Hvězdný reportér (2008) (pořad) odpad!

Pan moderátor by měl nejdříve nějaký ten film vidět a až teprve potom o nich začít moderovat pořad. V takovéhle formě je to naprosto o ničem.

Wanted (2008)

Často si stěžuji, že je ve filmu forma nadřazena obsahu, ale zde zkrátka nemohu, protože to ani jinak nešlo. Neznamená to však, že by příběh nějak pokulhával, to nikoliv - autoři se snaží diváka v první řadě ohromit a potom pobavit a nutno dodat, že jim do jde na výbornou. Timur Bekmambetov se okepal z ne příliš valných Hlídek a nastolil laťku pořádně vysoko. A navíc moje oblíbená Angelina... No, méně, než pět hvězdiček, já dát prostě nemohu.

Medvěd (1988)

Netřeba slov. Netřeba komentáře. Působivý, dojemný film, který ukazuje, jak snadné je aplikovat lidský příběh do světa zvířat a jak nepatrná hranice mezi těmito světy vlastně je. A neříkejte, že není.

Zakletý v čase (2009)

Zakletý v čase, aneb film ztracený v čase. Ano, působí to tak. I přes svůj komerční úspěch a přesto, že byl diváky i kritiky veskrze kladně přijat, proletěl tento snímek kiny a pulty obchodů s dvd nějak podezřele rychle. Minimálně v Čechách tomu tak je. Každopádně co se samotného filmu jako takového týká nemám větších výtek. Nápad, byť možná nepatřičně působící, je zajímavý, obsazení přijemné (Rachel McAdams více než dobrá), hudba sedí jak má... Možná jen škoda tolika časových paralel nahňácaných do krátkých úseků. Ke konci jsem měl dojem, že se v tom sami tvůrci začali ztrácet. Naštěstí skvěle vybudovaná atmosféra všechny tyto pochyby zazdila.

O Schmidtovi (2002)

Když jsem se na tento film začal omylem dívat na ČT1 zjistil jsem, že mám slabost pro sterilní televizní psychologická dramata. Nevím proč, ale tento film se mi moc líbil. Patrně má na tom podíl skvěle vyprávěním podaný příběh, hudba a výborně otrávený Jack Nicolson. No a ten závěr... ten mě dostal. Filmy z rodu Pan Harvey zapaluje svíčku prostě nemají chybu.

Dina (2002)

Bohužel film nemá příliš co nabídnout, příběh malé smrt-přitahující dívky je bohužel předvídatelný (závěr je přesto ale velmi dobrý), Gérarda Depardieu je zde přiliš málo a to vše pod hávem krásné přírody (která zas tak úchvatná není) roztáhlé do vražedných 125 minut - tak to je opravdu silná káva. Být žena, přidal bych možná Dininu černo-vdovskému dovádění ještě jednu hvězdičku.

Elizabethtown (2005)

Přemýšlel jsem, na koho to svedu, že celý tento film je tolik průměrný. A rozhodl jsem se pro Orlanda Blooma. Ano, bohužel mu tato role zoufale nesedla. Filmy tohoto typu jsou v něčem krásné - sledují proměnu hlavního hrdiny, rozpláčou vás v jedné a rozesmějí ve druhé chvíli a závěr vás zcela jistě dojme. Bloom se neproměnil, nerozesmál mě, nerozplakal a nedojal, a že k tomu příležitostí měl dost. Možná kdyby ho nahradil někdo jiný - ale to jsou samé kdyby, chyby. Všechno výtečně připraveno, ale průměrně zpracováno. Ani výborná Susan Sarandon to nezachránila.

Invaze světů (2005) odpad!

Jeden z mála filmů, které jsem prostě nevydržel mít zapnuté dokonce. Toto bylo tak HROZNÉ, že to snad nikdo, kdo se na tvorbě podílel, nemohl myslet vážně. Ubohé, trapné a příšerné v každém směru, jednoduše propadák každým coulem, člověk žasne, že do tohoto někdo mohl vrazit peníze - 1 milion dolarů?! 5 korun už bylo moc.

Smrt přichází v bílém (2003)

Smrt může přicházet třeba nahá, ale bude-li takto bezmyšlenkovitá, nemohu ji zkrátka ocenit. Zápletka je po chvíli celkem jasná (a to včetně závěru) a celý snímek je podaný prostě tak, že celé své nablblé poselství nedá divákům příležitost vůbec sežrat. Navíc - pokud zde bude hrát parazit hororů Ray Wise, nelze více, než dvě hvezdičky přiklepnout ani s vypíchnutýma očima.

Interview s upírem (1994)

Ne, ne, ne, takhle ne. Upíři mě nevadí, ale ani neuchvátí. Totéž platí pro Cruise, Pitta a Banderase. Nemám bohužel dobré propozice pro ocenění tohoto filmu, ale přesto musím přes mírnou nevyváženost pochválit atmosféru a řemeslně odvedenou práci. Možná, že kdyby Stephenie Meyerová ve mně neprobudila takovou alergii, dopadlo by to lépe.