale když někdo umí, tak zkrátka umí. Timothy Olyphant je velmi příjemný (hlavně, že nemá plešku) a Radha Mitchell řve od dob Silent Hillu ještě lépe a více, než kdy dřív. Fanoušek hororu jednoduše nemůže s tímto filmem udělat krok vedle, ostatní to může ale snadno otrávit.

Pán války (2007) odpad!

Co tím chtěl básník říci? Odhoďme oblečení a vraťme se zpátky na stromy? A když při tom zdlábneme psa, nebude to na škodu? Ne, děkuju pěkně.

Bílá masajka (2005)

Ó můj Bože, zač nás trestáš takovýmito německými filmy. Tato děsivá podívaná se mi naskytla takřka okamžitě po přečtení knihy (jenž byla průměrná) a když jsem na ni hleděl myslel jsem, že umírám. Ne, toto bylo opravdu strašlivé, Nina Hoss se jen tvářila, že hraje, stopáž je o 130 minut delší, než by měla být a příběh nabyl, díky tomu, že se dostal na filmové plátno, dalšího rozměru nudy. A přitom myšlenka nebyla špatná. Raději tisíckrát Květ pouště, než deset minut tohoto.