Dřív než půjdu spát (2014)

Celkom zaujímavý námet, zo začiatku také nič moc, záver OK, ale sorry - Colinovi úlohy záporákov nesedia. 6/10.

Lekce neslušného chování (2008)

Ja som sa celkom bavila ... dala by som tak 3* - štvrtú pridávam za výkon Colina Firtha, ktorý ma bavil najviac.

Single Man (2009)

Na mňa príliš "temný" film, ale oceňujem výborný výkon Colina Firtha.

Osobní strážce (1992)

Tento film si vždy rada pozriem aj po rokoch - je to síce taký presladený príbeh, ale výborná hudba - úžasný hlas Whitney ja môžem počúvať vždy, a ani Kevin nebol úplne na zahodenie ...

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Jednotka sa mi páčila a tešila som sa na pokračovani, ale sklamanie veľké. Tri hviezdy iba za hudbu a sympatie k Stellanovi, Piercovi a Colinovi.

Holka z města (2009)

Film poznám pod českým názvom Holka z města ... nenáročný, oddychový film ... mám rada Renée Zellweger,  preto dávam tri hviezdičky.

Padesát odstínů šedi (2015)

Film som si pred rokmi pozrela vlastne iba kvôli mediálnemu humbuku okolo neho. Nepoznala som ani J. Dornana ani D. Johnson. Bola som celkom milo prekvapená - celkom príjemná romantická oddychovka najmä pre ženy. Ak si odmyslím tých zopár prezentovaných BSDM praktík, tak je to vlastne ďalší večný príbeh lásky bohatého muža v tomto prípade so špeciálnymi chúťkami a jednoduchej, neskúsenej ženy - taká modernejšia a jemne erotická Popoluška. Ale na plátne chémia medzi p. Greyom a Anastasiou fungovala - dokonca k počudovaniu mňa celkom bavili aj tie bičíky a putá. Jamie Dornan dostál svojmu označeniu z čias modelingu (golden torso) - pretože postavu mal luxusnú, takže sa naňho dobre pozeralo. Jednoznačne výborná bola hudba. Keby sa dalo dám 3,5 hviezdy - ale vzhľadom na nepresvedčivé výkony niektorých vedľajších protagonistov aj na samotný priebeh filmu dávam tri.

Náhodné setkání (1999)

Často sa vraciam k filmom, ktoré ma zaujali a tak zostali v mojej pamäti. A tento film k nim jednoznačne patrí. Prekvapilo ma nízke hodnotenie filmu. Mňa film zaujal hneď na prvé zhliadnutie -  zaujímavým príbehom aj jeho spracovaním - príbeh lásky dvoch ľudí, ktorých postihla dvojitá tragédia - nevera partnerov aj ich smrť. Významnú úlohu zohrávajú aj profesie oboch hlavných hrdinov - detektív a senátorka, teda ľudia, ktorí sú na očiach verejnosti a v hľadáčiku médií. Na pochopenie konania postáva treba mať už čo-to odžité. Za mňa plný počet hviezd.

Zaříkávač koní (1998)

Pre mňa mal tento film všetko, čo mal mať, resp. všetko čo som od neho čakala - zaujímavý príbeh, drámu, napätie, mystiku aj romantiku. RR aj v pokročilejšom veku mal niečo do seba a táto úloha mu sadla. Za mňa plný počet hviezd.

Moje krásná učitelka (2011)

Mne sa film celkom páčil - mám rada Toma Hanksa aj Juliu. Taký milý, oddychový filmík, nenáročný oddychový ...