Kdo je kdo (1973) (TV film)

- - - jak je dobrým zvykem sterilních čs. normalizačních filmů, objeví se tu v epizodní roli mladá žena v poctivých brýlích (přesněji řečeno dvě, jedna ve spojných a jedna v rozptylných).

Tichá bolest (1990)

Po půlhodině vypnuto, protože snaha o valašské (nebo jaké) nářečí z nerodilých úst (včetně Hrušínského) se prostě nedala poslouchat. Bohužel.

Opilí slávou (2006)

- - - Kharma nosí brýle na čtení (mlask!), ale moc se v nich samozřejmě nepředvádí. (K dokonalosti tomu chybí jen kdyby byly aspoň trochu dioptrické, tak jako u půlky lidí okolo (včetně Buscemiho), takže kde byl jako problém??)

Jen počkej...! (1969) (seriál)

V dětství se mi to normálně líbilo, ale po opětovném zhlédnutí po letech mě zaujalo, jak je tento seriál bizarní a plný šáhlého humoru.

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

DJC-15. Důstojné rozloučení v pravou chvíli. Je dobře, že neskončili Afrikou. Ne náhodou ovšem poslední cimrmanovské hry hodnotím max. za 4*, už to prostě nemá tu energii a mladší generace herců se sice snaží, ale není to ono. Na značky!

Slavnosti sněženek (1983)

bláznivá i posmutnělá komedie, ze které se dá citovat celý večer. Ze všech parádních rolí a roliček bych vyzdvihl L. Křiváčka a jeho nezapomenutelné "sežral štyry salámy! Štyry salámy sežral!!" a dokonalý je i P. Brukner ("Já...!") nebo E. Jegorov ("Kuš!"). - - - L. Šafránková jako učitelka a smírčí soudce ve slušivých brýlích; epizodní postava zvědavé manželky nahlížející oknem na nestoudnosti v zavřené hospodě v rozptylkách.

Včelí královna (1963)

slabší 4*, zaokrouhleno za Marinu Vlady, která předvádí své přednosti, zadnosti a ke konci i elegantní brýle.

Sousto pro satana (1976)

90 %... k Pohrobkovu komentáři není moc co dodat - - - snad jen že dvě ženské představitelky (byť jedna jen epizodně) nosí ve filmu obrovské brýle (galerie; tmavé nepočítám).